مجله تاپ‌ناز‌

تو کارلنسر با مهارتت و فروش خدمت، پول در بیار!

فریلنسر شدن یکی از تصمیمات شغلی مهم است. ولی چه چیزی از شما یک فریلنسر موفق می‌سازد؟ در واقع حرفه فریلنسینگ با داشتن مهارت‌های مناسب، بازاریابی و برندسازی، به یک شغل بسیار پرسود تبدیل می‌شود. با این حال، هیچ شغلی کامل نیست. در اینجا هم درآمد شما وابسته به زمان صرف شده است. وقتی کار نمی‌کنید، درآمدی هم ندارید. اگر برای مدت طولانی بیمار شوید یا فقط بخواهید از همه چیز فاصله بگیرید، دیگر درآمدی ندارید و این مشکلی بزرگ است. یکی از روش‌ها برای رفع این مشکل، فروش مهارت و خدمت در پلتفرم‌های فریلنسینگ و دورکاری مثل کارلنسر است.

افزایش درآمد فریلنسینگ با فروش مهارت و خدمت

فروش مهارت و خدمت در تمامی حوزه‌های فریلنسری از نویسندگی و طراحی گرفته تا دیجیتال مارکتینگ و گویندگی متداول است. تهیه محصولات مرتبط با خدمات فریلنسری هم، روشی مکمل یا حتی جایگزین برای ارائه خدمات فریلنسری است. در اینجا مفهوم محصول با کالای فیزیکی فرق دارد. محصول فریلنسری، خدمتی از قبل آماده شده با قیمت مشخص است. برای مثال، اگر مترجم هستید، می‌توانید مقالات جدید با موضوعات عمومی و تخصصی را ترجمه کرده و در قالب پکیج ترجمه با قیمت مناسب به فروش برسانید.

با تولید و فروش خدمات فریلنسری، در 24 ساعت شبانه روز هم امکان درآمدزایی دارید. زمان و مکان کار دست خودتان است. هنگامی که برخی از خدمات را به محصولات تبدیل می‌کنید، پتانسیل درآمدزایی نامحدودی پیدا کرده و در بلند مدت هم زمان آزاد بیشتری در اختیار خواهید داشت.

ایجاد خدمات و محصولات فریلنسینگ هم به لطف فناوری، کار دشواری نیست. شما از همان مهارت‌ها، دانش و تجربه‌ فریلنسری برای ساخت و فروش خدمات فریلنسری استفاده خواهید کرد.

در فروش خدمت، بر اساس زمان یا محتوای تولید شده، حقوق می‌گیرید و هنگامی که خدمت را به محصول تبدیل کردید، می‌توانید آن را بی نهایت بار بفروشید. یک محصول توسعه یافته به خوبی به قیمت دستمزد روزانه، هفتگی یا ماهیانه به فروش می‌رسد. بنابراین پس از سختکوشی در مسیر ایجاد و بازاریابی خدمت و محصول، به راحتی از نتیجه کار و درآمدش، لذت خواهید برد.

تو کارلنسر با مهارتت و فروش خدمت، پول در بیار!

نکات فروش مهارت، خدمت و محصول در کارلنسر

قبل از ثبت مهارت، خدمت و محصول در بخش خدمات کارلنسر به نکات زیر دقت کنید:

قابل فروش بودن خدمت

قبل از ثبت خدمت در کارلنسر باید بدانید که آیا مخاطبان هدف شما نیازی به چنین اطلاعاتی دارند؟ هیچ چیز بدتر از این نیست که ساعت‌ها زمان را صرف تولید خدماتی کنید که هیچ کسی اهمیتی به آنها نمی‌دهد.

از تجربیات فریلنسری خودتان در حین کار با مشتریان برای تعیین پرسش‌ها و مشکلات متداول آنها استفاده کنید. خدماتی که به این پرسشها پاسخ داده و مشکلات مخاطبان را حل می‌کنند، مفید خواهند بود.

همچنین نگاهی به خدمات پر فروش بیاندازید. کدام خدمات و محصولات اطلاعاتی و آموزشی در سایت‌های دیگر، محبوبیت دارند؟ با این روش، خواسته‌ها و نیازهای دیگران را می‌شناسید و از رفع آنها به کسب درآمد می‌رسید.

