مجله تاپ‌ناز‌

معرفی گیاهان آپارتمانی برای خوش شانسی؛ 20 گیاه که باعث شانس می شوند!

از گذشته تا به حال میان انسان ها و انواع گیاهان رابطه مستقیم و تنگاتنگی وجود داشته و همچنان ادامه دارد. البته امروزه به دلیل زندگی شهر نشینی افراد به پرورش گیاهان آپارتمانی روی آورده اند. همچنین طبق اعتقادات و فرهنگ گیاهانی را پرورش می دهند که خوش یمن باشند. زیرا گیاهان در فرهنگ های مختلف نقش ویژه ای داشته اند و از آنها با خاصیت درمانی، دارویی و انرژی بخشی استفاده می کردند. برخی گیاهان نیز با حضورشان در منزل یا محیط کار از خود انرژی مثبت ساطع می کنند و تغییرات مثبتی در روال زندگی افراد به وجود می آورند که به گیاهان خوش شانس یا خوش یمن معروف می باشند.

انواع گیاهان آپارتمانی برای خوش شانسی کدامند؟

معرفی گیاهان آپارتمانی برای خوش شانسی؛ 20 گیاه که باعث شانس می شوند!

گیاهان آپارتمانی برای خوش شانسی، سعادت و هماهنگی را برای اهل خانه به ارمغان می آورند. زیرا اعتقاد بر این است اگر گیاهان مختص فضای آپارتمان را در بخش هایی از خانه قرار دهید راهی برای ورود خوش شانسی به آنجا باز کرده اید. این گیاهان انرژی مثبت را در قسمت های مختلف خانه و جنبه های گوناگون زندگی تقویت می نمایند. البته منازلی که با عناصر فلزی در حجم بالا پر شده است برای تنظیم تعادل به این نوع گیاهان نیاز دارد. ناگفته نماند که گیاهان خوش یمن مهربانی و انعطاف پذیری را القا می کنند که یکی از نیازهای اصلی اهل منزل است.

گیاه بامبو

گیاه بامبو

مردم چین از گذشته تا به حال اعتقاد دارند که پرورش گیاهان آپارتمانی مانند بامبو می توانند خوش شانسی، موفقیت، خوشبختی و ثروت را به همراه داشته باشند. همچنین گیاه بامبو یکی از پرطرفدارترین گیاهان فنگ شویی به شمار می رود و هر تعداد از آن معنا و مفهوم متفاوتی برای ساکنین منزل دارد.

جهت مراقبت این گیاه باید هر چند وقت یکبار ساقه های آن را هرس نمود. همین امر ساقه ها را قوی تر کرده و گیاه رشد صحیح تر و بهتری دارد. مزیت دیگر هرس کردن تجمع انرژی بیشتر در بامبو است. اگر گیاه بامبو در آب و ظرف شیشه ای شفاف گذاشته شود بدون شک پروسه نگهداری آن آسان تر خواهد.

1 شاخه از گیاه بامبو نماد رفاه است

2 شاخه از گیاه بامبو نماد ابراز عشق و علاقه است

3 شاخه از بامبو نماد ثروت، پیشرفت و عمر طولانی است

4 شاخه از بامبو نماد مرگ است

5 شاخه از بامبو نماد بهره مندی ثروت در همه جهات زندگی است

6 شاخه از بامبو نماد موفقیت است

7 شاخه از بامبو نماد سلامتی است

مطلب مشابه: گیاهان آپارتمانی با عطر خوب یا عطر دار (22 گل و گیاه خوشبو)

گیاه پاچیرا

گیاه پاچیرا

پاچیرا نوعی از گیاهان آپارتمانی و درخت خانگی با ساقه های درهم پیچیده است که با نماد ثروت و پول شناخته می شود. دلیل معروفیت پاچیرا به گیاه خوش شانسی این است که در گذشته مرد فقیری زمان برگشت به خانه آن را مشاهده می کند.

