مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی گل گدوت بازیگر جذاب آمریکایی؛ از روابط تا نگفته ها شخصی زندگیش

همه ما گل گدوت را با نام زن شگفت‌انگیز می‌شناسیم. گل گدوت یکی از ستارگان نوظهور سینما است که در چند سال اخیر در فیلم‌های بزرگی از کمپانی دی سی به ایفای نقش پرداخته است. ما امروز در مجله اینترنتی تاپ ناز به زندگی شخصی و هنری گل گدوت خواهیم پرداخت، پس تا آخر همراه ما باشید.

گل گدوت

تولد

گل گدوت ورسانو در تاریخ 30 آوریل 1985 است.

معنی اسم

در زبان عبری گل به معنای موج و گدوت به معنای کنار رودخانه است.

خانواده

گل گدوت در یک خانواده کم جمعیت بزرگ شد. پدر وی یک مهندس بود و مادرش مربی تربیت بدنی. او یک خواهر کوچکتر از خود به نام دانا دارد. وقتی از وی درباره کودکیش پرسیدند گفت: من در یک محله بسیار دوست داشتنی و ساده بزرگ شدم. همیشه دوستای دوران کودکیم درو میزدن میرفتیم بازی میکردیم من بسیار فعال بودم.

اصالت خانواده و فرار از دست نازی ها

اصالت خانواده و فرار از دست نازی ها

خانواده گل گدوت پیشینه‌ای به شدت تاریک دارد. خانواده او یکی از یهودیانی بودند که در اردوگاه آشویتس نازی‌ها تحت شکنجه قرار داشته ولی موفق شدند تا از آن جا گریخته و زندگی جدیدی را آغاز کنند.

وقتی از وی درباره این موضوع سوال شد اینگونه جواب داد: پدر و مادرم من هر دو در اسرائیل بزرگ شدند. مادربزرگ‌ام  قبل از حمله نازی ها موفق شد از اروپا خارج شود، اما پدربزرگم آنقدرها خوش شانس نبود. آنها هنوز در چکسلواکی بودند که نازی ها وارد منطقه شدند . پدربزرگم در ارتش درگذشت. مادربزرگم  تنها کسی بود که زنده ماند. مادربزرگ گل گدوت در سال 2017 به رولینگ استون گفت: “تمام خانواده من به قتل رسیدند – غیرقابل تصور است.

دوران کودکی

دوران کودکی گل گدوت به گفته خودش پر از فراز و نشیب بود. با در نظر گرفتن شغل مادرش که با ورزش سر و کار داشت گل گدوت در رشته های ورزشی‌ای همچون بستگبال، والیبال و موتور سواری به فعالیت پرداخته بود و به گفته او به شدت به پرش ارتفاع علاقه داشت او با توجه به گفته مادرش در رشته علوم تجربی به تحصیل پرداخت و در کلاس های رقص نیز فعالیت ویژه‌ای داشت. . خانواده وی به شدت مقرراتی بودند ، گل گدوت و خواهرش از همان سنین کودکی به کار هایی همچون پرستاری از بچه و کار در رستوران مشغول بودند.

مطلب مشابه: بیوگرافی اسکارلت جوهانسون بازیگر جذاب از ازدواج تا طلاق

شرکت در مسابقه دختر شایسته سال

شرکت در مسابقه دختر شایسته سال

گل گدوت بعد از اتمام دبیرستان به اصرار های مادرش در سال 2004 در مسابقات دختر شایسته«Miss Israel» شرکت کرد. به گفته خودی او اصلا علاقه‌ای به این کار نداشت  و فکر نمیکرد برنده شود. اما در کمال تعجب او برنده شد و این اتفاق او را ترساند. از همین رو در سال بعد در مسابقاتی که در اکوادور با نام «Miss Universe» برگزار میشد شرکت کرد. گل گدوت در مصاحبه‌ای اعلام کرد که از اینکه دوباره برنده شوم میترسیدم، برای همین بدون لباس رسمی به مراسم میرفتم، دیر سر مراسم ها حاضر شده و الکی میگفتم مریضم و … این کار ها در نهایت از مسابقات کنار گذاشته شدم.

