مجله تاپ‌ناز‌

5 حرکت زبان بدن که باعث اطمینان دیگران می شود

حرکات زبان بدن برای جلب اطمینان دیگران

وقتی مکالمه‌تان مهم است،از این استراتژی‌ها استفاده کنید تا نشان دهید که قوی هستید و می‌توانید هر کاری انجام دهید. در ادامه 5 حرکت زبان بدن را به شما آموزش می دهیم که می توانند باعث جلب اعتماد و اطمینان طرف مقابل شما شوند.

 

1. چشم‌های باز و هشیار

چشمان شما،توجه‌تان را آشکار می‌کند.بنابراین اگر دارید کرک و نخ را از شلوارتان جدا می‌کنید و یا به‌دنبال راهی برای خروج از آن موقعیت هستید،نشان می‌دهید که حواس‌تان جای دیگری است و فرد مقابل را تحقیر می‌کنید.برای آن‌ که بیشترین توجه را به طرف مقابل داشته باشید،اول از نظر فیزیکی وانمود کنید که توجه دارید تا واقعا توجه‌تان جلب شود.از چشم‌ها شروع کنید،ارتباط قوی برقرار کنید، و سپس برای موافقت و هم‌عقیده بودن سر تکان دهید و ابروهای ‌تان را به علامت گوش دادن بالا ببرید،با این حرکات علاقه‌مند و هشیار به‌ نظر می‌رسید.

 

2. خودتان را درآغوش بگیرید

حواس ‌تان به بازوهای ‌تان باشد.اگر بازوها پشت شما باشند،باشکوه و شاهانه و دور به‌ نظر می‌رسید و اگر ضربدری روی سینه‌تان باشند کمی تهدیدکننده خواهید بود.برای آن ‌که مانند یک رئیس جلوه کنید،بازوهای ‌تان را باز و راحت بگذارید،حتی بند کردن انگشتان به یکدیگر و در جلوی شما،نشان‌دهنده تمرکز،راحتی و علاقه‌مندی شماست.

3. کشیده و سربلند باشید

شانه‌ها هم مهم هستند. اگر پشت ‌تان را خم کنید و شانه‌های ‌تان افتاده باشد،به ‌نظر می‌رسد که با خودتان هم راحت نیستید و دیگران هم دلسرد و مایوس خواهند شد.برای آن‌که اعتماد و اطمینان را منتقل کنید،بازوهای ‌تان را صاف و محکم نگه دارید.پاهای ‌تان مقابل کسی که با او حرف می‌زنید باشد نه به سمت در و به‌سمت چیزی هم متمایل نشوید.ژست و قیافه قدرتمندانه را تمرین کنید- مانند قهرمانان دست‌ها را به کمر بزنید و پاهای ‌تان را به شکل A نگه دارید-این ژست حتی پیش از شروع صحبت هم می‌تواند اعتماد به نفس‌تان را زیاد کند.

زبان بدن

4. مثل آینه تقلید کنید

فرد مقابل‌تان چه ‌کار می‌کند؟طرز ایستادن و رفتارش را تقلید کنید تا فشار روحی و تنش را دور کرده و ارتباط بگیرید.اگر او نشسته است، شما هم همان‌طور بنشینید.اگر ایستاده است، مانند او بایستید.تنظیم کردن ژست‌ تان با دیگری می‌تواند حسن تفاهم و رابطه دوستانه ایجاد کند.

 

5. لبخند را فراموش نکنید

لبخند،به اطرافیان ‌تان راحتی و آرامش می‌دهد و یعنی اینکه دارید به هدف‌ تان نزدیک می‌شوید.لبخند به شما اعتمادبه نفس می‌دهد تا به آن‌چه در ذهن دارید برسید.

مطالب مشابه را ببینید!