مجله تاپ‌ناز‌

آشنایی با ژیار خواننده پاپ و کلاسیک آهنگساز + اطلاعات هنری وی

بیوگرافی ژیار خواننده و بازیگر

بیوگرافی ژیار خواننده و بازیگر + اطلاعات زندگی هنری وی

سرگذشت کودکی و نوجوانی

ژیار موسیقی­دان ایرانی، خواننده پاپ کلاسیک و بازیگر می­باشد. او در 24 اردیبهشت سال 1355 در ایران به دنیا آمد. موسیقی همواره انگیزه حقیقی ژیار در زندگی بوده است. زمانی که ده ساله بود، مادربزرگش ارگ کوچکی به او هدیه داد. آن­زمان بود که ژیار شور اصیل زندگی­اش را یافت و مسیر سرشار از عشق خود به ملودی را آغاز کرد. او در 14 سالگی شروع به آموختن پیانو به صورت حرفه­ای کرد. پس از آموختن دانش کلاسیک موسیقی، ژیار علاقه زیادی به سازهای زهی در خود یافت و نواختن ساز ویولن را نزد استاد ارمنی، زاون یدیگاریان، به صورت حرفه­ای فرا گرفت.

علی­رغم تفاوت­هایمان، همه ما به یک ضرب میرقصیم.

ژیار آرزو می­کند روزی خبر “صلح روی زمین برقرار است” را بشنود.

بیوگرافی ژیار خواننده و بازیگر + اطلاعات زندگی هنری وی

فیلم شناسی

ژیاردر سال 1368 حرفه بازیگری را با ایفای نقش اول فیلم “توپ” به کارگردانی یدالله نوعصری آغاز کرد. بازی موفق ژیار در این فیلم منجر شد او و دیگران به استعدادش در بازیگری نیز آگاه شود. در سال 1377 در جشنواره تیاتر با ساختن موزیک متن برای نمایش “ساحل” مورد توجه بسیار قرار گرفت. اشتیاق ژیار برای ساخت و اجرای موسیقی اپرایی باعث پیشرفت سریع این هنرمند جوان شد. در آن سالها نوازندگان موسیقی در ایران مورد حمایت نبودند و ژیار مجبور شد فعایت­های موسیقی را برای مدتی متوقف کند و در رشته مهندسی نرم­افزار کامپیوتر مشغول به تحصیل شود. او در این زمینه نیز مهارت بالایی کسب کرد. ژیار می­گوید کدهای برنامه­نویسی برای او نقش نت­های موسیقی را داشتند.

بیوگرافی ژیار خواننده و بازیگر + اطلاعات زندگی هنری وی

حرفه موسیقی

پس ازمهاجرت به اروپا، ژیار بر آن شد که فعالیت­های موسیقی را از سرگیرد. او تک­آهنگ­های متعددی به همراه خواننده­های فرانسوی و آلمانی اجرا کرده است. موسیقی ژیار موضوعات روز اجتماعی و سیاسی را منعکس می­کند. قطعه “مرثیه” او متاثر از جنگ اخیر میان روسیه و اوکراین و پیامد آن بر روی مردم بی­گناه می­باشد. این قطعه همراه  استر وگواری، خواننده آلمانی و تیم استفنسون، گوینده و دوبلور امریکایی اجرا و منتشر شد. ژیار از سال 1374 نزد استاد اسپینتو جیانکارلو مونسالو فنون آواز، صداگذاری و خوانندگی اپرا را فرامی­گیرد.

بیوگرافی ژیار خواننده و بازیگر + اطلاعات زندگی هنری وی

در جستجوی رهایی ذهن، ژیار مدت زمان زیادی را در طبیعت سپری می­کند. سیر طبیعت این فرصت را به ژیار می­دهد تا مقولات غیر قابل وصف را از طریق موسیقی بیان کند. او بر این باور است که طبیعت همواره در ارتعاش است و موسیقی که با الهام از طبیعت و خودجوش بوجود می­آید قابلیت انتقال بهتری دارد.

بیوگرافی ژیار خواننده و بازیگر + اطلاعات زندگی هنری وی

ژیار دنباله­رو ایده­های جهانی است و علاقه­مند به موسیقی ملل می­باشد. موسیقی او مخاطب شخصی ندارد، مخاطب او کل افراد بشر با هر عقیده و فرهنگی می­باشد. ژیار از طریق موسیقی خود تلاش دارد به برقراری صلح و اهمیت آن در جهان اشاره کند و این پیام را به جهانیان برساند که لازم است اذهان خود را عاری از بیزاری و کینه به همنوعان خود کنیم و در غیر این­صورت گفتمان صلح تا ابد مزاحی بیش نخواهد بود.

بیوگرافی ژیار خواننده و بازیگر + اطلاعات زندگی هنری وی

دیسکوگرافی

1. غم پاییزی 2022

2. عشق بی­پایان 2022

3. مرثیه 2022

4. اتحاد 2022

5. انتظار 2022

https://www.jiyarmusic.com

https://www.Instagram.com/jiyar.music

https://m.imdb.com/name/nm13536311/

مطالب مشابه را ببینید!