مجله تاپ‌ناز‌

ماسک روشن کننده پوست عالی | 11 ماسک عالی روشن کننده پوست

ماسک “روشن کننده پوست” به ویژه ماسک های طبیعی و خانگی برای شفافیت و زیبایی پوست صورت بسیار عالی هستند. برای داشتنی پوستی زیبا می توانید این نوع ماسک ها را امتحان کنید.

طرز تهیه انواع ماسک روشن کننده پوست برای پوست کدر

پوست به دلایل مختلف می تواند تیره شود که دلیل اصلی آن تولید زیاد رنگدانه است. پوستی که تیره است ملانین زیادی دارد که نسبت به پوست های روشت مقدار آن بسیار بیشتر است و دلیل اصلی تیره بودن پوست نیز همین است. اگر شما به رنگ پوست خود بسیار اهمیت می دهید با ما همراه باشید تا به شما بگوییم کدام ماسک پوست برای شما مناسب تر است.

ماسک سفیده تخم مرغ برای پوست های جوشدار

این ماسک هم پوست شما را روشن می کند و هم جوش های پوست شما را از بین خواهد برد. برای تهیه کردن این ماسک باید یک عدد تخم مرغ را به هم بزنید تا کف کند و سپس این مواد را حدود 20 دقیقه بگذارید روی پوستتان بماند و سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید و در آخر هم پوست خود را با آب خنک بشویید. پس از چند روز می توانید شاهد تغییرات زیادی در پوست خود باشید.

 

ماسک بادام مناسب برای روشن کردن پوست

برای تهیه کردن این شیر فقط کافی است دو عدد بادام را خرد کنید و درون شیر بریزید و هنگام خوابیدن به صورت خود بمالید.

ماسک لیمو گوجه فرنگی و خیار برای روشن کردن پوست

برای تهیه این ماسک آب گوجه فرنگی و آبلیمو و آب خیار را با هم ترکیب کنید و بقدری هم بزنید تا ماده چسبناک شود. سپس این ماده چسبناک را خیلی آرام روی صورت و یا قسمت های دیگر بدن که می خواهید پوستش روشن شود بمالید و بگذارید تا خنک شد و با اب بشویید و به صورت ضربه ای آن قسمت را خشک نمایید.

ماسک روشن کننده پوست

با انجام دادن این کار پوست شما روشن تر می شود. اگر به آبلیمو و آب گوه فرنگی حساسیت دارید می توانید فقط از آب خیار استفاده کنید.

زیبایی پوست با ماسک روغن بادام و پرتقال

برای تهیه این ماسک در ابتدا یک زرده تخم مرغ را یک قاشق مرباخوری آب پرتقال و یک قاشق مرباخوری روغن بادام به همراه شیره نارگیل مخلوط کنید و به صورت خود بزنید و بگذارید 20 دقیقه روی پوست بماند. این ماسک بر زیبایی پوست تاصیر زیادی دارد.

 

ماسک روشن کننده پوست

ماسک روشن کننده پوست صورت با ماست و نشاسته

اگر می خواهید پوستی روشن و شفاف داشته باشید به شما این ماسک خانگی ساده را پیشنهاد میکنیم.

برای درست کردن این ماسک کافی یک قاشق غذاخوری ماست کم چرب را با یک قاشق چای خوری پودر نشاسته ترکیب کرده و آن را به صورت خود بمالید و اجازه دهید تا به مدت 15 تا 20 دقیقه روی پوست شما بماند و بعد صورتتان را با آب سرد بشویید.

صورتی صاف و شفاف با ماسک عسل

برای تهیه این ماسک کافی است یک قاشق غذاخوری مرباخوری عسل را با نصف قاشق چایخوری پودر بادام مخلوط نمایید.

سپس مخلوط را روی حرارت کم قرار دهید تا عسل  حالت روان  پیدا کند سپس مخلوط را به آرامی روی پوست خود بمالید و بعد از اینکه خشک شد با آب سرد بشویید.

ماسک روشن کننده پوست

ماسک پرتقال و شیر برای روشن سازی پوست

شما می توانید با پوست پرتقال یک ماسک ساده اما اثری  فوق العاده برای روشن کردن پوست استفاده نمایید.

برای درست کردن این ماسک کافی است  پوست پرتقال را در مقابل آفتاب قرار دهید تا کاملا خشک شود سپس آن را به حالت پودر در بیاورید.

پودر را با مقداری شیر مخلوط کنید تا مایه چسبناک به دست آید این مایع چسبناک را به قسمت هایی از پوست خود که می خواهید روشن شود بمالید و منتظر بمانید تا خشک شود پس از خشک شدن پوست خود را با آب ولرم بشویید و آن را  به صورت ضربه ای با یک حوله خشک کنید.

ماسک روشن کننده پوست

سفیدی پوست و درمان سیاهی زیر چشم

ماسک موز و عسل ماسک بی نظیر برای روشن کردن پوست

برای درست کردن ماسک موز و عسل یک عدد موز کوچک را له کرده و دو قاشق خامه ترش و یک قاشق عسل به آن اضافه کنید این مواد را بخوبی ترکیب نمایید و ماده درست شده را به صورت خود بمالید و بعد از چند دقیقه آن را با آب سرد شستشو دهید.

ماسک آرد نخود و شیر ماسکی فوق العاده برای روشن کردن پوست

برای درست کردن این ماسک مقداری آرد نخود را با کمی زردچوبه و شیر و آبلیمو مخلوط کنید و آنقدر هم بزنید تا یک ماده چسبناک به دست آید مواد را بر روی پوست خود بمالید تا خشک شود پس از آن پوست خود را بشوییم.

یک ماسک فوق العاده برای پوست های حساس

اگر پوستی حساس دارید به شما این ماسک را پیشنهاد می کنیم ابتدا آب خیار و چند قطره آب گوجه فرنگی را مخلوط کرده و برای 15 تا 20 دقیقه روی پوست خود قرار دهید سپس آن را بشویید این ماسک اثر فوق العاده ای برای پوست های حساس دارد.

ماسک روشن کننده پوست

ماسک صورت خانگی سفیدکننده پوست

ماسک سیب زمینی برای از بین بردن تیرگی دور چشم

این ماسک به شما کمک می کند تا تیرگی دور چشم خود را به طور باورنکردنی از بین ببرید برای تهیه این ماسک کافی یکی از سیب زمینی را برش دهید و آن را هر روز به صورت خود بمالید این کار پوست شما را روشن تر خواهد کرد.

همچنین می توانید سیب زمینی رنده شده را برای روشن کردن پوست  به کار ببرید سیب زمینی را رنده کرده و آن را به صورت خود بمالید همچنین برای از بین بردن لکه قرمزی پوست نیز می توانید از سیب زمینی استفاده کنید.

مطالب مشابه را ببینید!