مجله تاپ‌ناز‌

5 ایده جذاب برای نورپردازی با نور خطی آویز

یکی از پرکاربردترین انواع نور خطی در دکوراسیون فضای مسکونی، اداری و یا تجاری، نور خطی آویز است. چراغ خطی آویز با ظاهر مینیمال خود بهترین گزینه برای روشنایی کانتر آشپزخانه، میز نهارخوری، میزهای اداری و بخش‌های مختلف فروشگاه و شوروم است. در این مقاله به 5 ایده ساده و در عین حال بسیار خلاقانه برای نورپردای با نور خطی آویز پرداخته‌ شده است.

نور خطی آویز چگونه کار می‌کند؟

نصب انواع نور خطی آویز معمولا تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد. برای نصب نور خطی آویز معمولا از دو روش کابل آویز و یا آویز تلسکوپی استفاده می‌شود. برای استفاده از کابل آویز می‌بایست سیم برق را به صورت جداگانه تهیه نموده و از کنار کابل عبور دهید تا جریان برق برقرار شود اما آویز تلسکوپی از کابل قطورتر بوده و سیم برق از داخل آن عبور کرده‌است بنابراین نیازی به سیم‌کشی جداگانه نخواهید داشت.

مشاوره نورپردازی با نور خطی

حال می‌توانیم با اطلاع از نحوه نصب نور خطی آویز، به سراغ ایده‌های نورپردازی با این چراغ خطی برویم:

image 29
  1. نصب نور خطی در ارتفاع‌های مختلف کنار هم

کابل‌های آویز معمولا قابلیت تنظیم ارتفاع را دارا هستند. بنابراین اگر در فضایی از چند نور خطی آویز در کنار یکدیگر استفاده می‌کنید، می‌توانید با ایجاد کمی بی‌نظمی، این چراغ‌ها را در ارتفاع‌های مختلف نصب کنید. با قرار دادن نورهای خطی در ارتفاع‌های مختلف هم در نهایت یک لوستر مدرن خواهید داشت و هم می‌توانید به فضا عمق بیشتری بدهید و سقف را بلندتر نمایش دهید.

  1. اختلاف ارتفاع ابتدا و انتهای نور خطی

در ادامه ایده مطرح شده در قسمت قبل، می‌توانید ابتدا و انتهای نور خطی خود را در دو ارتفاع مختلف قرار دهید. این یک روش بسیار خلاقانه خصوصا در فضاهایی است که نیاز به نور خطی دکوراتیو دارند. شاید اضافه کردن چند پیچک یا گیاهان دیگر به پشت چراغ نیز راهکار خوبی باشد. نکته‌ای که هنگام استفاده از این روش باید مد نظر داشته‌باشید این است که اختلاف ارتفاع ابتدا و انتهای نور خطی به اندازه‌ای باشد که وزن چراغ بین دو کابل تقسیم شود تا از خطرهای احتمالی جلوگیری شود.

  1. نور خطی دو طرفه، یک راه حل مدرن

از به روزترین انواع نور خطی، چراغ خطی آویز دو طرفه است. در نور خطی دو طرفه، دو منبع نوری در پایین و بالای چراغ قرار گرفته که اولی فضای پایین چراغ یعنی زمین را روشن می‌کند و دومی نور خود را به سقف می‌تاباند. با داشتن نور سقف ( آپلایت) می‌توانید به صورت غیر مستقیم فضای خود را روشن کنید و از زیبایی فوق‌العاده نور ملایم آن لذت ببرید. هر کدام از منابع نوری دانلایت و آپلایت در نور خطی آویز دو طرفه، قابلیت روشن و خاموش شدن به صورت جداگانه را دارند. استفاده از نور خطی دو طرفه در دکوراسیون امروز، یکی از آسان‌ترین و در عین حال مدرن‌ترین راه‌های نورپردازی بدون خیرگی است.

  1. نور خطی ممتد توکار و آویز ترکیبی

در فضاهایی که ارتفاع سقف با استفاده از سقف کاذب یا به دلیل رد شدن تیرچه دچار اختلاف می‌شود، یک راه حل بسیار خلاقانه، استفاده از یک نور خطی توکار در فضا با ارتفاع کمتر و یک نور خطی آویز در فضای با ارتفاع بیشتر است. به عبارت دیگر شما پس از نصب این چراغ، یک نور خطی ممتد خواهید داشت که قسمتی از آن به صورت توکار و قسمتی دیگر به صورت آویز است.

  1. اتصال زنجیروار چند نور خطی آویز

برای استفاده از این روش، ممکن است نیاز به محاسبات اندکی داشته‌باشید اما شکل نهایی نور خطی، بسیار زیبا خواهد شد و ارزش سختی نصب را پس از دیدن نتیجه نهایی خواهید دریافت. در این روش، چند نور خطی دایره‌ای یا مربع و مستطیل ( به صورت کلی شکل با اضلاع بسته) به یکدیگر زنجیر می‌شوند. بسیاری از تولیدکنندگان از ابتدا در داخل کارخانه این کار را برای شما انجام می‌دهند.

موارد بالا 5 مورد از جذاب‌ترین و خلاقانه‌ترین ایده‌های نورپردازی با استفاده از نور خطی آویز بود. اگر برای نورپردازی فضای خود به دنبال نور خطی آویز هستید، نور خطی اکووات با استفاده از چیپ OSRAM و 5 سال ضمانت تعویض بی قید و شرط، در ابعاد و اندازه دلخواه شما قابل تولید است. برای اطلاعات بیشتر، مشاوره نورپردازی و خرید نور خطی، به وبسایت اکووات مراجعه نموده و یا از طریق مشاوره آنلاین با ما در تماس باشید.

مطالب مشابه را ببینید!