از ادامه تحصیل تا شرکت در کلاس های رزمی

گل گدوت بعد ها علیرغم پیشنهاد های وسوسه کننده از مدلینگ تصمیم گرفت به رشته حقوق و روابط بین‌الملل در دانشگاه IDC Herzliya به تحصیل بپردازد. در همین حین در کلاس های رزمی و آمادگی جسمانی نیز به فعالیت میپرداخت.

فعالیت حرفه‌ای مدلینگ

گل گدوت در زمان تحصیل با اصرار های مادرش در حین تحصیل به صورت حرفه‌ای به مدلینگ نیز وارد شد. او در مدت کوتاهی با کمپانی های بزرگی همچون گوچی، گلامور، جگوار و کسترو به همکاری پرداخت و به سبب ظاهر زیبایش موفق شد تا شهرتی را برای خود دست و پا نماید.

رد شدن در تست بازی در سری فیلم های جیمز باند

رد شدن در تست بازی در سری فیلم های جیمز باند

در سال 2008 گل گدوت بعد از فارغ التحصیلی از طرف یک مدیر بازیگری برای تست در سری فیلم های جیمز باند با نامQuantum of Solace «ذره ای آرامش» انتخاب شد. همان طور که گفتیم او دوره های رزمی دیده بود و این یک ویژگی خاص بود. اما گل گدوت واکنشی متفاوت به این مسئاله داشت. او به مدیری که او را دعوت کرده بود گفت در مورد چی صحبت میکنی؟ من بازیگر نیستم، من نمیتونم توی این تست شرکت کنم. اما با اصرار های مدیر گل گدوت در تست شرکت کرد اما  نتوانست نظر مثبت کارگردان را جلب کند و از کار کنار گذاشته شد. بازیگری که جای او را گرفت «اولگا کوریلنکو» بازیگر فرانسوی بود. گدوت در همان سال و تنها چند ماه بعد موفق شد در سریال Bubot حضوری کوتاهی داشته باشد.

مطلب مشابه: بیوگرافی شارلیز ترون بازیگر جذاب آمریکایی؛ از زندگی هنری تا ازدواج‌ هایش

بازی در سری فیلم های مشهور سریع و خشن

بازی در سری فیلم های مشهور سریع و خشن

گل گدوت  از رد شدن در فیلم جیمز باند دلسرد شده بود. او مدتی در نقش های کوتاه به ایفای نقش پرداخت تا اینکه بالاخره همان مدیر بازیگری ،تستی برایش ترتیب داد که آغازی بر شهرت این بازیگر جوان شد. او برای بازی در فیلم سریع و خشن 4 تست داد و با توجه به گفته های خود کارگردان دنبال کسی بودند که از قبل آموزش دفاع رزمی دیده و از نظر بدنی آماده باشد. او برای ایفای نقش در این فیلم انتخاب شده و توانست با بازیگران سرشناس سینما همچون وین دیزل، پل واکر فقید، میشل رودریگز و جوردانا بروستر همبازی شود. او در نقش ژیزل به ایفای نقش پرداخت و بعد از موفقیت در اولین نخسه، در نخسه های بعدی این مجموعه یعنی سریع و خشن 5 و 6و 7 به ایفای نقش پرداخت. این مجموع با فروش 3.2 میلیارد دلار به یک فیلم موفق تبدیل شد. یکی از نکات جالب این بود که در تمام نخسه ها گل گدوت خودش تمام بدلکاری‌هایش را انجام داد.

واندرومن«زن شگفت‌انگیز» و شهرت جهانی

واندرومن«زن شگفت‌انگیز» و شهرت جهانی

گل گدوت به گفته خودش از نابرابری ها و نقش های کمی که به وی میدادند ناراضی بود و چندین بار عنوان کرده بود که میخواهد از بازیگری خداحافظی کند و به رشته حقوق بازگردد. طبق گفته خود او چندین بار برای تست های مختلف به لس‌آنجلس رفته بود اما هر بار رد میشد. گل گدوت از همه جا دلسرد میخواست از بازیگری خداحافظی کند تا اینکه از استدیو برادران وارنر با او تماس گرفتند و گفتند که برای  بازی در نقش  یک ابرقهرمان به نام «زن شگفت انگیز» تست بدهد.

