اخبار سلبریتی ها

5 نکته جالب در مورد پنه لوپه کروز

5 نکته جالب در مورد پنه لوپه کروز

پنه لوپه کروز

پنلوپه کروز سانچز (Penélope Cruz Sánchez)‏ در ۲۸ آوریل ۱۹۷۴در اسپانیا متولد شد. وی در ۱۵ سالگی توسط یک آژانس استعداد یابی شناخته شد، سپس اولین کار بازیگری خود را در ۱۶ سالگی با حضور در تلویزیون آغاز کرد و در پی آن و در همان سن با شرکت در فیلم خامون، خامون (۱۹۹۲) پابه عرصه سینما نهاد و مورد توجه منتقدان قرار گرفت. در سال ۲۰۰۱ میلادی دو فیلم آسمان وانیلی و دمیدن از وی به نمایش در آمد که سبب شهرت بیشتر او شد و از سوی دیگر هر دو فیلم به موفقیت تجاری در سطح جهانی دست یافتند.
در دهه ۲۰۰۰ میلادی او در فیلم‌های متعددی با سبک‌های گوناگون نقش‌آفرینی کرد که از آن‌ها می‌توان به کمدی بیدار شدن در رنو (۲۰۰۲)، فیلم دلهره‌آور گوتیکا (۲۰۰۳)، فیلمی با موضوع عید کریسمس به نام نوئل (۲۰۰۴)، فیلم ماجراجویانه صحرا (۲۰۰۵)، فیلم موزیکال درام ناین و پویانمایی جی-فورس اشاره کرد. از برجسته‌ترین فیلم‌های او می‌توان ولور (۲۰۰۶) که نامزد گلدن گلوب و جایزه اسکار شد و فیلم ویکی کریستینا بارسلونا که برنده جایزه اسکار شد را نام برد. او اولین بازیگر اسپانیایی در تاریخ است که موفق به کسب جایزه اسکار شده و همچنین اولین بازیگر اسپانیایی است که ستاره‌ای در پیاده‌روی شهرت هالیوود بدست آورده است.

1- «پنه لوپه كروز»‌ به مدت 4 سال مربي باله بود . شاهد اين امر انگشتان پاي اوست. او در گفتگوي اختصاصي با مجله تايم (2000) گفته همه انگشتان دو پايم كاملا كج و رو به داخل است . حتي جرأت بلند كردن ناخنهاي پايم را ندارم.

2- «كروز» تمامي دستمزد خود براي بازي در فيلم (Hi – Lo) را به بنياد حمايت از كودكان مادر ترزا در كلكته هندوستان اعطا كرد و به مدت يك هفته داوطلبانه در آنجا خدمت كرد.

3- پس از فيلمبرداري پروژه «همه اسبهاي زيبا»‌ در سال 1998 كه كاملا به موضوع حيوانات مي پرداخت ، كروز تصميم گرفت كه گوشتخواري را كنار بگذارد و گياهخوار شود.

4- «پنه لوپه» معمولا در نقشهايي با مليت هاي مختلف بازي كرده است. او زماني دوست داشت نقش يك زن ژاپني را در فيلم «خاطرات گيشا» بازي كند. او در مصاحبه با لس آنجلس تايمز گفته : وقتي شنيدم اسپيلبرگ قصد ساختن اين فيلم را دارد به هر دري زدم تا شبيه به ژاپني ها شوم ولي شبيه شدن من به يك زن ژاپني غير ممكن بود.

5- «كروز»‌ اسپانيايي است . او به مجله پيپل گفته هر زمان دلم براي كشور تنگ شود به خانه همكار اسپانيايي «آنتونيو باندراس»‌مي روم.

نوشته های مشابه