مجله تاپ‌ناز‌

ژلیش ناخن + تفاوت کاشت ناخن با ژلیس و مزایایی این روش برای زیبایی ناخن ها

اطلاعاتی در مورد ژلیش ناخن

ژلیش ناخن یکی از روش های زیبایی ناخن ها است که با کاشت ناخن هم تفاوت هایی دارد. داشتن ناخن زیبا یکی از نیازهای هر خانمی است و خانم های خوش سلیقه با روش های زیباسازی ناخن های خود را زیباتر می کنند که هر کدام از روش ها زیبایی خاص خود را دارند و البته جذابیت لاک زدن و طراحی از همه روش ها بیشتر است.

ژلیش ناخن هم یکی از روش های محبوب و پرطرفدار لاک زدن و طراحی روی ناخن است که زببایی خاصی به دست ها می دهد زیرا داشتن ناخن های زیبا باعث زیباتر شدن دست ها می شود.

لاک موقت ناخن نوعی مانیکور و طراحی ناخن است که توسط لاک هایی با ماندگاری بیشتر انجام می گیرد، خیلی از افراد فکر می کنند کاشت ناخن است ولی کاشت ناخن روشی متفاوت است که پس از کاشت ناخن از این روش زیبایی استفاده می کنند.

روش های زیادی برای زیباسازی ناخن ها وجود دارد و هر خانمی با توجه به سلیقه خود یکی از این روش های زیباسازی را انجام می دهد. یکی از این روش ها کاشت ناخن است و از روش های دیگری مانند کاور ناخن، مانیکور ناخن، لمینیت ناخن و … بنا بر سلیقه شخصی استفاده می شود.

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن چیست؟

در روش ژلیش ناخن از لاک هایی که قدرت ماندگاری بالایی دارند روی ناخن طبیعی استفاده می شود. لاک موقت یا ژلیش در اصل لاک کلاسیک است که با ژل اکریلیک ترکیب شده است. این روش را هر کسی می تواند روی ناخن طبیعی انجام دهد و فرقی نمی کند که ناخن کوتاه یا بلند باشد. ژلیش در مقایسه با لاک های معمولی دارای درخشندگی بالایی است که به هیچ عنوان لاک های معمولی از این درخشندگی برخوردار نیستند، ژلیش در هوای آزاد خشک نمی شود و حتما باید از دستگاه های مخصوص برای خشک کردن ان استفاده شود که در نهایت با نور لام پهای UV یا LED خشک می شوند.

ژلیش ناخن

ولی باید این نکته را گفت که ماندن زیاد مواد لاک روی ناخن باعث آسیب به ناخن ها می شود برای همین پس از گذشت 2 هفته به ناخن های خود باید استراحت دهید. خیلی ها در این باور هستند که ژلیش باعث شکنندگی ناخن های طبیعی می شود که  باید گفت اینگونه نیست و در واقع چیزی که باعث اسیب به ناخن می شود روش های غلط پاک کردن کرن ان از روی ناخن ها است.

بعد از گذشت 2 هفته به دلیل رشد ناخن از زیر ناخن ظاهری ناپسندی می گیرد که بایدژلیش را از روی ناخن پاک کرد. این کار ساده ای نیست زیرا ژل لاک مقاوت بیشتری نسبت به لاک معمولی دارد و باید با روش خاصی برای پاک کردن مواد از روی ناخن استفاده کرد و اگر می خواهید این کار را در منزل انجم دهید باید روش زیر را پیش بگیرید.

روش پاک کردن ژلیش

  1. برای از بین بردن ژلیش ناخن باید یک استون ۱۰۰% تهیه کنید تا قدرت پاک کنندگی آن را داشته باشد و آسیبی به ناخن وارد نکند.
  2. سپس با استفاده از یک گوش پاک کن آغشته شده به استون قشنگ روی ناخن را با استون پوشش دهید و اجازه بدهید به مدت حداقل ۲۰ دقیقه روی ناخن شما باقی بماند.
  3. برای جواب دهی بهتر و پاک شدن راحت تر مواد ژلیش از روی ناخن باید با استفاده از فویل های آلومینیومی ناخن های خود را کاملا با فویل بپوشانید و بگذارید به مدت ۲۰ دقیقه باقی بماند.
  4. اگر این روش به درستی پاسخ داده باشد بدون هیچ فشاری و بدون استفاده از هر جسم نوک تیزی مواد از ناخن جدا می شود.
  5. بعد از پاک شدن مواد باید ناخن ها را به خوبی بشویید و با کرم های مرطوب کننده به ناخن ها و اطراف ان را بخوبی ماساژ دهید تا به خوبی رطوبت رسانی شود.

طرح زیبای ژلیش

ژلیش ناخن

ناخن های جذاب و زیبا

ژلیش ناخن

طراحی با لاک موقت

ژلیش ناخن

طراحی ناخن خاص

ژلیش ناخن

اما زیبایی و موفقیت در این نوع زیباسازی به نوع موادی که برای شما استفاده شده است بستگی دارد و انجام ژلیش ممکن است 1.5 الی 1 ساعت طول بکشد.

نکته آخر هم اینکه استفاده از این روش برای خانم هایی که ناخن ضعیف و شکننده دارند توصیه نمی شود و استفاده زیاد از این روش ممکن است روی ناخن ها تاثیر بگذارد.

مطالب مشابه را ببینید!