چگونه ویندوز 10 را رایگان دریافت کنیم؟

ویندوز 10

راهی بدون دردسر و آسان برای ارتقاء ویندوز به ویندوز 10

بر اساس اطلاعاتی که اخیرا منتشر شده، کاربرانی که به عضویت سرویس Windows Insider دربیایند، نسخه‌ی نهایی ویندوز10 را به‌صورت رایگان دریافت خواهند کرد.

احتمالا خبر دارید که صاحبان ویندوز‌های 7 و 8 می‌توانند به‌صورت کاملا رایگان سیستم‌عامل رایانه‌های شخصی‌شان را به ویندوز10 ارتقا دهند. تایید این خبر جزو نخستین اقداماتی بود که مایکروسافت پس از رونمایی از ویندوز جدیدش انجام داد. در حالی که کاربران نسخه‌ی اصلی ویندوز‌های 7 یا 8 می‌توانند ویندوز10 را رایگان دریافت کنند، کسانی که می‌خواهند این سیستم‌عامل را بر روی رایانه‌ی جدیدشان نصب کنند یا ویندوز‌ های قبلی‌شان ویستا یا XP بوده، باید تا 199 دلار (بسته به نسخه‌ی ویندوزی که قصد تهیه‌اش را دارند) برای خرید ویندوز 10 هزینه بپردازند.
با این حال مایکروسافت دیروز راهکار جدیدی برای دریافت رایگان ویندوز10 به کاربران‌اش آموزش داده است؛ طوری که حتی کسانی که ویندوز‌های 7 یا 8 را هم ندارند، می‌توانند نسخه‌ی اصلی این ویندوز را به‌صورت قانونی دریافت کنند.
 
ویندوز 10
 
اگر نسخه‌‌ی اصلی ویندوزهای 7 یا 8 را تهیه نکرده‌اند و قصد دارید ویندوز10 را روی رایانه‌ی شخصی‌تان نصب کنید، تنها کافی است یک حساب کاربری مایکروسافت (Microsoft Account یا MSA) بسازید؛ آن را به نسخه‌ی آزمایشی ویندوز10 خود متصل کنید و زمانی که ویندوز 10 عرضه شد، به‌صورت رایگان نسخه‌ی آزمایشی خود را به یک نسخه‌ی قانونی و کامل ارتقا دهید.
بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که دارندگان ویندوز‌های 7 یا 8 نیازی به حساب کاربری مایکروسافت ندارند و سیستم عامل آن‌ها به‌راحتی به ویندوز 10 ارتقا داده خواهد شد. البته مایکروسافت می‌گوید که برای دسترسی به App Store ویندوز، به یک حساب کاربری مایکروسافت نیاز است.
ویندوز10 مایکروسافت قرار است تمامی دستگاه‌ها و سرویس‌های این شرکت را به هم متصل کند و سیستم یک‌پارچه‌ای بین آن‌ها تشکیل دهد. به این صورت که کنسول بازی ایکس‌باکس وان و ویندوز موبایل این شرکت هم به سیستم عامل ویندوز10 مجهز خواهند شد و از قابلیت‌های آن بهره خواهند برد.
مهم‌ترین قابلیت جدید ویندوز10، میان‌افزار «دایرکت‌ایکس12» است. مایکروسافت قول داده که روی سخت‌افزار یک‌سان، دایرکت‌ایکس12 چند برابر دایرکت‌ایکس11 کارایی داشته باشد. اگر این ادعاهای مایکروسافت حقیقت داشته باشند، می‌توانند تاثیر زیادی روی عمل‌کرد کنسول بازی ایکس‌باکس وان داشته باشند.
ویندوز10، هفتم مرداد ‌امسال عرضه می‌شود.
مطالب مشابه را ببینید!