مجله تاپ‌ناز‌

کولر گازی ایستاده چیست؟ هر آنچه که باید در مورد تعمیر بدانید

کولر گازی ایستاده چیست؟ هر آنچه که باید در مورد تعمیر بدانید

چند سالی است که در خیلی از ساختمان‌ها کولرهای گازی جای کولرهای آبی را گرفته و در ساختمان‌ها انواع سیستم‌های تهویه مطبوع استفاده می‌شود که سرمای لذت بخشی را هم برای ساکنین فراهم می‌کند. البته بسیاری از این نوع سیستم‌های تهویه مطبوع، دارای بهترین سیستم گرمایشی نیز می‌باشند و به عنوان دستگاه گرمایشی هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کولرهای گازی انواع متفاوتی دارد و می‌توان بر اساس نوع کاربری ساختمان و شرایط آن دستگاه مورد نظر را انتخاب کرد. البته برای خرید کولرهای گازی می‌بایست به نکات دیگری هم توجه داشت که مهم‌ترین آن‌ها ظرفیت کولرگازی است؛ در واقع کولرگازی باید بتواند با توجه به متراژ محیط، وسایل گرمازایی که در فضا قرار دارد، افراد مستقر در محیط و…گرمای فضا را جذب کرده و محیط را خنک کند.

کولر گازی ایستاده چیست؟ هر آنچه که باید در مورد تعمیر بدانید

شاید متداول‌ترین کولر گازی اسپلیت یا همان اسپیلت که به صورت رایج گفته می‌شود، باشد؛ اما کولرگازی در انواع و مدل‌های دیگری نیز وجود دارد که متناسب با محیط‌هایی با ارتفاع سقف متفاوت، عایق‌بندی و انواع کاربری ساختمان مانند مسکونی، اداری و تجاری است. یکی از انواع کولرگازی، کولرهای گازی ایستاده است که در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

کولرگازی ایستاده چیست؟

کولر گازی ایستاده چیست؟ هر آنچه که باید در مورد تعمیر بدانید

کولرگازی ایستاده همانطور که از نام آن مشخص است، به صورت ایستاده در محیط قرار می‌گیرد و معمولا بیشتر برای محیط‌های اداری و تجاری استفاده می‌شود. این نوع کولر به ویژه برای محیط‌هایی که سقف آن از منازل مسکونی کمی بیشتر است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه نیز مانند اسپلیت‌ها دارای یک یونیت بیرونی و یک پنل ایستاده بوده که پنل در اتاق قرار می‌گیرد و از طریق لوله‌هایی با اندازه‌ی متناسب به دستگاه بیرونی متصل خواهد شد. این نوع کولر در ظرفیت‌های نسبتا بالاتر و معمولا از ظرفیت 48000 BTU/h تولید می‌شود اما در مدل‌های معدودی در ظرفیت‌های پایین‌تر مانند ظرفیت 28000 BTU/h نیز از سوی کارخانه ال جی تولید شده است. این نکته حائز اهمیت است که معمولا کولرهای گازی ایستاده با برق سه‌فاز کار می‌کند اما ممکن است مدل‌هایی نیز باشد که برق مورد نیاز آن تکفاز باشد بنابراین باید توجه داشت که برقکاری محیط از نوع سه‌فاز باشد. این نوع کولرهای گازی بیشتر برای محیط‌های بزرگ اداری و تجاری و مکان‌هایی مانند مسجد و بانک و … استفاده می‌شود، زیرا با توجه به ظرفیت بالاتر این دستگاه‌ها امکان خنک‌کنندگی بیشتری برای فضای بزرگ‌تر دارد.

اگر شما هم قصد خرید کولرگازی دارید و می‌خواهید تا جایی که امکان دارد بهترین و متناسب‌ترین دستگاه را برای محیط خود انتخاب کنید، بهتر است ابتدا از کارشناس کولر مشورت بگیرید و محیط شما برای خرید کولر، کارشناسی شود. شما می‌توانید در مطلبی با عنوان « کولرگازی ایستاده چیست » نیز اطلاعات بیشتری در مورد دستگاه کولرگازی ایستاده، نحوه کارکرد آن و مطالب پیرامون نصب و راه‌اندازی آن کسب کنید. اما ممکن است از قبل این دستگاه را خریداری کرده‌اید و در حال حاضر می‌خواهید بدانید برای سرویس‌های دوره‌ای و تعمیر آن از کدام نمایندگی خدمات بگیرید.

تعمیر کولرگازی

کولر گازی ایستاده چیست؟ هر آنچه که باید در مورد تعمیر بدانید

زمانی که کولر دچار مشکل شده است و تشخیص ایراد و رفع آن نیز کار ساده‌ای نیست، تعمیر کولر گازی موضوعی بسیار مهم است؛ تعمیرات کولرگازی باید با دقت بسیار بالا و از سوی فردی متخصص و مجرب انجام شود چراکه برخی از ایرادات آن به سادگی قابل تشخیص نبوده و نیاز به تجربه و دانش بالایی دارد. کولرهای گازی ایستاده ارورها و قطعاتی دارد که منحصر به همین نوع دستگاه است و در صورت بروز ایراد باید با دقت و حساسیت بالایی مورد بررسی قرار گیرد و برای رفع آن اقدام شود. اگر کولرگازی ایستاده شما مارک ال جی یا جی پلاس است، می‌توانید به سادگی و با ثبت درخواست تعمیر کولرگازی به صورت آنلاین، در کوتاهترین زمان خدمات تعمیر یا سرویس کولرگازی را دریافت نموده‌ و مجدد از کولرگازی خود استفاده نمایید.

مطالب مشابه را ببینید!