مجله تاپ‌ناز‌

طرز تهیه کباب نگینی تابه ای، در فر و انواع کباب نگینی

طرز تهیه کباب کوبیده نگینی

یکی از مجلسی ترین کباب های ایرانی کباب نگینی است که طرفداران زیادی در مهمانی ها دارد. کباب نگینی در فر، کباب نگینی در ماهیتابه یا روی منقل از روش های پخت کباب نگینی رستورانی میباشند. در این مطلب به آموزش روش های پخت کباب نگینی در فر، به صورت تابه ای و به شکل رولی و کباب نگینی روی منقل میپردازیم. همچنین در این مطلب روش سیخ کردن کباب نگینی و فوت و فن های طلایی کباب کوبیده نگینی را یاد میگیرید. پس در ادامه همراه ما باشید.

طرز تهیه کباب نگینی تابه‌ ای

طرز تهیه کباب نگینی تابه‌ ای

مواد لازم

برای این که به مقدار ۳۰۰ گرم گوشت مخلوط گوسفند و گوساله به صورت چرخ کرده، دو عدد پیاز، ۷ قاشق غذا خوری پودر سوخاری، ۶ عدد ران مرغ، دو قاشق غذاخوری زعفران دم کرده غلیظ و به میزان لازم فلفل سیاه و نمک نیاز دارید.

روش پخت

یکی از مجلسی ترین و خوشمزه ترین انواع کباب های ایرانی کباب نگینی است که از ترکیب گوشت مرغ و گوشت قرمز آماده میشود. برای تهیه کباب نگینی رستورانی باید از گوشت چرخ کرده گوساله و گوسفند به همراه سینه مرغ چرخ شده استفاده کرد و برای این که کباب شما حالت دو رنگ پیدا کند، گوشت ها را کنار هم قرار دهید. در ادامه به برسی مراحل پخت کباب نگینی کوبیده خانگی میپردازیم.

آماده کردن گوشت چرخ کرده

در اولین مرحله باید پیازها را پوست کنده و رنده کنید. اگر میخواهید زمان رنده کردن لایه های پیاز از هم جدا نشود، ریشه یا قسمت انتهایی آن را جدا نکنید. با دست آب پیاز را بگیرید و برای کباب نگینی از تفاله آن استفاده کنید. گوشت چرخ کرده گوساله و گوسفندی را در یک کاسه با نصف پیازهای رنده شده مخلوط کنید.

ورز دادن مواد

در این مرحله باید نیمی از پودر سوخاری یعنی سه و نیم قاشق غذا خوری را به گوشت چرخ کرده اضافه کنید. یک قاشق غذاخوری زعفران دم کرده را با میزان کافی فلفل و نمک مخلوط کرده و این مواد را برای یک ربع ورز دهید تا به صورت کامل منسجم و یکدست شوند. با سلفون روی کاسه را بپوشانید و ظرف را برای مدت یک ساعت در یخچال بگذارید.

آماده کردن گوشت مرغ

به وسیله یک چاقوی تیز، گوشت مرغ را از استخوان جدا کرده و در غذاساز یا چرخ گوشت به صورت کامل چرخ کنید. در کاسه ای دیگر باقی پیاز آبگیری شده با پودر سوخاری و زعفران و فلفل و نمک را با هم مخلوط کرده و ورز دهید. این ظرف را هم مثل قبلی پوشانده و در یخچال بگذارید.

سیخ زدن کوفته ها

از قبل سیخ های چوبی را در آب خیس کنید. پس از این که گوشت چرخ کرده و مایع مرغ به اندازه کافی در یخچال بودند، آنها را خارج کرده و به مقدار یک گردو از مخلوط گوشت چرخ کرده را برداشته و گلوله کنید. بعد باید همه گوشت ها به شکل کوفته قلقلی دربیایند. همین عملیات را روی مرغ چرخ کرده انجام دهید.

سرخ کردن کباب نگینی در تابه

در مرحله آخر باید یک گلوله از مرغ و یک گلوله از گوشت چرخ شده را به سیخ زده و به صورت یکی در میان مرغ و گوشت به سیخ بزنید و سیخ ها را آماده کنید. بعد از آماده سازی در تابه مقداری روغن بریزید و صبر کنید تا داغ شود. بعد سیخ ها در کنار هم در تابه قرار داده و بعد از طلایی شدن یک طرف سیخ ها، سمت دیگر را هم سرخ کنید. در ظرف را روی آن بگذارید و حرارت را ملایم کنید تا غذای شما مغز پخت شود. بعد از آماده شدن کباب نگینی آن را با برنج، یا ترشی و سالاد و سبزی خوردن سرو کنید.

مطلب مشابه: کباب چنجه | طرز تهیه کباب چنجه با گوشت گوسفندی با طعمی بی نظیر

طرز تهیه کباب نگینی در فر

طرز تهیه کباب نگینی در فر

مواد لازم

برای این کار به ۳۰۰ گرم گوشت مخلوط چرخ کرده، دو عدد پیاز، دو عدد سینه مرغ کامل، دو قاشق غذا خوری زعفران دم کرده و فلفل سیاه و نمک به مقدار کافی نیاز دارید.

