مجله تاپ‌ناز‌

آموزش کرلی مو با استفاده از دو روش متفاوت

در این بخش آموزش کرلی مو با استفاده از دو روش ساده و کاربردی را برای زنان و دختران جوان در هر رده سنی آماده کرده ایم و با استفاده از این آموزش می توانید مهارت لازم را به دست آورید.

به حالت دادن مو به صورتی که به صورت کامل فر نشود کرلی می گویند. برای کرلی کردن مو از اتو یا بابلیس استفاده می شود که بهتر است شما برای داشتن مهارت مورد نیاز در این زمینه مطالب مربوط به آموزش کرلی مو را بخوانید.

آموزش کرلی مو

اگر مایل هستید ظاهری ایده آل و متفاوت داشته باشید بهتر است به موهای خود حالت و فرم خاص بدهید. فر کردن مو کرلی کردن هر کدام می توانند باعث ایجاد تغییرات مثبت در ظاهر شما شوند.

روش کرلی مو با روش های مختلف

اگر مو به استفاده از اتو کرلی شود جذابیت خاصی پیدا می کند، همچنین می توانید به کمک برس گرد، بیگودی، پارچه و … به کرلی کردن مو بپردازید.

کرلی کردن موی سر به کمک پارچه

یکی از روش های آسان برای کرلی کردن مو، استفاده از دستمال پاچه ای است که نتیجه این کار زیبا و با دوام است. برای این کار حدود 10 تا 20 نوار پارچه ای را به اندازه ۸*۲ اینج یا ۲۰*۵ سانت برش بزنید. موها را شانه کنید تا گره آنها باز شود و اگر موهای شما بیش از حد گره دار است می توانید از نرم کننده برای از بین بردن گره استفاده کنید.

موها را با اسپری نمک دریایی مرطوب کنید سپس پارچه ها را دور موی خود بپیچید. برای پیچیدن مو در ابتدا آنها را به 4 قسمت مساوری تقسیم کنید سپس به کمک قسمت انتهایی شانه مو را از قسمت بالای سر تا پایین گردن جدا کنید سپس موهای خود را به کمک یک خط افقی و از یک سمت گوش تا قسمت دیگر آن جدا کنید که در این صورت 4 قسمت مساوی ایجاد می شود.

بخش ضخیم یک اینچی یا 2.5 سانتی متری از مو را بین انگشتان بگیرید و کرلی کردن مو را با کمک یکی از بخش ها شروع کنید. قسمتی از مو را در بین انگشتان بگیرید و اگر مایل هستید فر مو بزرگ و شل تری داشته باشید بهتر است ضخامت دسته مو جدا شده را بیشتر بگیرید.

کرلی مو

برای داشتن فرهایی بزرگ و شل نباید یک بخش مجزا را جدا کنید و تنها می توانید بخش جلویی طرف اول را به صورت کامل در دست ها بگیرید و این قسمت از مو را مرطوب کنید. این قسمت از مو را از بخش پایینی به دور یک نوار پارچه ای بپیچید و کرلی کردن را به کمک انتهای هر بخشی که از مو انتخاب کرده اید شروع کنید و نوار پارچه ای را به صورت افقی نگه دارید به صورتی که عرض آن 2 اینچ یا 5 سانتی متر باشد. دسته ای از موها را به دور پارچه تا جایی که می خواهید موها فر شود بپیچید.

اگر مایل هستید فقط قسمت انتهایی موی خود را فر کنید این کار را باید تا نصف طول مو انجام دهید. برای وقتی که مایل هستید موها را تا بالا فر کنید باید موهای خود را تا فرق سر به دور پارچه بپیچید و سپس پارچه را به دور موها ی پیچیده شده گره بزنید تا از باز شدن پارچه جلوگیری شود.

تمام موها را به صورت دسته دسته بپیچید و مرحله پیچیدن مو را تا وقتی ادامه دهید که تمام موهایتان را به دور نوار پارچه ای پیچیده باشید. برای داشتن فر مرتب باید دسته از موی انتخاب شده را هم اندازه انتخاب کنید.

پارچه را روی موها به مدت یک شب نگه دارید و روی موها پارچه ابریشمی بکشید و وقتی که تمام موها را دور پارچه پیچیدید روی سر خود پارچه ای ابریشمی را بکشید این کار باعث می شود تا در زمان خواب حس راحتی بیشتری داشته باشید و از باز شدن گره ها جلوگیری شود.

مطمئن شوید که قبل از برداشت پارچه موهایتان را کامل خشک کرده باشید در غیر این صورت فر مو خوب انجام نمی شود وباید برای چند ساعت دیگر پارچه ها را روی موی خود نگه دارید یا از سشوار برای خشک کردن موی سر خود استفاده کنید.

بعد از باز کردن پارچه باید مو را به کمک انگشت دست باز کنید و کمی اسپری روی مو بزنید. از کشیدن شانه یا برس روی موهایتان خودداری کنید.

 

کرلی مو با اتو

ژل سبک به مو بزنید و البته می توانید از روغن بادام شیرین هم استفاده کنید.

موها را کاملا خشک کنید زیرا در زمان کرلی کردن مو به کمک اتو اگر موی شما کمی مرطوب باشد به خوبی فر نخواهد شد.

حدود 2 تا 5 سانتی متر از موها را به صورت رشته ای گیره بزنید تا بتوانید به راحتی از اتوی مو استفاده کنید و اتوی مو را در جهتی که مایل هستید حلقه های فر ایجاد شوند بچرخانید.

کرلی مو

اتو را خیلی آرام میان دسته های موی خود بکشید به صورتی که فرم منحنی حلقه های موی شما حفظ گردد و روی بخش کوچکی از موها مراحل را تکرار کنید تا قسمت هایی از موی شما فر گردد.

پس از کرلی کردن مو به کمک اتو باید موها را اسپری کنید تا فر روی موی شما به مدت طولانی تری بماند.

مطالب مشابه را ببینید!