مجله تاپ‌ناز‌

فائزه علوی | بیوگرافی و عکس های فائزه علوی مجری خندوانه

فائزه علوی بازیگر و عروسک گردان معروف ایرانی است که با حضور در برنامه ماه عسل به معروفیت بسیاری دست یافت. ما نیز امروز در سایت ادبی و هنری تاپ ناز قصد داریم نگاهی بر زندگی این هنرمند ایرانی داشته باشیم. پس در ادامه متن همراه ما باشید.

photo 2024 03 02 17 05 53

فائزه علوی و بیوگرافی بازیگر سابق خندوانه

فائزه علوی زاده 8 اسفند سال 66 در قزوین است. او بازیگر سینما و تلویزیون است. او در رشته کارگردانی تئاتر و کارگردانی عروسی در دانشگاه سوره تحصیل کرده است.

پدر او سید رضا علوی شاعر معاصر ایرانی است.

فائزه علوی فعالیت حرفه ای اش را در سال 79 با بازی در نمایش تصویر دوریان گری به کارگردانی علیرضا قربانی آغاز کرد.

او اولین فیلم کوتاه خود را در سال 1385 به نام واقع نگاری یک ذهن رویا زده ساخته است.

فائزه علوی در خندوانه

فائزه علوی در سری های قبل برنامه خندوانه حضور داشت. او در سریال گذر از رنج ها، در قصه های زندگی می کنند و در فیلم سینمایی مفت آباد و ایتالیا ایتالیا ایفای نقش کرده است.

او هم اکنون در خارج از کشور ایرانی زندگی می کند.

1630823458000 8333

تائتر

من از ۱۵ سالگی بازی در تئاتر به زبان انگلیسی را هم آغاز کردم تا اینکه در مقطع لیسانس وارد رشته کارگردانی تئاتر شدم. سپس رفتم دانشگاه تهران و میان رشته ای بین سینما و تئاتر عروسکی خواندم ، چون به مفاهیم عروسک گردانی و تئاتر علاقه داشتم.

فیلمسازی

علوی در سوابق خود بازی در بیش از ۲۰ نمایش تئاتر، ۳ بازی تلویزیونی و حضور در ۳ فیلم سینمایی و ۷ فیلم کوتاه را دارد. او برای بای در فیلم های کوتاه جایزه های Greenmefilmfestival، Greenfestival، جشنواره فیلم های مستند و جشنواره فیلم Aswara در سال ۲۰۱۶ را دریافت کرد.

6132ef6c59b2c

مهاجرت

علوی بعد از دوران نه چندان موفقی که منجر به شهرت اش شود در سال ۱۳۹۶ وقتی ۳۲ ساله بود از ایران خارج و راهی کشور استرالیا شد.

من سال ۲۰۱۶ یک فیلم داشتم بنام «هیچ چیز زیر آفتاب تازه نیست» که با آن در چند فستیوال جهانی شرکت کرده بودم که یکی از این جشواره ها در استرالیا بود

من برای فیلمم به استرالیا دعوت شدم و آنجا از کارم خوششان آمد و من را به یک کمپانی فیلمسازی معرفی کردند تا فیلم بسازم ، کم کم ویزا گرفتم و ماندم برای این کمپانی چند فیلم ساختم و حالا فریلنسر برای خودم کار می کنم.

نقد فیلم

او برای مجله مهرگان چاپ لندن نقد فیلم می نویسد و در کنار آن گهگاهی فیلم کوتاه می سازد و عکاسی هم می کند و از طرفداران رژیم غذایی گیاهخواری می باشد

خانم علوی سابقا هم مقالات مختلفی در نشریات داخلی در مورد زنان می نوشت

Faezeh alavi 3

مطالب مشابه را ببینید!