گل گدوت توسط کارگردان بزرگ آمریکایی زک اسنایدر برای بازی در فیلم «بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت» انتخاب شد و با بازیگرانی همچون بن افلک، هنری کویل همبازی شد.

این فیلم با فروش بیش از 800 میلیون دلاری یک موفقیت بزرگ تبدیل شد. اما موفقیت گل گدوت فقط به اینجا ختم نشد یک سال بعد در سال 2017 او در اسپین آفی از نقش زن شگفت انگیز انتخاب شد و به بازی در این فیلم مشغول شد.

این فیلم در فروش به مرز 800 میلیون دلار رسید و شهرتی عجیب و باورنکردنی برای گل گدوت دست و پا کرد. اما موفقیت های او متوقف نشد و در همان نقش در فیلم های دی سی نیز به ایفای نقش پرداخت که میشود از لیگ عدالت، زن شگفت‌انگیز 1984 نام برد. نقش گل گدوت با عنوان زن شگفت انگیز در یاد و خاطره سینما دوستان ماندگار شد.

مطلب مشابه: بیوگرافی کریستن استوارت از زندگی شخصی تا ناگفته ها و ازدواج

زندگی شخصی

زندگی شخصی

گل گدوت برخلاف دیگر ستاره های سینما که زندگی شخصی پُر از حاشیه دارند، زندگی‌ای نرمال و بدور از حاشیه دارد.

گل گدوت در سال 2008 زمانی که 23 ساله بود با یک تاجر ثروتمند بنام «یارون ورسانو» ازدواج کرد.

گدوت درباره نحوه آشنایی‌اش با همسرش میگوید: در یک مهمانی دعوت بودم آن وقت ها مشهور نبودم، در مهمانی با دوستانم خوش میگذروندیم که همسرمو دیدم، اون به سمت من اومد و با هم حرف زدیم، اولش که سنش رو پرسیدم متوجه شدم 10 سال از من بزرگتره و یکم مردد شدم. همسرم رو چند بار دیگه دیدم و تو قرار سوم به من گفت که باهم ازدواج میکنیم اما 2 سال بعد! من تعجب کردم و گفتم همینطوری میگه و شاید مسته.

زندگی شخصی

اما 2 سال بعد با هم ازدواج کردیم و اون به من وفادار موند. حاصل ازدواج این زوج 3 دختر با نام های آلما، مایا و دنیلا است که به ترتیب متولد 2011، 2017، 2021 هستند.

روزی 6 ساعت تمرین میکردم!

روزی 6 ساعت تمرین میکردم!

گل گدوت در سال 2017 طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که تمرینات بسیار سختی بخاطر بازی در فیلم «زن شگفت انگیز» دیده است. او میگوید رژیم خاصی گرفته بود تا بدنش حرفه باشد و به تمرینات ورزش هایی همچون شمشیرزنی، کونگ فو، کیک بوکسینگ، کاپوئرا و جیو جیتسو برزیلی میپرداخت. او افزود 6 ماه قبل از فیلمبرداری روزی 6 ساعت تمرین میکردم. 2 ساعت در سالن بدنسازی، 2 ساعت ورزش های رزمی و 2 ساعت اسب سواری. واقعا دوران سختی بود اما به خوبی سپری شد.

زندگی در هتل

گل گدوت و همسرش در سال 2011 هتلی کهنه را خریدند و با مشارکت هم هتل را از اول ساختند و وقت بسیار زیادی را صرف آن کردند. او میگوید حتی مدتی به خاطر مشغله کاری خودمان همراه دخترمان در هتل زندگی کردیم. این زوج بالاخره در سال 2015 هتل را به قیمت 26 میلیون دلار فروختند.

مطلب مشابه: بیوگرافی مایلی سایرس خواننده مشهور آمریکایی؛ از ازدواج تا عکس های شخصی

زمان بازی در فیلم زن شگفت انگیز باردار بودم!

