مجله تاپ‌ناز‌

کاربرد چوب روسی در صنعت ساختمان

کاربرد چوب روسی در صنعت ساختمان

توی بازار چوب شاهد انواع مختلفی از چوب‌ها هستیم. یکی از محبوب‌ترین و مرغوب‌ترین انواع این محصولات، چوب روسی است. این محصول در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاربردهای گوناگونی دارد. یکی از مهم‌ترین کاربردهای چوب روسی، استفاده از آن در صنعت ساختمان سازی است.

این مدل از چوب‌ها استحکام کافی، دوام عالی و زیبایی طبیعی فوق العاده ای دارد و این موضوع باعث محبوبیت این دسته از چوب‌ها شده است. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به کاربرد چوب روسی در صنعت ساختمان انداخته و در این زمینه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

معرفی چوب روسی

اگر بخواهیم به معرفی چوب روسی بپردازیم باید گفت که این دسته از چوب‌ها، از درختانی مثل کاج، صنوبر و سرو به دست می‌آیند. این درختان در جنگل‌های روسیه به شکل قبل توجه و وسیعی رشد می‌کنند. لازم به ذکر است که این درختان به شکلی هستند که بهتر است تا در شرایط آب و هوایی سرد و خشک رشد کنند. رشد در چنین محیط‌هایی باعث شده تا چوب روسی متراکم و محکم باشد.

کاربرد چوب روسی در صنعت ساختمان

کاربرد چوبی روسی در صنعت ساختمان

ویژگی‌هایی که چوب‌های روسی دارند باعث شده تا از این چوب در پروژه‌های مختلفی استفاده شود. این مدل چوب برای ساخت خانه‌های مسکونی، ساختمان‌های تجاری، پل‌ها و سازه‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر بخواهیم شما را با مهم‌ترین کاربرد انواع چوب روسی آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاربردهای چوب نراد روسی

یکی از انواع چوب‌های روسی که در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، چوب نراد روسی است. ویژگی مهمی که چوب نراد روسی دارد، سبکی آن است. سبک بودن این چوب باعث شده تا در صنعت ساختمان سازی و ساخت اسکلت ساختمان از این دسته از محصولات استفاده شود.

این چوب رنگ روشن داشته و دارای گره‌های کوچکی است. این چوب مقاوم بوده، دوام بالایی دارد، ضد آب است و همچنین عطر ملایمی نیز دارد. تمامی این ویژگی‌ها باعث شده تا این چوب محبوبیت فوق العاده ای پیدا کند و از آن در صنایع گوناگونی استفاده شود.

کاربرد دیگر چوب نراد روسی، ساخت انواع دکوراسیون منزل و نمای چوبی بیرونی و باغ است. در دکوراسیون داخلی نیز از این چوب‌های روسی استفاده شده و محصولاتی چون کمد، میز و صندلی چوبی با کمک این دسته از چوب‌ها تولید می‌شود.

همچنین برای تولید انواع کفپوش، دیوار پوش و سقف چوبی، انواع کابینت، انواع میز ناهارخوری، ظروف چوبی، آلات موسیقی، انواع در و پنجره، آلاچیق و نرده‌های چوبی ساختمان و… از این دسته از محصولات استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است که برای تولید محصولاتی چون انواع کمد، مبل، جا کفشی، میز عسلی، پالت و کاغذ، انواع فریم درب، فریم پنجره چوبی و… از این مدل از چوب‌ها استفاده می‌شود.

کاربردهای چوب راش روسی

یکی دیگر از انواع چوب‌های روسی که در صنعت ساختمان از آن استفاده می‌شود، چوب راش روسی است. ویژگی که چوب راش دارد این است که سخت بوده و رنگ آن سفید مایل به زرد است. این چوب بافت صاف و استحکام بالایی دارد.

چوب راش روسی یک چوب بادوام و زیبا بوده و انعطاف پذیری بالایی داشته، مقرون به صرفه و زیبا است. به صورت کلی برای ساخت محصولات چوبی که نیاز به بادوام بودن، انعطاف پذیری و مقرون به صرفه بودن دارد، از این چوب استفاده می‌شود.

اگر بخواهیم شما را با مهم‌ترین کاربرد این مدل از چوب‌ها آشنا کنیم باید گفت که این چوب برای ساخت انواع کابینت چوبی، میز و صندلی، میز ناهارخوری، لوازم چوبی آشپزخانه، انواع مبل، لوستر چوبی، کمد، میز عسلی، ساخت انواع پارکت، کفپوش، دیوار پوش، سقف چوبی، انواع لوازم دکوری چوبی، آیینه کنسول، انواع میز تلفن، پالت چوبی، قایق، درب چوبی، پله، پنجره‌های و نرده چوبی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از دیگر کاربردهای چوب راش روسی می‌توان به صنعت کاغذ سازی، ساخت درب و پنجره چوبی، صنعت تراوس راه آهن و… اشاره کرد.