سپس گیاه را به خانه می برد و با فروش بذرهای آن به ثروتمند زیادی دست پیدا می کند. بنابراین از آن زمان تا به حال پاچیرا به عنوان گیاه خوش شانسی یا خوش یمن به جامعه معرفی شده است. دانه پاچیرا از ارزش اقتصادی و غذایی زیادی برخوردار بوده و در شرق آسیا به ویژه ژاپن و چین پرورش داده می شود.

گیاه اسپاتی فیلوم

گیاه اسپاتی فیلوم

گیاه اسپاتی فیلوم به دلیل خاصیت جذب سمومی همچون فرمالدئید و بنزن موجود در هوا به یکی از گیاهان آپارتمانی برای خوش شانسی تبدیل شده است. این گیاه انرژی منفی داخل محیط را جذب می کند و حال روحی بهتر و مناسب تری را برای ساکنین فراهم می نماید.

همچنین گیاه اسپاتی فیلوم به عنوان گیاه آورنده آشتی و صلح نیز معروف می باشد. البته دلیل چنین نامگذاری این است که هوای سالم، بهبودی حال انسان را به همراه دارد و همین موضوع تاثیر مثبت بر زندگی می گذارد. پس از گیاه اسپاتی فیلوم به گیاه جذب کننده ی ثروت یا گیاه شانس یاد می شود.

مطلب مشابه: بهترین کودهای گیاهان آپارتمانی؛ بهترین کودها برای گل و گیاه شما

گیاه یشم

گیاه یشم

یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی برای خوش شانسی همان گیاه یشم است که خوشبختی و موفقیت را به همراه دارد. همچنین افرادی که می خواهند به صاحبان مشاغل مختلف هدیه دهند این گیاه را انتخاب می نمایند. زیرا در فنگ شویی گیاه یشم یکی از با اهمیت ترین گیاهان محسوب می شود.

افرادی که این نوع گیاه را پرورش می دهند عمر طولانی تری دارند. البته در آئین باستان این گیاه خوش یمن بوده و مردم با هدف جذب انرژی های مثبت و ثروت آن را در ورودی منازل قرار می دادند.

گیاه ارکیده

گیاه ارکیده

یکی از محبوب ترین و زیباترین گیاهان آپارتمانی برای خوش شانسی، گل ارکیده است که از آن به عنوان گل شانس و آورنده خوشبختی یاد می شود. زیرا وجود گل ارکیده در منزل یا محل کار شانس فرد را برای یافتن نیمه گمشده افزایش می دهد.

همچنین روابط فرد را در محیط زندگی یا سرکار بهبود می بخشد. این گل انرژی بخش و خوش یمن در شب اکسیژن تولید می کند. پس افراد با قرار دادن این گل در اتاق استراحتشان می توانند خوابی آرام بخشی تجربه نمایند. در برخی فرهنگ ها گل ارکیده نماد عشق و زیبایی است. البته در فنگ شویی از این گل به عنوان گیاه خوش یمن، نماد باروری، روابط بهتر و شادی نام می برند.

روش نگهداری گیاهان آپارتمان خوش یمن همچون گل ارکیده خیلی آسان است. همچنین برگ های ضخیم و بزرگی داشته که رشد آنها از پایین ساقه شروع می شود. گل ارکیده در انتهای ساقه با پنج گلبرگ نیزه ای یا بیضی شکل در رنگ های مختلف می روید. همچنین از عمر طولانی برخوردار بوده و علاوه بر خوش یمنی، حس آرامش، عشق و شادی را به محیط القا می نماید.

مطلب مشابه: رشد و پرورش گیاه گل کاغذی و اطلاعات کامل در مورد این گیاه زیبا

گیاه کراسولا

گیاه کراسولا

یکی از گیاهان آپارتمانی خوش یمن با برگ های سکه ای شکل همان گیاه کراسولا است که از آن به عنوان نماد جذب رفاه و ثروت یاد می شود. اگر شرایط مناسب برای این گیاه فراهم شود رشد آن به 2.5m می رسد و شکل درختچه به خود می گیرد. گیاه کراسولا از خانواده ساکولنت بوده و در برابر تغییرات جوی از طول عمر و مقاومت بالایی برخوردار است. این گیاه به مراقبت و نگهداری خاصی نیاز نداشته و تا 100 سال می تواند عمر کند. همچنین با بیشتر گیاهان سازگاری داشته و به ایجاد یک محیط متعادل و طبیعی کمک می کند.

