مجله تاپ‌ناز‌

عکس پروفایل لیلة الرغائب + عکس نوشته شب آرزوها

عکس های پروفایل زیبای شب آرزوها یا لیلة الرغائب و عکس های دیدنی شب لیلة الرغائب

دراین قسمت عکس پروفایل شب آرزوها و عکس نوشته های شب آرزوها که لیلة الرغائب به آن می گویند را آماده کرده ایم. این شب اولین شب ماه رجب است.

کنار گذاشتن آرزوهای محال
شب آرزوهاست. اول فکر میکنم باید بنشینم و آرزوهای قشنگ قشنگم را فهرست کنم. بعد آن ها رابا دوستانم در شبکه‌هاي‌ اجتماعی به اشتراک بگذارم. یا حتی میتوانم عکس نوشته بسازم تا لایک بخورد. دقیقاً همان کارهایی که سال‌هاي‌ قبل در اولین شب جمعه ماه رجب انجام می‌دادم.
اما…
امسال هرچه فکر میکنم، دیگر آرزویی ندارم که آنقدرها جذاب باشد تا بشود به اشتراکش گذاشت. آن قدر آرزو کردم که به بی‌آرزویی محض رسیده‌ام. آرزو کرده‌ام جنگ برداشته شود و نشده، آرزو کرده‌ام انسان‌ها با یک دیگر مهربان شوند و نشده، آن قدر آرزو… که… دیگر از آرزو کردن خسته و ناامید شده‌ام.
اما… گفته‌اند از کنار «لیله الرغائب» راحت نگذرید که شبی ارزشمند است، شاید بتوانم اندکی از عربی‌دان بودنم کمک بگیرم و «رغائب» رابه چیزی جز آرزو ترجمه کنم. ترجمه‌اي که به دلم بنشیند.
رغائب جمع رغیبه است و من ترجمه‌اي مثل: رغبت کردن، متمایل شدن… را می‌پسندم. رغبت میکنم که به سوی خدا بروم. آن وقت منِ بی‌آرزو به خاطر اسمِ این شب هم که شده تمایل پیدا می کنم که رو به خدا بایستم و بگویم: حتی اگر برآورده کردن آرزوهای من با قضا و قدر تو منافات داشته باشد، یا حتی اگر برآورده کردن آرزوهای من از قرار دادن منظومه شمسی در تخم مرغ هم محال‌تر باشد، بازهم اي خدای خوب و مهربان، من بنده تو هستم، به پرستش تو رغبت دارم و از این‌که تو را دارم، خرسندم.

عکس پروفایل لیلة الرغائب و عکس نوشته شب آرزوها

عکس های شب لیله الرغائب

مهربانا! درهای رحمت تو همواره به روی خواهندگان باز است و دست عطایت گشاده؛ بندگان تو هر زمان که صدایت کنند، پاسخ میدهی و اگر خالصانه آرزو کنند، ‌می‌بخشى. امشب اما شب دیگری است؛ شب آرزوهاست. دعای خیر همه ی را برآورده بفرما. آمین.

عکس پروفایل لیلة الرغائب و عکس نوشته شب آرزوها

عکس نوشته لیلة الرغائب

مهربانا! درهای رحمت تو همواره به روی خواهندگان باز است و دست عطایت گشاده؛ بندگان تو هر زمان که صدایت کنند، پاسخ میدهی و اگر خالصانه آرزو کنند، ‌می‌بخشى. امشب اما شب دیگری است؛ شب آرزوهاست. دعای خیر همه ی را برآورده بفرما. آمین.

عکس پروفایل لیلة الرغائب و عکس نوشته شب آرزوها

شب لیله الرغائب

خدا هست برای برآورده کردن این همه ی آرزو. اوست که برآورده می کند تمام آرزوهایت را.

عکس پروفایل لیلة الرغائب و عکس نوشته شب آرزوها

عکس های شب آرزوها

شب آرزوهاست و با هر زبان، با هر عقیده در هر کجا و هر زمانی که با امید از خدا خواهشی دارید؛ دیگران را بی‌نصیب از دعاهایتان نگذارید.

