مجله تاپ‌ناز‌

10 صحنه جالب و بیادماندنی فیلم های وحشتناک

فیلم وحشتناک
صحنه های جالب از فیلم های وحشتناک که ما را عاشق این فیلم ها کردند

این ترسناک ترین صحنه ها، این موضوع را به تصویر می‌کشد که فیلم های ترسناک زیادی در ژانرهای مختلف ترس وجود دارد، امّا ترسناک ترین صحنه ها، گاهی اوقات از فیلم هایی بدست می‌آید که به طور کلّی مورد استقبال واقع نمی‌شوند- این صحنه ای است که شما را جذب خود می‌کند.
یکی از بزرگ ترین مشکلات با جدا کردن 10 عدد از ترسناک ترین صحنه های فیلم های ترسناک به دست آمده است؛ لیست های 10 تایی، 20 تایی، و 100 تایی وجود دارد که می‌تواند معتبر باشد- و این کار درستی است! این به معنای ترس بیشتر برای تمامی‌ماست تا آن فیلم ها را در شب های تاریک و با چراغی روشن تماشا کنیم.

10) بهترین دوست انسان، با شرارت به سمت اتومبیل خانواده برمی‌گردد.
کوجو (1983)   
موضوعی درباره بهترین دوست انسان که به منبعی از خشم خشونت آمیز و قطع بالقوه جسمانی تبدیل می‌شود، به شدّت ترسناک است. استفان کینگ، روشی برای ساختن موقعیت های طبیعی زندگی ایجاد نموده است که به طور غم انگیز و ترسناکی تراژیک می‌باشد. و حمله کوجو در خارج از درب اتومبیل خانواده، استثناء نمی‌باشد. کوجوی جذاب، که می‌خواست دست کسی را که در بیرون به او غذا می‌داد گاز بگیرد، شرور و ترسناک است.

کوجو

9) سه چرخه سواری مرگبار
طالع نحس (1976)

موضوعات زیادی در مورد طالع نحس ترسناک است- بسیار ترسناک است. از پیشگویی های کتاب مقدّس درباره شیطان در دست، تا گروه های پیرو که شیب جدیدی را برای مفهوم “تئوری توطئه” ایجاد نموده است. طالع نحس بسیار آزاردهنده است. امّا آن سه چرخه سواری … کینه توزی در صورت دامین می‌باشد؛ تعلیقی است که او در گوشه های سالن دنبال می‌کند و به دنبال تلاشی برای زندگی مادرش می‌باشد. تلاشی که در هر صورت، به عنوان زمان بازی طبیعی، کاملا توجیه پذیر می‌باشد. شرارت و کینه توزی، همراه با ناتوانی، برای اثبات این موضوع است که هر چیز نادرست و منحرف، شکننده قلب خواهد بود.

طالع نحس

8) زامبی های دونده
طلوع مردگان (2004)

حمله زامبی ها به طور کلی ترسناک می‌باشد؛ حال چه زامبی تنها به سوی شما حمله ور شود یا (حتّی بدّتر) جمعیّتی از ارواح، قربانی بیچاره ای را با چشم اندازی از خوردن گوشت زنده که در ذهن آنها در حال رقص است، احاطه نمایند. جورج رومرو تلاش نمود تا دوران زامبی مدرن را تعریف نماید و قوانین زامبی ها را به طور کلی تعریف نماید؛ و آن را بسیار ترسناک تر سازد، هنگامی‌که بار دیگر در سال 2004 آن را بازسازی می‌نماید. بدین ترتیب، آنها به آسانی به سمت شما نمی‌آیند، بلکه با سرعتی فوق العاده و گرسنگی مرگبار به سمت تان می‌دوند. بدین طریق، بیش از هر چیزی، شما شگفت زده خواهید شد و ترس از وجودتان سرازیر.

طلوع مردگان

7) خزیدن سامارا مورگان از طریق تلویزیون
حلقه (2002)

نوار ویدئویی شیطانی از حلقه، برداشتی قدیمی‌ از یک افسانه شهری بسیار قدیمی‌ است؛ جایی که دیدن این نوار ویدئویی، سبب مرگی مشخص توسط روحی شکنجه گر می‌شود. هنگامی‌که می‌بینید این روح جوان بلند شده و به سمت صفحه تلویزیون می‌آید، مطمئنا وحشت زده خواهید شد. نزدیک و نزدیک تر می‌شود، تصویرش بزرگ تر شده و به اندازه تقریبا واقعی می‌رسد. سپس، در لحظه ای که می‌خواهید جیغ بکشید، او به صفحه نمایش چسبیده و از آن طریق بیرون می‌آید- بلند شده و وارد اتاق نشیمن می‌شود!! تصور رخ دادن اتفاقی که غیر ممکن است و ممکن است رخ دهد، شک دهنده ای واقعی است.

