مجله تاپ‌ناز‌

چگونه از موها در فصل گرم تابستان مراقبت کنیم؟

مراقبت از مو
در فصل تابستان باید با اصول خاص از موها مراقبت کرد تا دچار آسیب نشوند.

مراقبت از موها در تابستان و گرما و اشتباهات رایج در نگهداری موها

چه موهای بلندی داشته باشید و چه موهایتان کوتاه باشد فرقی نمی کند باید همیشه از موها مراقبت کنید تا موهای زیبا و سالمی داشته باشید. باید جنسی موهای خود را بشناسید تا بتوانید از آنها مراقبت کنید.

در فصل تابستان به جز نور سوزان خورشید، تمایل به شنا در استخر و آب رودخانه و دریاها امکان دارد سلامت و زیبایی موهای شما را تهدید کند. اما در عین حال،با آگاهی از اصول مراقبت از پوست و مو در هر دوره خاص سال، می توان از این آسیب ها پیشگیری کرد.

در تابستان معمولا موها شکننده تر است. دلیل آن اشتباه های رایجی است که در طول فصل گرم سال خانم ها و آقایان مرتکب آن می شوند.یک متخصص ضمن اشاره به 4 عادت نادرست مردم در طول تابستان گفت:« در فصل گرم به دنبال عرق کردن های مرتب معمولا بیشتر حمام می کنیم و میزان استفاده از شامپو بیشتر می شود. گاهی حتی 2 بار در روز دوش می گیریم. مشکل اینجاست که هم نور خورشید هم شامپوها محرک پوست سر هستند و باعث خشکی و سستی ریشه موها می شوند. برای پیشگیری در طول روز حداکثر یک مرتبه از شامپوهای ملایم روزانه به میزان کم برای شستشوی موها استفاده کنید.»

این متخصص پوست و مو همچنین نشستن موها بعد از شنا را عادت اشتباه و آسیب زننده ای معرفی کرد و ادامه داد:«عدم شستشوی مو بعد از شنا باعث باقی ماندن کلر و نمک آب روی مو شده و به ساقه موها صدمه می زند و باعث خشکی ساقه مو و متمایل شدن رنگ مو به سمت سبز می شود.»

موهای زیبا

یادگیری اصول مراقبت از مو در تابستان از مهم ترین راههای جلوگیری از شکنندگی مو در این فصل است

رئیس انجمن متخصصان پوست و مو با اشاره به این موضوع که اکثر افراد از پوستشان در برابر نور خورشید مراقبت می کنند اما مراقب موهایشان نیستند، ادامه داد:«اشعه ماورای بنفش خورشید مضر است و می تواند باعث خشکی پوست سر و تحریک آن شود و موها را کدر و شکننده کند. برای پیشگیری باید سر را به واسطه کلاه یا روسری پوشش داد. پوشاندن سر به خصوص وقتی موهای کمی داریم یا طاس هستیم مهم تر است. زیرا مو تا حدی از پوست سر در برابر آسیب های آفتاب محافظت می کند.»

این متخصص در رابطه با استفاده از اسپری های مو هم هشدار داد و گفت:«برخی ترکیبات اسپری مو در برابر نور آفتاب حساسیت زا هستند. در عین حال باعث خشکی و شکنندگی موها می شوند.»

اصول مراقبت از مو در گرما

مطالب مشابه را ببینید!