مجله تاپ‌ناز‌

5 ماده غذایی که موجب تقویت جنسی مردان می شود

غذای تقویت جنسی

 

مواد غذایی بسیار مفید برای تقویت میل جنسی و نعوظ مردان

مواد غذایی و میوه های تابستانه برای مردان بسیار پر خواص هستند. آیا شما برای تقویت جنسی خود و بیشتر شدن میل جنسی از دارو و قرص های مختلف استفاده می کنید؟ باید بدانید که جای استفاده از دارو و قرص می توانید از مواد خوراکی مفید استفاده کنید. اگر می خواهید کیفیت و تعداد اسپرم خود را بالا ببرید، در این مطلب مواد غذایی مفیدی را معرفی کرده ایم که باعث بهبود سلامت جنسی شما می شوند.

 

» همچنین بخوانید :  روش های تقویت اسپرم مردان برای بچه دار شدن

هندوانه 

میوه خوشمزه و قرمز رنگ هدوانه سرشار از سیترولین است که اختلال نعوظ را به ویژه اگر بر اصر فشار خون باشد، کاهش می دهد. سیترولین در این میوه تبدیل به آرژینین می شود که باعث تولید طبیعی نیتریک اکسید می شود. نیتریک اکسید  در جریان خون، بافت های عضلانی و همچنین در الت تناسلی مرد بالا می رود و عملکرد جنسی مردان را بهتر می کند.

 

گردو 

گردو یکی از بهترین انتخاب ها برای بهوبد سلامت جنسی مردان است. گردونه باعث تحریک اسپرم ها می شود و بر عملکرد لایه درون رگی (لایه نازکی از سلول‌ها است که درون رگ‌های خونی و لنفاوی را می‌پوشاند) نیز موثر است.

هنگامی که در مورد لایه درون رگی صحبت می کنیم شاید به یاد بیماری های قلبی و عروقی بیفتید ولی باید بدانید که با اختلال نعوظ نیز مرتبط است. اگر با مواد غذایی مناسب، عملکرد لایه درون رگی را بهبود بخشیم، به باز شدن رگ های خونی و به تبع نعوظ آلت تناسلی نیز کمک می کنیم. آلفا لینولنیک اسید ALA، آنتی اکسیدان، منیزیم و … مواد تشکیل دهنده مهم گردو هستند.

 

غذای تقویت جنسی

 

هلو

هلو میوه ای بسیار خوشمزه است که سرشار از ویتامین C است که باعث تحرک اسپرم ها می شود. افراد ناباروری که در بیشتر عمر خود سیگاری بوده اند اما ویتامین سی را به خوبی دریافت کرده اند، در تهایت بارور شده اند. ویتامین C هورمون استرس کورتیزول را کم می کند.

هورمون کورتیزول و تستوسترون خیلی زود تعادل خود را از دست می دهند. هر چه کورتیزول بالاتر برود، هورمون تستوسترون پایین تر می آید. این دو هورمون بر خلاف عمل می کنند.

 

شکلات 

هر گاه محققان اصرات شکلات را بر بیماری های قلبی و عروقی بررسی کرده اند متوجه فواید بسیار زیادی شده اند، بنابراین می توان بدون عذاب وجدان روزانه مقدار زیادی شکلات تلخ مصرف کرد.

شکلات گردش خون بدن را افزایش می دهند و به همان نسبت هم گردش خون در اندام تناسلی مرد را افزایش می دهد و به همین دلیل در نعوظ موثر است. فنتیل ‌آمین موجود در شکلات بر میزان سروتونین و اندروفین مغز تاثیرگذار است.

 

برگ های سبز 

برگ هاس سبز پر از مواد مغذی و ضروری هستند. این مواد منیزیم زیادی دارند. منیزیم رگ ها خونی را باز می کند و جریان خون در آلت تناسلی را افزایش می دهد و به همین دلیل باعث نعوظ می شود. اسفناج، کلم پیچ و کلم بروکسل را حتما در رژیم غذایی خود داشته باشید. کاهو و دیگر سبزیجات سبز رنگ هم بسیار مفید هستند.

مطالب مشابه را ببینید!