روش پخت

اول باید سینه های مرغ را مزه دار کنیم. برای این کار آنها را بشورید و از پهنا ببرید. فیله ها را به صورت مستطیل های ۲ در ۳ برش دهید. پیازها را رنده کرده و آب آنها را بگیرید. فیله های مرغ برش داده شده را در یک ظرف با آب پیاز ریخته و یک قاشق زعفران و فلفل و نمک اضافه کنید. همه موارد را مخلوط کنید تا به خوبی به خورد مرغ برود. بعد روی ظرف را پوشانده و برای یک ساعت در یخچال بگذارید.

مزه دار کردن گوشت چرخ کرده

گوشت چرخ کرده را به همراه تفاله های پیاز آبگیری شده با یک قاشق غذاخوری زعفران و فلفل و نمک مخلوط کرده و به خوبی ورز دهید. مواد باید به خوبی منسجم شده به طوری که به دست نچسبند. روی این ظرف هم بپوشانید و برای یک ساعت در یخچال بگذارید.

آماده سازی فر

در این مرحله فر را روی دمای ۲۰۰ درجه گرم کنید. با کمی روغن سینی فر را چرب کرده و گوشت چرخ کرده را کف سینی پهن کنید. ضخامت آن باید حدود دو سانتی متر باشد. گوشت پهن شده را با چاقو به قسمت های مساوی تقسیم کنید. بعد مرغ ها را از یخچال خارج کرده و به صورت مرتب و با فاصله ای برابر روی بخش های برش خورده گوشت چرخ کرده بگذارید.

مرحله آخر

زمانی که تکه های مرغ تمام شد، روی ظرف را فویل پیچیده و در فر قرار دهید. برای سی دقیقه سینی را در فر ۲۰۰ درجه قرار داده و بعد ظرف را از فر بیرون بیاورید. عصاره خارج شده از کباب ها را روی آنها ریخته و دوباره روی آن را فویل بپیچید. دمای فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید و نیم ساعت دیگر سینی را در فر قرار دهید. بعد از این مدت سینی را خارج کرده و کباب نگینی آماده شده را در ظرف مناسب سرو کنید. همچنین میتوانید برای سرو کردن کباب نگینی مقداری سس قرمز برای این کباب درست کنید.

مطلب مشابه: طرز تهیه کباب پیچ خوشمزه و نکاتی برای پخت اصولی این غذا

طرز تهیه کباب کوبیده نگینی رولی

طرز تهیه کباب کوبیده نگینی رولی

برای این کار کافی است گوشت چرخ کرده را به روش قبلی آماده کرده و سینه مرغ را به شکل مستطیل های باریک و بلند برش زده و مرینیت کنید بعد در یخچال استراحت دهید. بعد آنها را به شکل کوفته قلفلی دربیاورید. حالا برش های مستطیلی فیله مرغ را دور قلقلی ها پیچیده به صورتی که قلقلی گوشت چرخ کرده وسط لایه ای از فیله مرغ قرار گیرد. همه مواد را به همین صورت استفاده کنید و چهار یا پنج کباب رولی سر هر سیخ بزنید. بعد آنها را در فر یا تابه بپزید.

طرز تهیه کباب کوبیده نگینی روی منقل

خوب است بدانید امکان کباب کردن کباب کوبیده نگینی یا رولی روی منقل هم وجود دارد. تنها باید از سیخ های فلزی استفاده کرده و صبر کنید تا زغال ها به خوبی گداخته شوند. هر دو سوی کباب نگینی را مثل کباب کوبیده و جوجه کباب سرخ و طلایی کرده و بعد آنها را از سیخ جدا کرده و سرو کنید.

نکات تهیه کباب کوبیده نگینی

بعد از این که مواد آماده شده آنها را باید حداقل یک ساعت در یخچال قرار دهید. قبل این کار مواد را به خوبی ورز داده تا یکدست و منسجم باشند. همچنین در صورتی که دوست دارید سیخ های کباب را روی منقل بگذارید باید در چند ثانیه اول آتش بسیار تند باشد و سیخ ها زود به زود چرخانده شود تا مایه کباب را از دست ندهید.

اگر از سیخ چوبی استفاده میکنید، قبل از سیخ زدن برای سی دقیقه این سیخ ها را در آب بخیسانید. برای داشتن کبابی آبدار تر میتوانید از گوشت ران استفاده کنید. گوشت استفاده شده در این طرز تهیه، مخلوط گوشت گوساله و گوسفندی است، توصیه میکنیم که آن را دو بار چرخ کنید.

مطلب مشابه: شیش کباب ترکیه ؛ آموزش طرز تهیه شیش کباب خوشمزه با راسته گوساله

مطالب مشابه را ببینید!