مجله تاپ‌ناز‌

طرز تهیه چیپس سرکه ای ترد خوشمزه در منزل

چیپس سرکه ای نوعی چیپش خوشمزه و پرطرفدار است که در کشورمان بسیار محبوب است، در این بخش قصد داریم روش تهیه چیپس سرکه ای را به شما آموزش بدهیم.

طرز تهیه چیپس خوشمزه سرکه ای در منزل

چیپس در اصلی نوعی اسنک است که از برش های سیب زمینی ورق شده نازک و سرخ کردن آن در روغن فراوان تهیه می شود و برای مزه دار کردن آن از نمک و دیگر ادویه های استفاده می کنند. در این بخش روش تهیه چیپس خوشمزه سرکه ای را آموزش می دهیم.

در مطالب قبل طرز تهیه چیپس و پنیر در مایکروفر، فیش اند چیپس، فیش سبزیجات و کوکوی چیپس را آموزش دادیم و در ادامه روش تهیه چیپس سرکه ای در منزل را می خوانید.

مواد لازم

  • سیب زمینی 2 عدد
  • سرکه 3 قاشق غذاخوری
  • نمک نصف قاشق غذاخوری
  • بکینگ پودر یک قاشق غذاخوری
  • یخ یک لیوان
  • آب به میزان لازم

طرز تهیه 

در ابتدا سیب زمینی را خوب بشویید و پوست آن را بگیرید و سپس آنها را به صورت ورقه های نازک برش بزنید.

سرکهف نمک، بکینگ پودر و یخ را در یک ظرف گود برزید و هم بزنید تا نمک و بکینگ پودر خوب و به صورت کامل با هم ترکیب شوند و سپس کمی اب اضافه کنید.

در مرحله بعد سیب زمینی ها را به مخلوط سرکه اضافه کنید. در صورتی که مخلوط سرکه کم بود و بر روی سیب زمینی ها نرفتف می توانید کمی دیگر آب اضافه کنید.

چیپس سرکه ای

سیب زمینی را حدود 1 ساعت در سرکه نگه دارید و پس از آن درون آبکش بریزید تا آب اضافی آن گرفته شود.

در مرحله بعد از تهیه چیپس سرکه ای، درون یک ظرف گود، کمی روغن بریزید و روی حرارت ملایم بگذارید تا روغن داغ شود، سپس حرارت را متوسط کنید و ورقه های سیب زمینی را یکی یکی در روغن بیندازید تا رنگ انها طلایی شود و حالت ترد پیدا کنند. باید دقت کنید تا در هنگام قرار دادن سیب زمینی ها در روغن، به هم نچسبند.

حالا پس از سرخ شدن سیب زمینی، از روغن خارج کنید و روی یک پارچه تمیز و یا کاغذ مخصوص بگذارید تا روغن چیپس ها گرفته شود.

در ادامه ویدیوی آموزشی طرز تهیه چیپس ترد در منزل را مشاهده کنید.

مطالب مشابه را ببینید!