شناخت مخاطب خدمت

می‌توانید یک خدمت را در بازار عمومی آن خدمات ارائه کنید. برای مثال مقالات خارجی ترجمه شده را برای عموم مخاطبان دارای مدرک دانشگاهی تهیه کنید. با این حال، شاید بتوان جایگاه‌های کوچک‌تری را در این بازار عمومی برای عرضه خدمات و محصولات پیدا کنید تا نیازهای متمرکزتر مخاطبان را رفع کنید. برای مثال مقالات تخصصی ترجمه شده را برای دانشجویان یا علاقه مندان به پرستاری تهیه کنید تا با جدیدترین پیشرفت‌ها و مطالعات در حوزه پزشکی و پرستاری آشنا شوند.

باید تشنه ترین مخاطبان موجود در بازار عمومی را پیدا کنید و خدمت، محصول و بازاریابی را به سمت آنها هدف بگیرید.

تهیه خدمت فریلنسری

تهیه خدمت به مهارت‌های مختلفی از جمله نویسندگی، ترجمه، کپی رایتینگ، تولید محتوا، طراحی گرافیک، طراحی وبسایت و اپلیکیشن، ساخت ویدیو و غیره وابسته است.

باید خدمت یا محصول فریلنسری خودتان را بر اساس مهارت‌های موجود، شخصیت، موضوع، مخاطبان هدف و منابعی که در اختیار دارید، تهیه کنید.

انواع خدمات و محصولات قابل ثبت در کارلنسر

با مراجعه به سایت کارلنسر، دسته بندی‌های شغلی و مهارتی زیادی را مشاهده می‌کنید. این دسته‌بندی‌ها شامل طراحی سایت، تولید محتوا، ترجمه، فیلم و انیمیشن، سئو، برنامه نویسی،گرافیک و غیره هستند. اگر در هر کدام از این دسته‌ها داری دانش و مهارت هستید، پس با تشکیل پروفایل فریلنسری، کارتان را شروع کنید. در ادامه به برخی از خدمات قابل تولید بر اساس دسته‌بندی‌های فریلنسری، اشاره خواهیم کرد:

تو کارلنسر با مهارتت و فروش خدمت، پول در بیار!

تولید محتوا و ترجمه

برای فعالیت در این زمینه به مهارت‌های نگارشی، توانایی تایپ سریع و جستجو  نیاز دارید. امروزه کسب و کارهای زیادی در فضای آنلاین حضور دارند. آنها برای موفقیت در رقابت کاری به محتوای مناسب برای آگاه سازی مخاطبان در مورد برندشان نیاز دارند. این محتوا را از طریق تهیه مقاله و ترجمه در اختیارشان قرار دهید و کسب درآمد کنید.

طراحی و توسعه وب

اگر مهارت‌های خلاقانه‌ای در طراحی یا بازسازی وب سایت دارید یا به برنامه نویسی علاقه دارید، می‌توانید به فریلنسر طراح سایت یا توسعه دهنده وب تبدیل شوید. با توانایی‌ها و مهارت‌های طراحی و توسعه وب، قادر به گرفتن سفارش طراحی سایت هستید و می‌توانید سایت های مختلفی را با امکانات مختلف از ساده تا حرفه ای برای کارفرمایان و شرکت‌های مختلف بسازید و یا اگه تغییراتی در سایت های فعلی شان نیاز دارند، برایشان انجام دهید.

ساخت اپلیکیشن

امروزه کمتر کسی است که یک گوشی هوشمند نداشته باشد. تقریبا تمامی افراد در تمام شهرها و روستاها، حتی با کمترین درآمد، به ساده ترین و ارزان ترین گوشی هوشمند و اینترنت دسترسی دارند و روزانه با ده ها اپلیکیشن سروکار دارند. به همین جهت است که بسیاری از شرکت ها و کمپانی ها در کنار سایت، دارای اپلیکیشن هم هستند. اگر در ساخت اپلیکیشن اندروید یا آیفون، دارای مهارت هستید، می‌توانید با ساخت خدمت، سفارش ساخت اپلیکیشن بگیرید و کسب درآمد داشته باشید.

گویندگی و دوبله

اگر صدای قشنگی دارید و به مهارت گویندگی هم مسلط هستید، بسیاری از افراد یا شرکت‌ها برای ساخت تیزر یا پادکست، به دنبال افرادی مثل شما هستند. شما می‌توانید خدمات گویندگی یا دوبله را ایجاد کنید و با قیمت دلخواه به کارفرمایان بفروشید.