کاربرد چوب یولکا روسی

از دیگر انواع چوب روسی که از آن در صنایع مختلف به خصوص صنعت ساختمان سازی استفاده می‌شود، چوب یولکا است. اگر بخواهیم شما را با این چوب آشنا کنیم باید گفت که این دسته از محصولات از درختان یولکا که در کشور روسیه و سایر مناطق شمالی اروپا و آسیا رشد می‌کنند، به دست می‌آید.

ویژگی مهمی که چوب یولکا روسی دارد این است که این نوع چوب نرم بوده و به دلیل سبکی، استحکام و دوام فوق العاده ای که دارد از آن برای ساخت محصولات چوبی مختلف استفاده می‌شود. همچنین ویژگی دیگری که چوب یولکا دارد این است که این مدل از چوب‌ها زیبایی طبیعی دارد.

از مهم‌ترین کاربردهایی که چوب روسی دارد، می‌توان به ساخت انواع لوازم دکوری چوبی، نماهای داخلی چوبی، سقف، دیوار، کفپوش چوبی، درب چوبی، نمای بیرونی چوبی، نرده چوبی، انواع مبل، کابینت، میز و صندلی، کمد، میز ناهارخوری، تخت خواب، آیینه کنسول، مجسمه، انواع پالت چوبی، قاب عکس و آیینه اشاره کرد. همچنین از چوب یولکا به منظور ساخت آلاچیق چوبی، خانه و کلبه‌های چوبی، سقف و نمای چوبی و… نیز استفاده می‌شود.

کاربرد چوب ساسنا روسی

یکی دیگر از انواع چوب‌های روسی که به وفور در صنایع ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، چوب ساسنا روسی است. این محصول از درخت ساسنا که در روسیه رشد می‌کند، به دست می‌آید.

ویژگی مهمی که چوب ساسنا دارد این است که نرم بوده و رنگ آن سفید مایل به قرمز است. چوب ساسنا روسی بافت درشت و استحکام دارد و از آن برای ساخت محصولات چوبی مختلفی استفاده می‌شود. به صورت کلی چوب ساسنا روسی یک چوب بادوام و زیبا است. از مهم‌ترین کاربردهای چوب ساسنا روسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ساخت انواع کمد، جا کفشی، میز و صندلی، تخت خواب، ساخت انواع مبل، لوازم دکوراسیون چوبی، انواع قرنیز چوبی، پارکت و دیوار پوش چوبی، درب و پنجره چوبی، نمای چوبی بیرون ساختمان، انواع پالت چوبی، ترموودهای چوبی برای ساخت انواع آلاچیق، سقف چوبی، قایق سازی و کلبه‌های چوبی از مهم‌ترین کاربردهای این نوع چوب است.

لازم به ذکر است که چوب ساسنا طرح زیبایی داشته و این موضوع باعث شده تا از این چوب به عنوان روکش چوب، ساخت انواع کابینت ام دی اف و اچ دی اف استفاده شود. در کنار صنعت ساختمان سازی، این نوع چوب به خاطر بافت نرم و سبکی که دارد در صنایع کاغذ سازی، الیاف سازی، نئوپان، کلاف‌های چوبی و ساخت انواع اسکلت چوبی نیز استفاده می‌شود.

کاربرد چوب روسی در صنعت ساختمان

خرید چوب روسی با کیفیت و درجه یک

در صورتی که قصد دارید تا اقدام به خرید چوب روسی با کیفیت و درجه یک کنید، نیاز است تا از یک مجموعه معتبر این دسته از محصولات را خریداری کنید. یکی از برترین مجموعه‌های فعال در این حوزه، فروشگاه مدحت وود است. شما می‌توانید از طریق مجموعه مدحت وود انواع چوب روسی با کیفیت و درجه یک را با قیمت مناسب خریداری کنید.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به انواع چوب روسی انداخته و در مورد کاربردهای استفاده از چوب‌ در ساختمان سازی اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه کردیم. اگر قصد دارید تا از چوب‌های روسی در این صنعت استفاده کنید، می‌توانید از موارد گفته شده در این مطلب استفاده کنید. همچنین در انتها شما را با مجموعه مدحت وود آشنا کردیم. شرکت مدحت وود، با سابقه همکاری در بزرگ ترین پروژه های کشور، از جمله نیروگاه اتمی بوشهر، پالایشگاه عسلویه و غیره، همواره جزو بهترین انتخاب ها برای تهیه انواع پلای وود و تخته های چندلایه بوده است.

مطالب مشابه را ببینید!