مجله تاپ‌ناز‌

کلاس های تابستانی آموزش بازیگری کودکان

آموزش بازیگری کودک بارانا

بازیگری کودکان یکی از جذاب‌ترین دوره‌هایی است که شما می‌توانید کودک خود را در طول تابستان در آن ثبت‌نام کنید تا هم یک هنر بسیار جذاب بیاموزد و هم آینده شغلی خود را به نوعی تضمین کند. اما اکثر کلاس‌های بازیگری که در تابستان برگزار می‌شود بیشتر جنبه تفریحی دارند تا این که یک مسیر روشن در آینده فرزند شما باز کنند. یکی از بهترین کلاس های تابستانی آموزش بازیگری کودکان که می‌توانید با ثبت‌نام کودک خود در آن هم او را در بازیگری حرفه‌ای کنید هم آینده حرفه‌ای برای وی رقم بزنید، کلاس آموزش بازیگری بارانا است. 

درباره آموزشگاه بازیگری بارانا

آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان بارانا آموزشگاهی است که در سال 1395 زیر نظر وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی و با مدیریت خانم آرزو لطفی فعالیت خود را آغاز کرده است. این آموزشگاه فعالیت خود را برای رسیدن به چند هدف دنبال می‌کند. هدف اول این است که با کمک از بهترین مربیان و استادان در مرحله اول استعداد بازیگری کودک شما کشف شود و سپس در طی یک مسیر کاملا حرفه‌ای و از قبل مشخص شده این استعداد پرورش یابد. برای این منظور سرپرستی حرفه‌ای دوره را دکتر عبدالرضا اکبری برعهده دارد. 

هدف دیگری که آموزشگاه بازیگری بارانا دنبال می‌کند این است که بتواند در پایان دوره تعدادی بازیگر توانا و با استعداد را به پروژه‌های سینمایی و سریالی حرفه‌ای معرفی کند. این آموزشگاه توانسته در دوره‌های قبلی تعدادی استعداد کودک و نوجوان به پروژه‌های بسیار حرفه‌ای معرفی کند. یکی از مثال‌های معرفی کودکان با استعداد از طریق آموزشگاه بارانا کشف و معرفی استعدادهایی به نام ابوالفضل ایوانی، ابوالفضل حسن خانپور، رونیکا بهرام‌زاده، اشکان اردستانی، امیرمحمد و امیرعلی صحرائی و گرشا نامور به پروژه سینمایی باغ کیانوش است. 

کلاس های آموزش بازیگری بارانا

دوره آموزش بازیگری بارانا در ابتدا با یک جلسه مشاوره رایگان آغاز می‌شود. در این جلسه مشاوره که حضوری است به طور کامل به شما توضیح داده خواهد شد که در دوره تابستانه آموزش بازیگری بارانا کودک شما چطور مسیر حرفه‌ای بازیگری کودک را پشت سر خواهد گذاشت. همچنین درباره هزینه دوره و سطح کلاس‌ها با شما صحبت خواهند کرد. شما در این مشاوره حضوری با مربیان درجه یک آموزشگاه بارانا نیز آشنا خواهید شد و می‌توانید از قبل یک دید کلی از این که کودک شما چه مسیری را قرار است طی کند به دست آورید. 

کلاس‌های آموزش بازیگری کودک بارانا در سه سطح برگزار می‌شود. در هر کدام از این سطوح کودک شما چیزهایی را خواهد آموخت که بتواند به‌صورت حرفه‌ای در مسیر بازیگری گام بگذارد. آموزش بازیگری به کودکان در کل کار دشواری است و برای همین در آموزشگاه بارانا از روش جدیدی برای آموزش بازیگری استفاده می‌شود تا در مرحله اول کودک شما بتواند بدون خجالت خود را در معرض دید قرار دهد و تمام هنرش را به نمایش بگذارد و البته این کار را به روش درست و مشابه بازیگران حرفه‌ای انجام دهد. 

