10 هتل برتر جهان در 2014 +عکس

لونلی پلانت منتشر کرد؛

10 هتل برتر سال 2014+تصاویر

هتل «میهیر گره» (Mihir Garh) در راجستان هند با فاکتورهایی همچون طراحی داخلی و خارجی، خدمات، سازگاری با محیط زیست و هزینه ها در صدر فهرست قرار دارد.

لونلی پلانت (Lonely Planet) بزرگ‌ترین ناشر اطلس‌های گردشگری در جهان است که فعالیت خود را از سال 1972 آغاز کرده است.

 

این ناشر هم‌چنین هر سال برترین‌های حوزه گردشگری، هتل داری، مناطق آزاد و … را معرفی می کند.

 

این شرکت را می‌توان یکی از مطرح‌ترین انتشاراتی‌های راهنمای مسافرت عنوان کرد.

 

تا سال 2004، لونلی پلانت بیش از 650 عنوان راهنمای مسافرت در 118 کشور جهان منتشر کرده است.

 

با آغاز سال 2014، لونلی پلانت فهرست 10 هتل برتر جهان را اعلام کرد. این هتل‌ها بر اساس فاکتورهایی هم‌چون طراحی داخلی و خارجی، خدمات، سازگاری با محیط زیست و هزینه ها معرفی شده است.

 

هتل «میهیر گره» (Mihir Garh) در راجستان هند

این هتل در قلب بیابان جادهاپور هندوستان، بیشتر به هتلی شنی در سراب به نظر می رسد. بیش از 150 سنگ تراش و صنعتگر به مدت 2 سال برای ارائه زیباترین معماری هزار و یک شب فعالیت کرده اند.

 

این هتل علاوه بر نمای بیرونی، اتاقهایی با زیباترین معماری عربی – هندی بهره گرفته است. گفته می شود طراحی داخلی این هتل از معماری قبیله بیشونی هندوستان اقتباس شده است. مسافرانی که به طبیعت مرموز بیابان علاقه دارند می توانند با اقامت در این هتل به کاووش در دنیای پر رمز و راز کویر بپردازند.

 

اخبار ,اخبار گوناگون هتل میهیر گره

«سیاره بائوباب» (planet baobab) در گوئتا، بوتسوانا

در حوالی دشت نمک گوئتا در کشور آفریقای بوتسوانا قرار دارد. این هتل ترکیبی از معماری سنتی قبایل آفریقا است که به شکل کلبه های کاهی در میان قبایل دور از تمدن آفریقا بنا شده است. علی رغم طراحی سنتی و غیر مدرن، تمامی تجهیزات و فناوری روز دنیا در این هتل مهیا است. اتاقهای هتل تماما از معماری سنتی قبایل آفریقا بهره برده و خدمه آن نیز با پوششی شبیه به اقوام بدوی آفریقا خدمات رسانی می‌کنند.

 

اخبار ,اخبار گوناگون هتلسیاره بائوباب

 «پرندی پارت» (prendi part) در بولوینا ، ایتالیا

«پرندی پارت» با معماری خاص قرون وسطی، بیشتر به مخفی گاهی برای عشاق شباهت دارد. قدمت این هتل به قرن 17 میلادی باز می گردد و ساختمان هتل قبل از  جذب مسافر، یک زندانی مذهبی محسوب می شده و از برجی به ارتفاع 60 متر برخوردار است. این برج که زمانی برای اعدام کاربرد داشته امروزه به مکانی برای تماشای شهر تبدیل شده است. نقاشی های به جا مانده روی دیوارهای هتل نیز با 300 سال قدمت به زندانیان آن دوره باز می گردد.

 

اخبار ,اخبار گوناگون هتل پرندی پارت

قصر آل سراب (Qasr Al Sarab) در امارات متحده عربی

قصر آل سراب در امارات عربی مکانی برای مشتاقان کویر، خورشید داغ صحرا، شن و معماری اسلامی است. کنگره های کوچک ساختمان قلعه مانند هتل، فرشهای دیواری،‌پرده های مجلل، فانوسهای فلزی و دربهای چوبی حاکی از اقتباس از معماری اسلامی در ساخت این هتل است.

 

اخبار ,اخبار گوناگون قصر آل سراب

 

«کرادل مانتن لاج» در تاسمانی استرالیا

«کرادل مانتن لاج» در طبیعت توندرایی تاسمانی بنا شده و مسافران در کنار دسترسی به بهترین سوئیت ها و اتاقهای هتل، می توانند از غذاهای اورگانیک منطقه و آسمان آبی پر رنگ لذت ببرند. پوشش گیاهی متفاوت منطقه تاسمانی از مهمترین عوامل جذب گردشگر است.

 

اخبار ,اخبار گوناگون ,کرادل مانتن لاج

 

فری اسپریت اسفریس (Free spirit spheres) بریتیش کلمبیا، کانادا

«فری اسپریت اسفریس» در منطقه جنگلی بریتیش کلمبیا ساخته شده است و اتاقهای هتل در میان انبوه جنگلهای سر به فلک کشیده بنا شده است. حرکت و تاب خوردن، طنابهای زخیم در میان درختان، این هتل را به مکان مورد علاقه ماجراجویان تبدیل کرده است.

 

اخبار ,اخبار گوناگون ,فری اسپریت اسفریس

«هتل تاشکوناک» (Tskonak) در کاپادوکیه، ترکیه

«تاشکوناک» در روستای «گورمه» کاپادوکیه بنا شده است و از معماری روستایی بهره برده است. آنچه این هتل را در فهرست لونلی پلانت قرار داده شومینه های داخل دیوار، معماری عثمانی و طراحی روستایی و اثاثیه قدیمی و کلاسیک است. غذاهای سرو شده در این هتل از مواد اولیه کاملا طبیعی و خانگی است. این هتل 10 اتاق دارد و مسافرانی که به مکانهای آرام با غذاهای دلچسب اهمیت می دهند، به این هتل مراجعت می کنند.

 

اخبار ,اخبار گوناگون ,تاشکوناک

«تونگا بیچ لاج» در تالاب «ایسیمانگانپرو» آفریقای جنوبی

مسافرانی که مشتاق کاووش در حیات وحش آفریقای جنوبی هستند در این هتل اقامت می کنند. تونگا یکی از هتلهای سازگار با طبیعت است که در کنار ارائه کابینهای کلبه ای، مکان مناسبی برای استفاده از آب گرمهای منطقه است.

 

اخبار ,اخبار گوناگون ,ایسیمانگانپرو

«هتل فانوس ساگرتیس» (Saugerties) در نیویورک آمریکا

«ساگرتیس» یک فانوس دریایی متعلق به سال 1869 است که در 100 مایلی شهر نیویورک قرار دارد. این فانوس دریایی، از 25 اتاق ساخته شده و مکان مناسبی برای مسافران بیمار و کاوشگران کهکشان و ستارگان است.

 

اخبار ,اخبار گوناگون ,ساگرتیس

هتل درختی «گیبون» در بوکئو لائوس

کابینهای این هتل درختی در میان درختان سر به فلک کشیده بوکئو بنا شده است. نور اتاقها بیشتر با شمع و مشعل تأمین می شود و مسافران با کمک طناب از بالای درختان تردد می کنند.

 

"اخبار

اخبار گوناگون – بازار خبر

 

مطالب مشابه را ببینید!