مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی سامان ویلسون خواننده رپ؛ عکس هاس سامان ویلسون و همسرش

photo 2024 03 04 17 31 56

بیوگرافی سامان ویلسون عضو سابق گروه زدبازی

سامان ویلسون یکی از رپرهای معروف ایرانی است که گفته می شود پایه گذار سبک رپ گانگستری است و یکی از خوانندگان گروه زدبازی بوده است و این گروه را به همراه مهراد هیدن راه اندازی کرده است.

جدا شدن از گروه زدبازی

او پس از مدتی بنا بردلایلی از گروه زدبازی جدا شد. او به همراه مهراد هیدن در اوایل دهه 80 شمسی با کمک مهراد هیدن در لندن گروه زدبازی را راه اندازی کرده بودند. پس از جدایی از این گروه از موسیقی هم کناره گیری کرد.

سامان ویلسون

خداحافظی از موسیقی

سال 1386 او به صورت غافل گیرانه در ترانه تابستون کوتاهه خواند که با اجرای ورس آخر او عملا از گروه خداحافظی کرد.

پایه گذار رپ فارسی

سامان ویلسون در کنار مهراد هیدن و سروش هیچ کس جزو پایه گذاران اصلی رپ فارسی است.

سامان ویلسون

بازگشت به دنیای موسیقی

اوایل خرداد ماه سال 93 شایعاتی مبنی بر دوباره خواندن سامان ویلسون در زدبازی قوت گرفت که صحت آن مشخص نشد و در اسفند سال 93 مهراد هیدن در صفحه اینستاگرام پستی مبنی بر پایان دادن به شایعات منتشر کرد و خبر از بازگشت ویلسون داد.

در تاریخ 27 فوریه سال 2015 سامان با آلبوم بزرگ باز به عرصه موسیقی بازگشت. مهراد هیدن به عنوان خواننده ثابت و سهراب ام جی، آرش دارا، تارا صلاحی، کیارش و سیامک به عنوان خواننده مهمان در این آلبوم حضور دارند.

سامان ویلسون

دلیل جدا شدن سامان ویلسون از زدبازی

دلیل اصلی جدایی وی از زدبازی مشکلات خانوادگی و خصوصی بود وی در بهار۹۷ دوباره به رپ بازگشت و ابتدا ترکی با سهراب ام جی به نام (صد تا یه غاز) ساخت که دیس به شاخ‌های مجازی بود و ترک بعدی هم با همکاری سهراب ام جی به نام (همه چی هست) در مرداد منتشر شد که آهنگسازی هردو به عهده خشایار SR است.

سامان ویلسون

حواشی سامان ویلسون و رضا پیشرو

در مورد این خواننده حواشی زیادی وجود دارد که یکی از آنها رابطه با رضا پیشرو خواننده رپ فارسی در سال های 83 تا 85 است که این درگیری را می توان در آهنگ های دیس بک و اثر منفی مشاهده کرد. در این آهنگ از فحض و کلمات رکیک استفاده شده است.

آهنگ سوگر ددی Sugar Daddy از رضا پیشرو و شایان آسفالت هم دیس ترکی بود به سامان ویلسون و تیکه هایی هم به سهراب ام جی، که روز تولد سامان ویلسون منتشر شد که به گفته شایان آسفالت کادوی تولدشان به سامان ویلسون بود: «تولدت مبارک، اینم کادوش» که البته ویلسون بعدها پاسخ آنها را داد.

بخوانید : بیوگرافی هیچکس

مطالب مشابه را ببینید!