مجله تاپ‌ناز‌

اطلاعاتی در مورد گالوانیک صورت (هیدوردرمی پوست) و فواید آن برای پوست

یکی از روش های لیفت صورت، گالوانیک صورت است که در این روش خبری از عمل جراحی نیست ولی بهتر است قبل از استفاده از گالوانیک صورت اطلاعات مورد نیاز در مورد آن را داشته باشید.

روش های مختلفی برای کاهش چین و چروم و داشتن پوست جوان وجود دارد که یکی از این روش ها گالوانیک صورت است که میان خانم های جوان بسیار طرفدار دارد و در ادامه این مطلب هر آنچه که لازم است در مورد این روش بدانید را می خوانید.

گالوانیک صورت و فواید آن

گالوانیک صورت باعث تحریک پوست می شود و در نتیجه پوست را نرم می کند و کرم های ضد آفتاب را به عمق پوست می برد که در واقع این روش برای بهبود سطح گردش خون و هیدراتاسیون می شود و در نتیحه درخشنگی پوست را چند برابر می کند و دارای دو نوع می باشد:

لونتوفورسیس

در این روش روی پوست ژلی با بار مثبت زده می شود و یک الکترود منفی در نزدیکی شانه قرار می گیرد و یا از شما خواسته می شود که آن را نگه دارید سپس یک جریان یا بار مثبت از پوست شما رد می شود و کمک می کند که مواد موثر وارد شده به پوست شما به عمق لایه های اپیدرمی وارد کند و در نتیجه این روش باعث افزایش کارایی تمامی محصولات پوستی می شود که از این به بعد استفاده می کنید.

دسینکراشتیشن

در این روش از جریان گالوانیک به منظور امولسیون کراتین، سبوم موجود در فولیکول مو و نرم کردن استفاده می گیرد و در واقع روشی برای آماده سازی پوست برای برداشتن بدون درد و نرم می باشد، در ادامه این روش از برداشتن دستی استفاده می شود که نرم کردن پوست و پاکسازی عمیق پوست در یک زمان انجام می گیرد.

استفاده از این روش برای انواع پوست مناسب است و فواید زیادی دارد که در ادامه با آنها آشنا می شوید:

افزابش جریان خون

گالوانیک  صورت باعث افزایش تولید سلول های جدید پوست و جایگزین سلول های قدیمی می شود و همچنین باعث افزایش جریان خون و اکسیژن رسانی به صورت می شود و در نتیجه پوست را شاداب و سفت تر می کند.

جلوگیری از بروز آکنه

استفاده از نوع دسینکراشتیشن گالوانیک صورت باعث از بین بردن تمام ناخالصی ها در منافذ پوست می شود و در نتیجه باعث پاکسازی پوست و پیشگیری از آکنه می کند.

گالوانیک صورت

تعادل PH پوست

استفاده از این نوع لیفت صورت سبب تسکین بافت ها و ماهیچه های صورت می شود و در نتیجه باعث افزایش اکسیژن رسانی و خون بیشتری به سلول های پوست می شود و به نرم و صاف شدن پوست کمک می کند.

درخشان شدن پوست

از دیگر فواید مهم این روش بهبود رنگ پوست می باشد به دلیل اینکه استفاده از این روش سبب پاکسازی صورت و از بین رفتن سموم مضر از پوست می شود در نتیجه باعث روشن شدن رنگ پوست خواهد شد.

هیدراته کردن پوست

همانطور که می دانید تمام محصولات مرطوب کننده که استفاده می کنید به لایه های پوست نفوذ نمی کنند و در نتیجه فرد با خشکی پوست مواجهه می شود اما با کمک گالوانیک صورت می توانید این مشکل را برطرف کنید زیرا این روش با حذف سلول های مرده و احیای پوست به حفظ رطوبت پوست کمک شگفت انگیزی می کند.

رفع تیرگی پوست

گالونیک صورت سبب از بین بردن تمام ناخالصی ها از روی پوست و افزایش غلظت اکسیژن می شود در نتیجه استفاده از این روش پاکسازی عمیق، سبب رفع تیرگی پوست و کاهش بی حالی و پیری می شود.

بهبود خاصیت کشسانی پوست

گاهی اوقات بنا به دلایل مختلفی از جمله استرس و مراقبت نکردن از پوست، خاصیت سفت بودن پوست از  بین می رود که با انجام گالوانیک صورت جریان برقی که در طول مدت درمان از پوست عبور می کند سبب سفت شدن پوست صورت می شود و در نتیجه پوست سالخورده بهبود می یابد.

کاهش خطوط چین و چروک

قرار گرفتن در معرض آفتاب و پیری سبب بروز خطوط چین و چروک بر روی می شود که گالوانیک صورت سبب رفع چین و چروک پوست می شود و در نتیجه پوست تان را محکم و از علایم پیری زود رس جلوگیری می کند.

گالوانیک صورت

چه کسانی نمی توانند این روش را انجام دهند؟

  • بیماری قلبی دارند.
  • دستگاه ضربان ساز قلب دارند.
  • روی پوست بریدگی، زخم و خراش داشته باشند.
  • خانم های باردار
  • از داشتن دیابت رنج می برند.
  • مبتلا به فشار خون بالا هستند.
  • داروهای نازک کننده پوست استفاده می کنند.
  • به تازگی پیلینگ شیمیایی انجام داده اند.
  •  در بدن خود ایمپلنت های فلزی دارند.

آشنایی با عوارض جانبی این روش

جریان گالوانیک به شکل گسترده ای به منظور درمان فلج بل و فلج صورت مورد استفاده قرار گرفته می شود از این رو یک درمان بی خطر می باشد و میزان حساسیت به محرک بسته به شرایط بدن در افراد متفاوت می باشد که ممکن است برخی از افراد نسبت به محرک های نرم نیز بسیار حساس باشند همچنین در صورت داشتن مواد پرکننده دندان پزشکی مانند تاج فلزی یا بریس فلزی در انجام این روش احتیاط کنید و فرد امکان دارد در طول این روند درمان طعم فلز در دهان را تجربه کند و حتی ممکن است یک شوک الکتریک برای فرد به وجود آورد و یا باعث سردرد ملایم شود که با چند احتیاط می توانید از این روش استفاده کنید.

روش  استفاده از گالوانیک در منزل

تجهیزات گالوانیک صورت دستی و ژلش در بازار وجود دارند که طبق مراحل زیر می توانید از آن استفاده کنید:

در ابتدا صورت و گردن را با تمیز کننده ای به صورت کامل تمیز کنید و پس از خشک کردن تونر مورد علاقه تان را اسپری نمایید سپس ژل درمانی را بر روی نیمی از صورت و گردن تان بمالید سپس در صورت نداشتن تایمر، تایمر آن را تنظیم نمایید و دست هایتان را مرطوب کنید و دستگاه را نگه دارید سپس دکمه شروع را فشار دهید و انتهای دستگاه را بر روی پوست تان فشار دهید تا زمانی که ژل وجود دارد به اطراف حرکت دهید و در پایان تایمر این کار را متوقف کرده و همین مراحل گفته شده را بر روی نیم دیگر صورت و گردن انجام دهید و در نهایت ژل باقی مانده را با کمک یک حوله از روی صورت برداشته و یک مرطوب کننده یا سرم اعمال نمایید.

توجه: در صورتی که در طول درمان ژل خشک شد می توانید کمی آب روی آن بزنید و مراحل را ادامه دهید.

مطالب مشابه را ببینید!