مجله تاپ‌ناز‌

آموزش گشاد کردن لباس تنگ با آموزش مرحله به مرحله

در طول زندگی تمام افراد دچار تغییر وزن می شوند که در نهایت باعث کم شدن و بیشتر سایز بدن و از بین رفتن سایز مورد نظر لباس دلخواه می شود. با دانستن تکنیک گشاد کردن لباس می توانید این مشکل را رفع کنید.

در دوران مختلف زندگی وزن افراد دچار تغییرات می شود و گاهی ممکن است سایز آنها بزرگتر شود و دیگر نتوانند لباس های دلخواه خود را به تن کنند. در شرایطی که شما هم به دلیل افزایش وزن دیگر نمی توانید لباس مورد علاقه خود را به تن کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که در این مطلب همراه ما باشید تا روش گشاد کردن لباس تنگ را با تجهیزات کم و در منزل به شما آموزش دهیم.

 

روش آموزش گشاد کردن لباس تنگ

با تهیه کردن وسایلی که در ادامه مطلب نام برده ایم می توانید به سادگی و با طی کردن مراحلی که گفته ایم این کار را انجام دهید.

وسایل مورد نیاز

  • انتخاب لباس مورد نظر
  • بشکاف
  • نخ همرنگ لباس و سوزن
  • قیچی خیاطی
  • سوزن ته گرد
  • متر خیاطی
  • اتو
  • مقداری از پارچه به رنگ و جنس دلخواه

باید توجه کنید که اگر لباس مورد نظر شما طرح دار است، باید از پارچه اضافه طرح دار و اگر لباس ساده می باشد، از پارچه ساده استفاده کنید.

آموزش گشاد کردن لباس تنگ با آموزش مرحله به مرحله

مراحل به چه صورت است؟

برای ایجاد تغییر در سایز لباس مورد نظر باید مراحل گفته شده در ادامه مطلب را طی کنید.

 

برش دادن پشت لباس:

در این مرحله باید لباس را روی میز کار خود قرار دهید و یا آن را روی سطح صاف طوری پهن کنید که پشت لباس به رو باشد. آن را مرتب کنید و توجه کنید که در خطی صاف آن را برش بزنید. می توانید از متر خیاطی نشانه ای بر وسط لباس ایجاد کنید و سپس از قسمت پایینی لباس تا سر شانه ان را برش بزنید.

این مرحله را با قیچی هم می توانید انجام دهید که برشی صاف در آخر داشته باشید.

 

 

از اتو استفاده کنید:

در این مرحله قسمت های برش خورده لباس را به میزان یک و نیم سانتی متر تا کنید و سپس به داخل ببرید. پس از آن که اتو داغ شد آن را به صورت صاف روی باف پارچه قرار دهید و توجه داشته باشید که در این مرحله لبه های لباس بیرون نباشد.

 

پارچه ها را به هم وصل کنید:

در این مرحله پارچه ای را که انتخاب کرده اید را با لباس خود هماهنگ کنید. باید توجه داشته باشید که لباس های حریر و گیپور برای ایجاد این هماهنگی مناسب تر می باشند. در بعضی از مواقع می توانید از تکه پارچه های لباس های قدیمی استفاده کنید که در حالتی دیگر هم می توانید باقی پارچه را برای قسمت های پایینی لباس مورد نظر حاشیه بدوزید.

 

فیکس کردن تکه پارچه ها با لباس:

به اندازه ای که مد نظر شما است قسمت های پشتی بریده شده لباس را هم باز کنید. پارچه اضافه را به میان لباس قرار دهید و به کمک سوزن ته گرد آنها را به هم وصل کنید و فیکس کنید. بعد از انجام این مرحله باید لباس را پرو کنید تا متوجه شوید که تا چه اندازه لباس را گشاد کرده اید و یا اگر هنوز سایز شما نشده است تکه های پارچه ای به آن اضافه کنید.

دوخت پارچه:

در این قسمت باید به وسیله رخ خیاطی و یا نخ سوزن لبه های پارچه را دخت نمایید. در این مرحله باید توجه داشته باشید که استفاده کردن از نخ های همرنگ باعث جذابیت لباس می شود. برخورداری از دوخت صاف و منظم باعث می شود که کسی متوجه ایجاد تغییر در سایز لباس نشود.

در پایان نیز سوزن ته گرد ها را از لباس خارج نمایید.

آموزش گشاد کردن لباس تنگ با آموزش مرحله به مرحله

پارچه های اضافه را ببرید:

بار دیگر لباس را از قسمت پشتی روی سطح صافی پهن کنید و سپس تکه های پارچه ای اضافه را برش بزنید. در این مرحله باید توجه داشته باشید که تکه پارچه های برش خورده را قیچی نکنید و این کار را با احتیاط و به صورت صاف انجام دهید.

به منظور بهتر دیده شدن لباس می توانید لبه ای به اندازه یک و نیم سانتی متر از محل دوخت باقی نگه دارید و سپس به داخل تا کنید و با انجام اتو و سر دوزی به لباس شکل مرتب تری بدهید.

 

 

جابه جایی دکمه ها:

در این مرحله باید با استفاده از بشکاف بدون ایجاد آسیب روی پارچه، قسمت دوخت دکه را بشکافید و آنها به آستین آستین آن نزدیک تر کنید. سپس این کار را به وسیله نخ های همرنگ بدوزید و در نهایت آستین های شما آزادتر بایستد و جای حرکت راحت تری داشته باشید.

در آخر هم لباس مورد علاقه را می توانید به تن کنید و از تغییر سایز آن لذت ببرید.

 

مطالب مشابه را ببینید!