گیاه فیکوس الاستیکا

گیاه فیکوس الاستیکا

گیاه فیکوس الاستیکا یکی دیگر از انواع گیاهان آپارتمانی برای خوش شانسی است که هوای محیط پیرامون را تصفیه می نماید. همچنین باعث ایجاد تعادل در محیط کار و زندگی می شود. این گیاه رفاه، ثروت و شانس را به همراه داشته و مثبت اندیشی را در فضا ترویج می دهد تا کارها به طور صحیح پیش برود. فیکوس الاستیکا با برگ های دایره ای شکل و ضخیم در رنگ های قرمز، کرم، سفید، زرد، سبز و … یافت می شود. ناگفته نماند که ارتفاع این گیاه به 3m متر نیز می رسد.

گیاه سرخس بوستون

گیاه سرخس بوستون

 یکی از گیاهان آپارتمانی که هوای منزل را از هر نوع سم پاکسازی کرده و در ایجاد انرژی مثبت نقش بسزایی دارد گیاه سرخس بوستون است. این گیاه با ارتفاع 2.5m و برگ های بلند برای محل زندگی و محیط کار بهترین انتخاب می باشد. زیرا انرژی منفی موجود در محیط را جذب نموده و با از بین بردن استرس و اضطراب در افراد به آنها روحیه شاد و سرشار از انرژی می بخشد. همچنین گیاه سرخس بوستون بیماری هایی همچون افسردگی را درمان کرده و میزان بی انگیزگی و ناامیدی در فرد را به طور معجزه آسای کاهش می دهد.

مطلب مشابه: معرفی چند گیاه آپارتمانی مقاوم (30 گیاه جان سخت و ماندگار)

گیاه سانسوریا

گیاه سانسوریا

گیاه سانسوریا زیر مجموعه گیاهان آپارتمانی برای خوش شانسی است که گازهای سمی موجود در فضا را جذب می نماید. بنابراین سلامتی افراد را بهبود می بخشد و از ساکنین در برابر انرژی های منفی محافظت می نماید. پس با قرارگیری گیاه سانسوریا در خانه شلوغ می توان انرژی مثبت را در فضا ترویج داد و آرامش خاصی به خانه بخشید.

گیاه کوردیلین

گیاه کوردیلین

گیاه کوردیلین همانند سایر گیاهان آپارتمانی به عنوان گیاه خوش یمن و شانس شناخته شده است که در گونه های مختلف و با رنگ های متنوع یافت می شود. این گیاه از توانایی های منحصر به فردی برخوردار بوده و که موجب افزایش سعادت و موفقیت اهل منزل می شود. همچنین طبق نظریه فنگ شویی اگر دو گلدان از این گیاه شانس آور در منزل نگهداری شود عشق و موفقیت را در محیط دو برابر افزایش می دهد.

مطلب مشابه: رشد و پرورش پاپیتال + اطلاعات در مورد تکثیر و نگهداری این گیاه

گیاه ریحان مقدس

گیاه ریحان مقدس

گیاه ریحان مقدس یا Tulasi نوعی دیگر از گیاهان آپارتمانی بوده که انرژی منفی را در محیط زندگی کاهش می دهد. این گیاه به قدری خوش یمن بوده که مردم هندوستان آن را می پرستند. زیرا گیاه ریحان مقدس در شب اکسیژن آزاد می کند که خواب آرام و راحتی را برای افراد ساکن در منزل به ارمغان می آورد.

گیاه آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا دارای برگ های پرآب و سبز بوده و نوعی ساکولنت خانگی محسوب می شود. گیاهان آپارتمانی مثل آلوئه ورا علاوه بر خواص خوراکی و دارویی، زیر مجموعه گیاهان شانس آور یا خوش یمن می باشند. زیرا این گیاه با جذب انرژی منفی و افزایش انرژی مثبت در فضا از میزان آلودگی های محیطی می کاهد. همچنین سلامتی افراد را بهبود می بخشد.

