تمرکز بیشتر در امتحانات با خوردن این گیاه

گیاه مرموک دارای خواص زیاد است. برای افرادی که این روزها امتحان دارند و در فصل امتحانات به سر می برند خوردن این گیاه را توصیه می کنیم.

با این گیاه در جلسه امتحان تمرکز کنید

جویدن گیاه مرموک تمرکز را برای درس خواندن در شب امتحان تحت تاثیر قرار می دهد.

 گیاه مرموک از خانواده نعنا با برخورداری از ذخایر غنی آنتی اکسیدان می تواند در حفظ سلول های بدن در مقابل رادیکال های آزاد مفید واقع شود. آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد اغلب منجر به مرگ سلول ها، تضعیف سیستم دفاعی و بروز بیماری های مزمن می شوند.
برگ های خوراکی مرموک به رنگ سبز متمایل به خاکستری بوده و گل های آن با رنگ های متنوع آبی، بنفش و سفید یا صورتی در طبیعت یافت می شوند. این گیاه سابقه ای طولانی در کاربردهای پزشکی دارد که از جمله آن می توان به درمان اختلالات ذهنی و بیماری های گوارشی مرتبط با معده و روده اشاره کرد.
تمرکز بیشتر در امتحانات با خوردن این گیاه

گیاه مرموک

درمان احتمالی آلزایمر
در تحقیقی تاثیر استفاده از گیاه مرموک در بیماران دارای آلزایمر مورد بررسی قرار گرفت. در این تحقیق دو گروه آزمودنی مورد بررسی قرار گرفتند. گروه اول شامل کسانی بود که این گیاه دارویی را مصرف کردند. گروه دیگر از گیاه مرموک استفاده نکرده و مواد دیگری به آنان داده شد تا تاثیر تلقین پذیری در آنان مورد بررسی قرار گیرد. بر اساس نتایج این مطالعه، گروه اول، یعنی افرادی که به مدت چهار ماه از این گیاه خوراکی استفاده کردند، درک بهتری از مسائل و اضطراب کمتری نسبت به گروه دوم از خود نشان دادند.
تحقیقات دیگر نشان می دهد گیاه مرموک گیاهی جویدنی است و در تقویت حافظه جوانان بسیار مفید است و مصرف آن به صورتدمنوش یا جویدن تمرکز را برای درس خواندن تحت تاثیر قرار می دهد.
کاهش گلوکر و کلسترول خون
در تحقیقی بر روی 40 بیمار دارای دیابت و هایپر لیپیدمیا نشان داده شد افرادی که به مدت 3 ماه از عصاره برگ گیاه مرموک استفاده می کنند، مقدار کمتری ازکلسترول های مضر، تری گلیسریدها و موادی نظیر HbA1c در خونشان مشاهده می شود. همچنین بررسی خون این افراد نشان دهنده مقدار بالاتری از کلسترول های مفید بوده است.
علاوه بر آن، خواص ضدالتهابی و تاثیرات ضدقارچی و ضدمیکروبی ادویه جات و گیاهان معطری مثل مرموک در بسیاری از تحقیقات مورد تایید قرار گرفته اند.
گفتنی است؛ از آنجا که این گیاه اغلب در مقادیر اندک مورد استفاده قرار می گیرد، دارای میزان کمی کربوهیدرات، پروتئین، فیبر و کالری است.
مطالب مشابه را ببینید!