کاخ سلطنتی باکینگهام + نگاهی به درون این کاخ زیبا و تصاویری از آن

کاخ سلطنتی باکینگهام

کاخ سلطنتی باکینگهام در شهر لندن قرار گرفته است و یکی از کاخ های با شکوه و فعال است و محل زندگی و برگزاری جشن های سلطنتی است و بازدید از این کاخ بسیار زیبا برای همه آزاد است. در این مطلب نگاهی به این کاخ زیبا می اندازیم و تصاویر این مکان با عظمت را مشاهده می کنید.

باکینگهام کاخی بزرگ و با شکوه در شهر لندن می باشد و یکی از بزرگترین کاخ های فعال در دنیا است. این کاخ مرکز رویدادهای عمومی مخصوص، مهمانی ها و جشن های ملی است و بریتانیایی ها بسیار به آن توجه دارند.

کاخ سلطنتی باکینگهام

کاخ باکینگهام یکی از کاخ های فعال در دنیا است و از سال 1837 به عنوان اقامتگاه خاندان سلطنتی استفاده می شود. ملکه ویکتوریا نخستین شخص بودند که از این کاخ برای زندگی و اداره امور استفاده کردند. این کاخ در گذشته خانه ای بود که به وسیله دوک باکینگهام برای همسرش ساخته شد. پس از آن جرج چهارم این خانه را به قصری با شکوه تبدیل کرد. اگر می خواهید که از این کاخ دیدن کنید و به دنبال اطلاعات بیشتری از این کاخ هستید در ادامه با ما همراه باشید.

کاخ سلطنتی باکینگهام

راهنمای صوتی گردشگری با صدای پرنس چارز

در ابتدای ورود به قصر به عنوان بخشی از تور راهنمای صوتی رایگان در اختیار بازدیدکنندگان قرار می گیرد که صدای پرنس ولز، شاهزاده شاهزاده چارلز در آن ثبت شده و بازدید کننده را در هر 19 سالن و مراسم بازگشایی ویژه سالانه قصر همراهی می کند. راهنمای صوتی به چند زبان مختلف فرانسوی، آلمانی، انگلیسی، اسپانیایی، آلمانی، ژاپنی، ایتالیایی، برزیلی، روسی، پرتغالی و ماندراین است. افراد ناشنوا و تورهای خانوادگی راهنمایی دارند.

ببینید: جاهای دیدنی انگلیس | مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری انگلستان

کاخ سلطنتی باکینگهام

نمایشگاه های ویژه

این کاخ هر ساله در فصل تابستان، نمایشگاهی مخصوص در کاخ سلطنتی باکینگهام برگزار می کند. در سال 2017 نمایشگاه مربوط به هدایای مخصوص سلطنتی بود که ملکه در دوران حکومت خود از کشورها دریافت کرده بود، از جمله هدایایی از طرف نلسون ماندلا و دوایت دی آزونهار و ژی جینپینگ در این نمایشگاه دیده می شود.

کاخ سلطنتی باکینگهام

کافی شاپ در کنار باغ سلطنتی

کافی شاپ در تراس غربی کاخ قرار گرفته است و می توانید در آنجا استراحت کنید. کافی شاپ کاخ دارای نوشیدنی های سبک مانند قهوه، چای، ساندویچ و شیرنیی است. در فصل تابستان می توانید از فروشگاه برپا شده در این قسمت هدایا و سوغات سلطنتی تهیه کنید. وسایلی از جمله ظروف چینی، لباس، جواهر، اسباب بازی کتاب و کارت پستال در این نمایشگاه وجود دارد.

کاخ سلطنتی باکینگهام

سالن های تشریفاتی کاخ

کاخ دارای 776 اتاق است که دارای 19 سالن تشریفاتی و 78 سرویس بهداشتی است. اتاق تریفات این کاخ state Room، شباهت به سالن استراحت و انتظار دارد که به وسایل و اثایه مجلل مجهز شده است، پادشاه یا ملکه مهمانان و بازدیدکنندگان را در این اتاق ملاقات می کنند. بعضیا ز سالن های این کاخ برای مراسم عروسی های سلطنتی استفاده شده اند. بتازگی پذیزایی از مهمانان عروسی دوک و دوشس کمبریج، پرنس ویلیام و کیت میدلتون در یکی از همین سالن ها شکل گرفته است. اتاق ها و سالن های تشریفاتی مملو از نور و چهل چراغ، ستون های مرمرین، فرش های نفیس، کاغذ دیواری های طرح دار، مبلمان مجلل، مجسمه ها و آثار هنری ویژه می باشند.