عکس پروفایل لیلة الرغائب و عکس نوشته شب آرزوها

متن زیبای شب لیله الرغائب

امشب؛ از هر کجای این دنیای بزرگ که در بزنی؛ صاحبخانه برای استقبال می آید؛ با طبقی از آرزوهایی که می خواهی؛ پس از بزرگ، چیزهای کوچک نخواهیم.

عکس پروفایل لیلة الرغائب و عکس نوشته شب آرزوها

جملات کوتاه زیبای شب لیله الرغائب

شب آرزوها، شب اجابت است، شب مغفرت است. از کف ندهیمش… آرزوهایت برآورده باد. محتاجم به آرزویی نیک.

کارت پستال لیلة الرغائب عکس شب آرزوهاعکس پروفایل لیلة الرغائب و عکس نوشته شب آرزوها

عکس نوشته زیبای شب آرزوها

لیلة الرغائب شب آرزوها شبی که آسمانش پر از برق ستارگان است. در آن شب هر دعایی ستاره‌اي خواهد شد ودر پهنه آسمان خواهد نشست. بیا ستاره‌هاي‌ هم را نظاره کنیم و بر هر کدام آمین بگوییم.

عکس پروفایل لیلة الرغائب و عکس نوشته شب آرزوها

امیدوار به اجابت باش
سپاس، ازآن ِپروردگار آرزوها و امیدهاست. خداوند مهربانی که هرقدر از او بخواهیم، خسته نمیشود و هرقدر عطا کند، از اقیانوس بی کران نعمت‌هایش کاسته نخواهد شد.
خداوندا، درهای رحمت تو همواره به روی نیازمندان باز است و دست عطایت گشاده، بندگان تو هر زمان که صدایت کنند، پاسخ می دهي و اگر خالصانه آرزو کنند، می‌بخشی. امشب اما شب دیگری است؛ شب آرزوهاست. امشب، من تمام دعاها و آرزوهای عمرم را یک جا به درگاهت آورده‌ام. امشب، در پی آنم که به اندازه یک عمر از تو طلب کنم.
امشب از هر کجای این دنیای بزرگ که در بزنی، صاحبخانه برای استقبال می آید. با طبقی از آرزوهایی که می خواهی… امشب… لیله الرغائب… مراقب آرزوهایت باش…
ضیافت اولین شب جمعه رجب، لیلة الرغائب، خواب خیلیها و آرزوی مردمان بسیاری را تعبیر کرده. به خیال مردمان بسیاری رنگ واقعیت رسانده.خیلی از مردم برای رسیدن به حاجت‌هاي‌ خود دست به دامان این شب می شوند،به ضمانت یک سال انتظار…
امشب چه سیاه باشی و چه سپید،هر چه قدر که ناامید، هر چه که بخواهی از خدا، امیدوار باش به اجابت…
امشب اعانت جستن به فضل و کرمش برای آنکه امید دارد، مباح است…
عکس پروفایل لیلة الرغائب و عکس نوشته شب آرزوها
امشب تمام فرشته‌ها از ثلث شب که بگذرد در بین کعبه به خدا برای بخشش بندگان روزه‌دار رجب دعا می کنند…
لیلة الرغائب تو مختاری برای انتخاب انچه میخواهی، برای داشتن گوشه اي از تقدیری که آرزویش را داری، برای انچه می خواهی باشی…
درباره این شب با عظمت پیامبر اکرم«ص» فرمودند: از اولین شب جمعه در ماه رجب غافل نشوید؛ زیرا شبی است که فرشتگان آنرا لیله الرغائب می نامند. این نامگذاری به این جهت است که هنگامیکه مقداری از شب گذشت، هیچ فرشته اي در آسمان‌ها و زمین نمی ماند مگر این‌که در کعبه و اطراف آن جمع می شوند.
و به راستی درهای عرش دوباره باز می شوند و فرشتگان ندای این الرجبیون سرخواهند داد. این‌گونه است که سفره‌هاي‌ برکت را می‌گسترانند ودر کنار سجاده هر بنده‌اي حضور می یابند تا آرزوهای بلندش رابه ملکوت برسانند.