یکی از ویژگی‌های جذاب دوره آموزش بازیگری بارانا این است که در طول آموزش‌ها، مربیان لحظه به لحظه مسیر رشد کودک شما را با جزئیات رصد می‌کنند و به او بازخوردهای مناسب را در زمان مناسب نشان می‌دهند تا بتواند بدون مشکل مسیر حرفه‌ای را طی کند و روی پای خودش بایستد. همچنین یک سری فیلم از تمرینات و نمایش‌های او تهیه می‌شود تا این بازخوردها در آن ثبت شود و شما می‌توانید در آینده از آن‌ها برای یادآوری آموزش‌ها به کودک خود استفاده کنید تا هر روز شاهد رشد وی باشید. 

در دوره آموزش بازیگری کودک بارانا چه خواهیم آموخت

در طول سه سطح آموزش بازیگری کودک بارانا، کودک شما هر آن چه لازم است بیاموزد تا بازیگری حرفه‌ای شود را یاد می‌گیرد. برای همین در سطح اول یک سری تکنیک مرتبط با ریلکس کردن بدن و افزایش اعتماد به نفس به کودکان آموزش داده می‌شود تا بتوانند بدون اضطراب و استرس هنر خود را به نمایش بگذارند. همچنین در سطح مقدماتی کلاس‌ها، کودک شما ارتباط موثر با دیگر بازیگران کودک را هم خواهد آموخت که البته جزو اصول بسیار مهم بازیگری است. این آموزش‌ها علاوه بر آماده کردن فرزند شما برای ورود به دنیای حرفه‌ای بازیگری، روی زندگی اجتماعی او در آینده هم تاثیر خواهد گذاشت. 

در سطح متوسط آموزش‌ها به سمت یادگیری اکت‌های مختلف و ایفای نقش پیش می‌رود. در این سطح مربیان بسیار توانای آموزشگاه بارانا به کودک شما خواهند آموخت که چطور هر نقشی را بازی کند و البته نقش اصلی که متناسب با توانایی اوست را پیدا کند. برای مثال بعضی از افراد نقش منفی را خیلی بهتر از نقش مثبت ایفا می‌کنند و کشف این موضوع برعهده مربیان و استادان آموزشگاه بارانا است. اما درنهایت در سطح حرفه‌ای کودک شما به همراه دیگر کودکان خواهد آموخت که چطور یک نمایش گروهی را اجرا کند. این نمایش‌ها توسط آموزشگاه بارانا در ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف و به مناسبت‌های متفاوتی برگزار می‌شود و به نوعی تمرین حرفه‌ای بازیگری محسوب می‌شود.

مسیر حرفه ای بعد از اتمام کلاس بازیگری بارانا

اما بعد از اتمام دوره کار کودک شما در دنیای بازیگری حرفه‌ای تمام نخواهد شد. بعد از پایان دوره تازه ارتباط کودک شما با بازیگران حرفه‌ای و کارگردانانی که پروژه‌هایی حرفه‌ای را قرار است اجرا کنند، آغاز می‌شود. در این ارتباطات است که کودک شما دیده می‌شود و می‌تواند در پروژه‌هایی حرفه‌ای شرکت کند. البته آموزشگاه بارانا خودش با پروژه‌هایی بسیار حرفه‌ای در ارتباط است و برای همین می‌تواند کودک شما را به این پروژه‌ها معرفی کند و مسیر حرفه‌ای او را هموار کند. 

علاوه بر این در پایان دوره آموزش بازیگری بارانا به کودک شما یک مدرک معتبر از سمت آموزشگاه بارانا اعطا می‌شود تا اگر خواست خودش نیز بتواند در مسیر حرفه‌ای قدم بگذارد. این مدرک نشان‌دهنده این خواهد بود که کودک شما توانسته یک دوره حرفه‌ای بازیگری را با موفقیت پشت سر بگذارد و صلاحیت این را دارد که در پروژه‌های جدی سینمایی و سریالی نیز وارد شود. البته همچنان در این مسیر مربیان بارانا کار منتورینگ کودک شما را انجام می‌دهند و او را تنها نمی‌گذارند. در این مسیر لازم است که شما نیز او را تشویق کنید تا اعتماد به نفس لازم را به دست آورد.

مطالب مشابه را ببینید!