گل گدوت در مصاحبه‌ای اعلام کرد که زمان فیلمبرداری فیلم «زن شگفت‌انگیز» 5 ماهه باردار بود! این خبر جنجالی بسیار زیاد برای او به همراه داشت. او افزود زمانی که پیشنهاد کاری به من شد هیجان زده بودم و میخواستم نقشو بدست بیارم برای همین به کسی چیزی نگفتم و از لباس های گشاد استفاده کردم. بعد از انتخاب شدنم به کارگردان اطلاع دادم باردارم، اولش عصبی شد ولی من گفتم که میتونم نقشو بازی کنم و بازی کردم. بیشتر هواداران فیلم بعد خبر اعلام کردند او واقعا زنی شگفت‌انگیز است.

هیچوقت فکر نمکیردم بازیگر بشم!

وقتی گل گدوت در مراسم رقص شرکت کرده بود گفت که من 12 سال هر کاری که فکرشو بکنید رو انجام دادم از تمرینات رزمی تا ورزش های مختلف، مدلینگ و رقص های مختلفی از جمله باله، جاز،هیپ‌هاپ و بعضی وقتا دلم میخواست رقاص بشم اما بازیگر شدم زندگی همینه.

واکنش دخترم خیلی خاص بود…

گل گدوت در مصاحبه‌اش درباره فیلم واندر وومن گفت : با خودم گفتم این به طرز باور نکردنی ای هیجان انگیز است و نمی‌تونم باور کنم که این اتفاق داره برای من می افته و دخترم که الان  6 ساله است  خیلی هیجان زده شده بود و از من پرسید : چه اتفاقی داره میوفته ؟ و منم بهش  گفتم مردم فیلم من رو دوست دارن. می‌بینید وفتی شما به انداره کافی سخت تلاش کنید مردم از شما قدر دانی می کند ، سپس دخترم با چشمانی خوشحال بغل من پرید و گفت : مادر من به تو افتخار می کنم و آن لحظه‌ای بود که به عنوان مادر نمی‌تونم فراموش کنم و این یک اتفاق بسیار فوق‌العاده برای من بود.

کار های بشردوستانه

گل گدوت علاوه بر نقش خود به عنوان سفیر حسن نیت سازمان ملل برای توانمندسازی زنان، در تلاش های بشردوستانه مختلفی نیز مشارکت داشته است. در سال 2020، او و همسرش 1 میلیون دلار به تلاش‌های امدادی کووید-19 اهدا کردند و در سال 2021، او از جمله افراد مشهوری بود که در کنسرت Vax Live شرکت کرد، که هدف آن ترویج عدالت واکسن و جمع‌آوری کمک مالی برای کمک به کووید 19 بود.

گل گدوت در نقش کلئوپاترا

گل گدوت در نقش کلئوپاترا

در سال 2021، گل گدوت اعلام کرد  که نقش کلئوپاترا را در  فیلم آینده خود بازی خواهد کرد، و این خبر حاشیه زیادی به همراه داشت. این بازیگر با انتقادات و اتهامات سفیدپوستی مواجه شد، زیرا گل گدوت اسرائیلی است و اصالتاً مصری نیست. در پاسخ، او  از انتخاب خود دفاع کرد و اظهار داشت که کلئوپاترا یونانی مقدونیه است.

هک و انتشار عکس های خصوصی گدوت!

گل گدوت 109 میلیون دنبال کننده دارد. در سال 2017 هکرها تلفن همراه او را هک کرده و ویدیویی را که در آن نیمه برهنه است را در اینترنت منتشر کردند. این ویدیو جنجال های بسیار زیادی به همراه داشت و مدتی بعد هکر ها دستگیر شدند. گل گدوت عنوان کرد که این کار غیراخلاقی بود و با هکر ها برخورد سختی خواهد کرد.

مطلب مشابه: بیوگرافی لانا دل ری خواننده مشهور آمریکایی؛ از زندگی شخصی تا عمل های زیبایی

قطع انگشت گدت هنگام درست کردن سالاد!