عکس پروفایل لیلة الرغائب و عکس نوشته شب آرزوها

حسرت یا آرزو؟
گاهی اوقات حسرت تمام وجودمان را فرا میگیرد.حسرت زندگی دیگر. حسرت داشتن یک دوست و یا حسرت لحظه‌هاي‌ شیرین گذشته. چه زود می‌گذرد. یک سال گذشت.عجب شبی بود خیلی دلم تنگ شده برای آن لحظه‌هاي‌ شیرین. آن موقع که تنها با تو بودم. تنهای تنها من بودم با تو. هرچه دلم میخواست می گفتم از دردها و از خوشی‌هایم، از آرزوهایم.در آن حال و هوا بود که معنای زندگی و اسانی را می‌فهمیدم و با تمام وجود تو و با تو بودن را حس میکردم
امسال هم میخواهم دراین شب با او بمانم و سفره دلم را باز کنم. بابت تمام گناهانم عذرخواهی کنم و طلب بخشش از درگاه حضرت حق.دیگه نزدیکه.چند ساعت دیگه بیشتر نمونده.
هم اکنون توی اتاقم و روی تخت نشستم و فقط و فقط به کارهایی که شب جمعه میخواهم انجام بدم فکرمی کنم. راستی نگفتم داستان چیه. این شب جمعه یه شب دیگه است از اون شباست. اولین شب جمعه ماه رجب. شب آرزوها شبی که مدتهاست در انتظارش لحظه‌ها رو می‌شمارم.شب آرزوها شبی که برای تمام بنده‌هاي‌ خداست به خصوص بنده‌هاي‌ گناه کار معاشران گره از زلف یار باز کنید.
عکس پروفایل لیلة الرغائب و عکس نوشته شب آرزوها
شبی خوشست بدین قصه اش دراز کنید
گفته است به چنین شبی، شب جمعه اول ماه رجب، مرا بطلب و از من بطلب؛ و باید خواند و باید طلبید و آرزو کرد. ماه عاشقی، ماه مقدمه و ماه مقدم؛ روزهائی که نبض کعبه بدان‌ها می تپد؛ السلام علیک یا امیر المومنین.. این شب جمعه – لیله الرغائب یا همان شب آرزوها بقول خودمان – برای من که خیلی وقته رفرش نکرده‌ام، یه رفرش اساسیه و خانه تکانی‌اي که خیلی وقت قبل باید انجام می ‌شد و نشده؛ شب زیبائی که از مثل آن مدتها بی‌نصیب بودم و دعوتی که مدتها بود لبیکش نگفته بودم…
در شب آرزوها هزار آرزو دارم و می دانم که صدایم را میشنود و باز می دانم که اجابت خواسته‌ام زودتر از آنی خواهد بود که در دایره تنگ تصورم می‌گنجد.
عکس پروفایل لیلة الرغائب و عکس نوشته شب آرزوها
آرزو کن شاید…
در شب آرزوها، دست‌هایم را برده‌ام بالا و خدایم را صدا کردم. راستش را بخواهی نمیدانم چه میخواهی! ولی امشب برای تو، برای رفع غم‌هایت، برای قلب زیبایت و برای آرزوهایت به درگاهش دعا کردم… تو هم آرزو کن؛ گوش‌هاي‌ خدا پر از آرزوست و دستانش پر از معجزه… شاید کوچک‌ ترین معجزه‌اش بزرگ ترین آرزوی تو باشد. پس آرزویی کن…
در پایان امیدواریم از مطالعه دلنوشته شب آرزوها بهره کافی را برده باشید. شما نیز دلنوشته‌ها و آرزوهای خودرا از طریق ارسال نظر با ما و مخاطبان ستاره در بین بگذارید، دعای دسته جمعی در برآورده شدن آرزو اثر دارد.
عکس پروفایل لیلة الرغائب و عکس نوشته شب آرزوها عکس پروفایل لیلة الرغائب و عکس نوشته شب آرزوها
عکس پروفایل شب آرزوها در اول ماه

مطالب مشابه را ببینید!