ببینید: نگاهی به زیباترین جاذبه های آکسفورد در انگلیس

کاخ سلطنتی باکینگهام

پلکان طلایی بزرگ در کاخ

با شکوه ترین قسمت کاخ سلطنتی پلکان طلایی است که در بازدید از کاخ می توان دید. دیزاین و طراحی این پلکان مجلل یکی از وظایف جان نش بود که در قرن چهارم قصر را به دستور جرج چهارم از سال 1825 تا سال 1830 بازسازی کرد. این پلکان برنزی است و نردبان دوبله آن با طراحی به هم پیچیده از برگ درخت بلوط، لائورل و کنگر ساخته شده است و از بهترین نمونه های کار دست برنزی در جهان است. سقف شیشه ای حکاکی شده آن پلکان نوری را از خود عبور می دهد که باعث زیبایی دو چندان آن شده است.

کاخ سلطنتی باکینگهام

گالری هنری ملکه

بعضی از آثار هنرمندان بزرگ و معروف جهان در این کاخ وجود دارد. در این کاخ شما می توانید نقاشی های ون دایک، رامبراند، روبنس، ورمیر، کانلتو، کلود مونه و مجسمه هایی از هنرمندان بزرگ مانند کانووا و جنتری را مشاهده کنید. همچنین در سالن های تشریفات پرتره نقاشق شده از خاندان های سلطنتی از زمان قدیم تا به امروز وجود دارد. تصایوری از ملیکه ویکتوریا، جرج سوم، ملکه شرلوت، ویلیام چهارم و همسرش ملکه آدلاید و خانواده سلطنتی در عصر حاضر در آن موجود هستند.

کاخ سلطنتی باکینگهام

سالن مخصوص تخت سلطنتی

یکی از مکان های مورد علاقه اکثر بازدید کنندگان سالنی است که تخت سلطنتی در آن وجود دارد. از این سالن برای مراسمات مهمی مثل اعطای مقام و تاج گذاری ملکه استفاده می شود. در برخی موارد نیز به عنوان سالن رقص و مهمانی ها مورد استفاده قرار می گیرد. این سالن در پس زمینه عکس های عروسی های سلطنتی به ویژه عروسی ملکه الیزابت و دوک ادینبورگ در سال ۱۹۴۷ دیده می شود.

کاخ سلطنتی باکینگهام

سرویس چینی سورس

یکی از مهمترین و مرغوبترین سرویس های چینی دنیا یعنی سورن در کاخ سلطنتی باکینگهام وجود دارد. این نوع سرویس های چینی در شهر سورس در نزدیکی ورسای و در کارخانه ای سلطنتی ساخته می شود. این سرویس های ویژه به وسیله پادشاه جرج چهارم  در سالهای ۱۷۸۳ تا ۱۸۳۰ خریداری شده اند. بجز ظروف پذیرایی، سوپ خوری ها، فنجان های نقاشی و طلا کاری شده ی سورن دیگر اشیای تزئینی مثل گلدان ها و مجسمه های نیم تنه سورن را هم در سراسر کاخ خواهید دید.

کاخ سلطنتی باکینگهام

باغ سلطنتی

باغ های کاخ حدود ۱۵.۸ هکتار مساحت داشته که در آنها بیش از ۳۵۰ نوع گل وحشی، ۲۰۰ درخت و ۱/۵ هکتار دریاچه وجود دارد. ملکه جشن هایی با عنوان مهمانی های باغ را در این باغ ها برگزار می کند، در این جشن ها ملکه با اقشار مختلفی که تاثیر مثبت بر جامعه دارند دیدار و گفتگو کرده و از آنها پذیرایی می کند. زمین های تنیس، خط مرزی ساخته شده از گل و گیاهان بین قصر و شهر، خانه ی تابستانی پوشیده شده از گل های بنفش گلیسین، باغ رز و  گلدان بزرگ واترلو از مناطق دیدنی چشم نواز در این باغ ها می باشد.

کاخ سلطنتی باکینگهام

پرچم ها و ساعت های کاخ

در زمان ورود و خروج به قصر به پرچم های بالای پشت بام  دقت نمایید. در زمانی که ملکه در قصر حضور داشته باشد، پرچم سلطنتی Royal Standard برافراشته می باشد و در زمانیکه ملکه در قصر حضور نداشته باشد پرچم ملی بریتانیا دیده می شود. با ورود به قصر می توانید به دنبال ساعت های باشکوه و زیبای ان باشید. کاخ سلطنتی با داشتن بیش از ۳۵۰ نوع ساعت دیواری، کلکسیونی از ساعت ها را دارد. دو نفر متخصص همیشه در حال تعمیر و کوک کردن ساعت ها هستند.

مطالب مشابه را ببینید!