گیاه یاسمین

گیاه یاسمین

یاسمین جزو گیاهان آپارتمانی برای خوش شانسی بوده که با رایحه مطبوع و دلنشین آرامش، رفاه و ثروت را به ارمغان می آورد. این گل با بوی ملایم و فوق العاده دوست داشتنی که دارد محبت و عشق را در محیط به جریان می اندازد. گل یاسمین با برگ های سفید، آرامش و صلح را در بین ساکنین خانه ترویج می دهد. پس با نگهداری از گل یاسمین می توان به رابطه عاشقانه خود محبت بیشتری اهدا کرد.

مطلب مشابه: اسپاتی فیلوم + اطلاعات در مورد پرورش، نگهداری و تکثیر این گیاه زیبا

گیاه پتوس

گیاه پتوس

دلیل محبوبیت گیاهان آپارتمانی همچون پتوس این است که علاوه بر خوش شانسی، انرژی مثبت را در خانه ترویج می دهند. این گیاه رونده خانگی نماد حرکت، پویایی و سرزندگی است و با برگ های براق و سبز حس تازگی به خانه می بخشد. همچنین روش نگهداری گیاه پتوس آسان بوده و با کم ترین هزینه و زحمت، حس شور و طراوت را در محیط تقویت می نماید.

گیاه شمعدانی

گیاه شمعدانی

در فنگ شویی رنگ قرمز سمبل ثروت و عشق است. پس یکی از گیاهان آپارتمانی برای خوش شانسی گیاه شمعدانی می باشد که گل های پهن قلبی و برگ های نرمی دارد. این گل در رنگ های مختلفی یافت می شود که رنگ قرمز شمعدانی در فنگ شویی جایگاه ویژه ای دارد. البته نگهداری از این نوع گل کار بسیار ساده ای بوده و نیاز آن با رطوبت و نور زیاد تامین می شود. ناگفته نماند آبیاری زیاد در فصول سرد سال، پوسیدگی ریشه را به دنبال دارد.

مطلب مشابه: راهنمای خرید گلدان مناسب برای کاشت انواع گل ها و گیاهان

نخل شامادورا

نخل شامادورا

از جمله گیاهان آپارتمانی برای خوش شانسی، نخل شامادورا می باشد که در اندازه های کوچک برای خانه یافت می شود. این گیاه با ارتفاع 60cm و برگ هایی مشابه گیاه سرخس برای دکوراسیون منزل مناسب می باشد. همچنین به مراقبت زیادی نیاز نداشته و با دریافت مقدار کمی رطوبت و نور به خوبی رشد می کند. این گیاه در آیین فنگ شویی جایگاه ویژه ای داشته و با کاهش آلاینده های محیطی و تصفیه هوا منجر به ایجاد سلامتی در فضای پیرامون می شود.

کاکتوس ها

کاکتوس ها

یکی از رایج ترین گیاهان آپارتمانی همان کاکتوس ها هستند که با خار و تیغ پوشیده شده اند. برخی فرهنگ ها این گیاه را حامل انرژی منفی دانسته و بر این باورند که خلق و خوی خشن در افراد به وجود می آورند. ولی برخلاف این ایده ها، کاکتوس ها زیر مجموعه گیاهان خوش شانس بوده و انرژی منفی از خود ساطع نمی کنند.

طبق نظریه علم فیزیک این گیاه امواج مضر رادیویی را جذب کرده و باعث کاهش انرژی منفی و بد در محیط زندگی می شود. همچنین در برخی از فرهنگ از این گیاه با نماد ثروت و شانس یاد می کنند. ناگفته نماند که کاکتوس بعد از اتمام دوره رشد رویشی می تواند گل دهد. همین امر افکار منفی و خستگی ساکنین منزل را از بین می برد.

مطالب مشابه را ببینید!