طراحی گرافیک

آیا می‌توانید تصاویرگرافیکی دیدنی خلق کنید؟ اگر دارای مهارت در طراحی گرافیکی و تجربه کار با نرم افزارهای ایلوستریتور، فتوشاپ، کورل و غیره هستید، می‌توانید با طراحی لوگو، برشور، کاتالوگ، موشن گرافیک و غیره، کسب درآمد کنید. با تهیه تمپلت‌های لایه باز تصویری و متحرک و ثبت آنها به عنوان خدمت جدید در کارلنسر، منبع درآمد جدیدی پیدا خواهید کرد.

ادیت و تدوین فیلم و انیمیشن

تاثیرگذارترین محتواها در دنیای وب، حول محتوای تصویری و ویدئویی می‌چرخد. بدون فیلم و تصویر، به محتوای اثر گذار نمی‌رسید. اگر به نرم افزارهای تدوین فیلم مانند ادوبی پریمیر یا افترافکت تسلط دارید، می‌توانید با ساخت و فروش خدمت با موضوعات ساخت و ادیت فیلم، تیزر، انیمیشن و موشن گرافیک، کسب درآمد داشته باشید.

تو کارلنسر با مهارتت و فروش خدمت، پول در بیار!

سئو

کسب و کارهای در حال رشد به دنبال خدمات سئو برای سیدن به نتایج بهتر در وب سایت خودشان هستند. شرکت‌های پیشرو برای غلبه بر رقبا و دستیابی به کسب‌وکار آنلاین پایدار، به اجرای آخرین استراتژی‌های بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) در وب‌سایت‌های خودشان نیاز دارند. اگر می‌توانید چنین خدمات گسترده‌ای را ارائه دهید، پس حکم طلا را دارید! فریلنسرهای سئوکار می‌توانند نرخ های ساعتی بالاتری دریافت کنند.

ثبت و فروش پکیج خدماتی

می‌توانید خدمات فعلی خودتان را در قالب پکیج‌ ارائه کنید و در نتیجه آنها را به خدمتی جذاب برای مشتریان بالقوه تبدیل کنید. این پکیج‌ها، نسخه کارآمد و پرسودتری از خدمات فریلنسری هستند.

پکیج خدماتی یعنی دو یا چند مهارت را با هم ترکیب می‌کنید. برای مثال، یک فریلنسر کپی‌رایتر می‌تواند کپی‌رایتری وب‌سایت، نوشتن وبلاگ، و مشاوره‌های محتوایی رو در رو را در یک خدمت جمع کند. مشتری هم پول تمام خدمات را جداگانه یا با هم پرداخت کرده و آن را دریافت می‌کند.

پکیج خدماتی، کار را برای فریلنسر و کارفرما آسان‌تر می‌کند. هر دو طرف دقیقاً می‌دانند که چه چیزی را دریافت و ارائه می‌کنند و از هزینه‌های دقیق هم خبر دارند.

روش ثبت نام و کسب درآمد

برای شروع کار و فروش خدمت، کافی است که به صورت فریلنسر در سایت کارلنسر به آدرس www.karlancer.com شروع به ساخت اکانت کنید.

پس از تایید شماره و ایمیل، پروفایل‌تان را تکمیل کنید و وارد قسمت “خدمت های من” شوید. طبق دستورالعمل های داده شده، طبق مهارت های خود، خدمت های خود را ثبت کنید و تمامی جزییات را با دقت بالا و هزینه های دلخواه بنویسید. صفحه خدمت خود را مانند ویترینی در نظر بگیرید که یک خریدار به دنبال خرید و سفارش است. پس باید از نظر ظاهری (بنر)، متن و قیمت ها، تا جایی که می‌توانید صفحه خدمت‌تان را برای کارفرمایان یا خریداران جذاب کنید؛ در غیر این صورت، خریداران تمایلی برای سفارش و خرید خدمت از شما نخواهند داشت.

تو کارلنسر با مهارتت و فروش خدمت، پول در بیار!

پس از ساخت خدمت و تایید آن از جانب کارلنسر، می‌توانید لینک آن را در شبکه های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارید تا افراد از شما خرید کنند. فراموش نکنید که از خریداران بخواهید تا پرداختی را حتما داخل سایت و از طریق سیستم پرداخت امن انجام دهند تا از واریزی مبلغ پروژه مطمئن باشید. نظرتان را درباره خدمات کارلنسر برایمان بنویسید.

مطالب مشابه را ببینید!