مجله تاپ‌ناز‌

طرز تهیه کباب کوبیده با طعم ترخون

کباب کوبیده با طعم ترخون

در این مطلب طرز تهیه نوعی کباب کوبیده متفاوت را به شما آموزش می دهیم که دارای طعمی عالی است. کسانی که به دنبال طعم های جدید هستند کباب کوبیده ترخون را حتما امتحان کنند.

 

 مواد لازم برای کباب کوبیده با طعم ترخون

500 گرم گوشت چرخ کرده
به میزان لازم گوجه فرنگی
1 عدد پیاز
به میزان لازم فلفل سبز
2 ق س ترخون خرد شده
1 عدد تخم مرغ
به میزان لازم نمک و فلفل
به میزان لازم روغن مایع
به تعداد لازم سیخ چوبی
کباب کوبیده با طعم ترخون

طرز تهیه کباب کوبیده با طعم ترخون

گوشت چرخ کرده را در ظرف مناسبی بریزید. پیاز را پوست بگیرید، سپس آن را داخل ظرف حاوی گوشت رنده کنید. حالا نمک، فلفل و ترخون را افزوده و مواد را با یکدیگر مخلوط کنید. در آخر تخم مرغ را هم اضافه کنید. مواد را خوب ورز دهید، سپس ظرف را به مدت چند ساعت داخل یخچال قرار دهید.
مخلوط گوشت را به اندازه یک تخم مرغ برداشته و گرد کنید. سیخ چوبی را بردارید، گوشت را در کف دست خود قرار دهید، سیخ را وسط گوشت بگذارید، مانند خمیر به گوشت فرم دهید و آن را به سیخ بچسبانید. تعدادی گوجه فرنگی و فلفل سبز را هم به سیخ بکشید. هر تعداد که می شود سیخ ها را به همین روش آماده کنید، سپس آنها را داخل تابه ای که از قبل آماده کرده بودید قرار دهید.
اجاق گاز را روشن کنید و مقداری روغن داخل تابه بریزید، در آن را بگذارید و صبر کنید تا گوشت کاملا بپزد، سپس در تابه را برداشته و سیخ ها را بچرخانید تا طرف دیگر هم سرخ شود. بعد از آماده شدن کباب ها، زیر حرارت را خاموش کرده و  در صورت دلخواه روی آن ها را سماق بریزید و  سرو کنید.
کباب کوبیده با طعم ترخون
نکته
کباب را در فر هم می توانید آماده کنید. به این صورت که داخل سینی فر را با فویل بپوشانید. فویل را آغشته به روغن کرده ، سیخ ها را داخل سینی روی فویل بچینید. سینی را در طبقه وسط فر با دمای 170 درجه سانتی گراد به مدت 30 دقیقه قرار دهید.

مطالب مشابه را ببینید!