قطع انگشت گدت هنگام درست کردن سالاد!

گل گدوت اعلام کرد در اوایل شیوع کرونا، یک روز خیلی زیاد آشپزی کرده بود و «احتمالاً الکل زیادی هم خورده بود». او که از صبح شروع به نوشیدن الکل کرده بود در حال درست کردن سالاد کاهو بود که انگشت خود را قطع کرد. گدوت در مصاحبه‌ی خود به نوک انگشت اشاره‌ دست چپش اشاره کرد و گفت هنگام آماده کردن سالاد، نوک انگشتش را قطع کرد. 

یارون وارسانو، همسر گدوت نوک انگشت گدوت را دور انداخت. گدوت در اینباره گفت: «یارون به طرف تخته برش رفت و انگشت را برداشت. بعد آنقدر چندشش شد که آن را داخل راه آب سینک ظرفشویی انداخت.» گدوت گفت چون دیگر انگشتش جدا شده بود برای بخیه زدن به بیمارستان نرفتند. بعد از آن به گفته ی خودش «افتضاح»، گدوت دیگر نه آشپزی کرد نه مشروب خورد. او گفت انگشتش ترمیم شده اما جای زخمش هنوز بی‌حس است.

صداپیشگی

گل گدوت به غیر از بازیگری در صداپیشگی نیز به فعالیت پرداخته است. او در انیمیشن  معروف «رالف خرابکار» در شخصیت شان به صداپیشگی مشغول بوده است و توانسته موفقیتی در زمینه صداپیشگی نیز بدست بیاورد. این انیمیشن  به فروش 529 میلیون دلاری رسید.

گل گدوت و شرکت اختصاصی خودش

گل گدوت و شرکت اختصاصی خودش

گل گدوت علاوه بر کارش به عنوان بازیگر و تهیه کننده، یک تاجر موفق نیز هست. در سال 2021، او و همسرش یارون وارسانو یک شرکت تولیدی به نام موج پایلوت راه اندازی کردند که بر ساخت فیلم ها و نمایش های تلویزیونی با شخصیت های زن قوی و صداهای متنوع متمرکز است. این شرکت در حال حاضر چندین پروژه را کار کرده است. هم اکنون این شرکت میلیون ها دلار ارزش گذاری شده است.

همکاری با برند های مختلف

همکاری با برند های مختلف

گل گدوت علاوه بر پروژه های سینمایی و تلویزیونی، در کمپین های تبلیغاتی مختلفی نیز شرکت داشته است. در سال 2021، او به عنوان سفیر برند جهانی برای اسمارت واتر، نام تجاری آب بطری متعلق به شرکت کوکاکولا انتخاب شد. او همچنین با برندهایی مانند Revlon، Huawei و برند مد Castro کار کرده است. وی با هزینه های بسیار زیادی مدتی نیز به تبلیغات لباس میپرداخت.

مطلب مشابه: بیوگرافی کارا دلوین بازیگر و مدل زیبا؛ درباره زندگی شخصی اعتیاد و رابطه های او

حضور در آهنگی برای ویروس کرونا

در سال 2020، گل گدوت به دلیل مشارکتش در ویدیوی  پرطرفدار از آهنگ جان لنون «Imagine» در مراحل اولیه همه‌گیری کووید-19، خبرساز شد. این ویدئو به دلیل ناشنوا بودن و عدم ارتباط با مبارزاتی که بسیاری از مردم در طول همه گیری با آن مواجه بودند، مورد انتقاد قرار گرفت. اما او اظهار داشت که کارش از روی نیت خوب بود و قصد بدی نداشت.

دانستنی های جالب درباره گل گدوت

  • گل گدوت به مدت دو سال در فدراسیون بین المللی دیابت فعالیت داشت.
  • قرار بود در سال 2014 به جای کارن گیلن در فیلم «نگهبانان کهکشان» بازی کند.
  • موتورسیکلت دارد و عاشق موتورسواری است.
  • گل گدوت: انتظار، بزرگترین دشمن من است

مطالب مشابه را ببینید!