کاهش احتمال بارداری در خانم های شاغل به دلیل کار زیاد

کاهش احتمال بارداری در خانم های شاغل به دلیل کار زیاد

خانم های شاغلی که زیاد کار می کنند احتمال بارداری شان کمتر می شود. ساعت کاری زیاد و همچنین بلند کردن اجسام سنگین برای خانم ها بسیار عوارض دارد و باعث کاهش باروری می شود.

 

عوارض کار زیاد برای خانم ها و مشکل بارداری

طبق تحقیقات معلوم شده که کار کردن بیش از اندازه در طول روز برای خانم ها بسیار عوارض دارد و بر بارداری شان تاثیر منفی دارد.
ساعات کاری زیاد و بلند کردن اجسام سنگین، باروری زنان را تحت تأثیر قرار می دهد و با توجه به شرایط زندگی فردی تا حد قابل توجهی احتمال بارداری را کاهش می دهد.

 

کاهش احتمال بارداری در خانم های شاغل به دلیل کار زیاد

مضرات ساعت کاری زیاد برای خانم ها و مشکل باروری

آخرین تحقیقات نشان داده است ساعات کاری زیاد یا بلند کردن جسم سنگین، باروری زنان را تحت تأثیر قرار می دهد.
تحقیقات دانشمندان هاروارد نشان داده، باروری زنانی که به بلند کردن اجسام سنگین عادت دارند و به طور مداوم این کار را انجام می دهند و زنانی که ساعات زیادی در محل کار هستند و یا شیفت های شبانه و خسته کننده ای دارند، کاهش می یابد؛ این روند برای خانم های چاق و دچار اضافه وزن با سرعت بیشتری طی می شود و احتمال باروری آنها را بیشتر کاهش می دهد.
نتایج این تحقیقات که در مجله شغلی، پزشکی منتشر شده نشان می دهد ساعات کاری زیاد و مشاغل سخت باروری زنان را تحت تأثیر قرار می دهد.

بر اساس مطالعات صورت گرفته، زنان باید از عوارض بلند کردن جسم سنگین و تأثیرات مخرب ساعات کاری زیاد مخصوصا زمانی که به شب می انجامد، آگاه باشند تا با برنامه ریزی درست بتوانند برای مادر شدن اقدام کنند، بدون آنکه دچار مشکل حادی شوند.
بعضی از مطالعات نیز نشان می دهد ارتباطی بین مصرف کافئین و توانایی زنان برای بارداری وجود دارد. به این ترتیب که کافئین می تواند از بلوغ تخمک جلوگیری کند و چنانچه تخمک به خوبی رشد نکند شانس بارداری کاهش پیدا می کند.
از طرف دیگر حتی خانم هایی که شاغل هم نیستند باید در انجام کارهای خانه مراقب باشند و بدانند که مواد شیمیایی موجود در مواد شوینده می تواند قدرت باوری را کاهش دهد.
با در نظر گرفتن تمام عواملی که در قدرت باروری مؤثر هستند می توان از مشکلات بعدی جلوگیری کرد.

کار کردن زیاد در خانم ها احتمال بارداری را کاهش میدهد

مطالب مشابه را ببینید!