حلقه

6) شب مراسم کَری
کَری (1976)

کَری وایت با شوخی زننده و تاثرآوری روبه رو شد که برای هر کسی ناراحت کننده می‌باشد. پیش بینی آمدن خوک هایی خونخوار و این تردید که هنگامی‌ بازی با دخترها، هیچ اتفاق خوبی رخ نخواهد داد، موجب ضرب و شتم وحشتناک آتشین، لِه کردن، ضربات کارد، و در نهایت مرگی دردناک می‌شود. و همه شرکت کنندگان مراسم را با خود پایین می‌کِشد. این تصویر شما را به لبه صندلی می‌کشاند و فریادتان را بلند می‌کند…

5) جانی اینجاست!!!!
درخشش (1980)

در اینجا دوباره کنتراستی میان چیزهایی که باید باشند و چگونه آنها واقعا هستند، منبع ترس و ناخرسندی می‌باشد. جک تورانس پدر و همسر است- محافظ، فراهم کننده … سنگ. چه چیز ترسناک تر از آن است که مردی تبر به دست، در حمام را بشکند تا همسر عزیزش را به قتل رسانده و تکه تکه نماید؟ جک نیکلسون خود به عامل ترس این صحنه کمک می‌کند، جایی که زن و شوهر شروع به کتک زدن یکدیگر می‌کنند … آن صورت! این صحنه شما را در شب بیدار نگاه خواهد داشت …

درخشش

4) قدم زدن خرچنگ گونه ریگان
جن گیر (1973)

جن گیر، بنا به دلایل زیادی، هنوز یکی از ترسناک ترین فیلم های ژانر وحشت می‌باشد؛ حداقل به دلیل این واقعیت می‌باشد که داشتن خُلقی شیطانی، احتمالی بسیار واقعی برای بسیاری از مردم می‌باشد و کاملا از قلمرو امکان برای دیگران خارج نیست. در سال 2000، نسخه ای از این فیلم با حذف صحنه هایی از آن، اکران شد و به پشت قدم زدن خرچنگ گونه یکی از آنها می‌باشد. پله های وارونه و از پایین به بالا، چهره ای شیطانی، و چکیدن خون از دهان– کاملا آن را به فیلمی‌ ترسناک بدّل می‌کند.

جن گیر

3) از هم پاشیده شدن صورت چرمی‌از طریق دربی فلزی
کشتار با اره برقی در تگزاس (1974)

نوجوانانی که هیچ شکّی به آنها نمی‌رود، جسورانه وارد خانه غریبه ای در ناکجاآباد می‌شوند تا کمک بخواهند. نگاه هایی دزدانه، گام هایی محتاطانه، و ناگهان پاشیده شدن صورتی چرمی‌از طریق درب فلزی راه پله ها، پسرها را کتک زده و آنها را راهی اتاق کالبدشکافی در زیرزمین خانه می‌کند. وای خدای من! بسیار سریع، بسیار عجیب، و بسیار ترسناک. تعجب آور نیست که صورت چرمین، به عنوان یکی از ترسناک ترین صحنه های فیلم های ژانر وحشت، شناخته می‌شود.

کشتار با اره برقی در تگزاس

2) مایکل مایرز از تاریکی بالا می‌رود
هالووین (1978)

تنها کودکان نیستند که از ترس تاریکی، به جایی پناه می‌برند. بیشتر ما در زندگی با لحظاتی روبه رو شده ایم که تاریکی را حداقل اضطراب آمیز یافته ایم- چه چیزی در سایه کمین کرده است؟ معمولا پاسخ منفی است، امّا برای لوری استرود بیچاره، بدترین ترس ها درک شده است؛ هنگامی‌که تصویری از پشت نیمکت، با داد و بیدادی کشنده بلند شده و پدیدار می‌شود. در وحشتناک ترین تصورات ما، این بدترین سناریو تلقی می‌شود … این صحنه واقعیتی گیج کننده و متحیر کننده است.

هالووین

1) آرواره ها شناگر را با خود می‌برند
آرواره ها (1975)

چه کسی تا به حال، به طور گذرا به این موضوع فکر نکرده است که ممکن است هنگام شنا در اقیانوس، یا رودخانه، یا حتّی استخر، موجودی در زیر سطح آب در کمین شان باشد. اگر افکاری عصبی در مورد خطرات چند سانتی متری از آب های نهان، در ذهن خود ندارید، از این به بعد خواهید داشت. دیدن آرواره هایی با حرکاتی سریع و تند در زیر آب، که دختر مست بیچاره در حال شنایی را در اقیانوس آب می‌بلعند، ترسناک است؛ زیرا می‌تواند اتفاق بیافتد. این بدّترین اتفاقی است که در آن لحظه می‌تواند رخ دهد. چیزهایی که ما از آنها می‌ترسیم، به نمایش در نمی‌آیند. با این وجود، برای شناگر حاضر در فیلم آرواره ها، شما ترس واقعی دوران کودکی را پیش چشمان خود خواهید دید.

آرواره ها

شاید شما نیز بخواهید صحنه ای از فیلمی‌دیگر را در این فهرست قرار دهید. تعجب آور نیست که موضوعات مختلف، افراد مختلفی را با روش های گوناگون می‌ترسانند- و ژانر محبوب فیلم وحشت ما را خوشحال خواهد ساخت، تا این اشباح پنهان در دالان های ذهن ما را پیدا کرده و آنها را بارها و بارها واقعی سازد و به ما نشان دهد.

مطالب مشابه را ببینید!