مجله تاپ‌ناز‌

5 نوع چروک صورت و دلیل پیدایش و از بین بردن این چین و چروک ها

5 چروک صورت، دلیل پیدایش این نوع چروک ها و درمان آنها

شاید فکر می کنید که چین و چروک فقط به یک دلیل ایجاد می شود. ولی چروک های صورت می توانند به دلایل مختلف ایجاد شوند و به همین دلیل روش های درمان آنها هم متفاوت است. اگر نمی دانید چین و چروک های صورت شما چه نوعی هستند و نمی دانید چگونه آنها را از بین ببرید در این مطلب همراه ما باشید.

 

چروک های ابراز احساسات ( Expression wrinkles ) :

شکل این چگونه چروک ها را گاهی خط اخم، لبخند یا خنده هم می گویند که می تواند عمیق و یا سطحی باشد و در هر جای صورت بیانگر حالت است و می تواند اطراف دهان، بین ابرو و گشوه های خارجی چشم ایجاد شوند.

دلیل پیداش این نوع چروک ها احساسات و تکرار بعضی از ایجاد مانند خنده است.

روش درمان چروک ابراز احساسات این گونه است که باید تا می توانید این ماهیچه ها را تکان ندهید. البته می توان از روش بوتاکس و دیگر پرکننده ها هم برای از بین چین و چروک استفاده کرد.

چروک صورت

 

چروک های کشیدگی ( Elastic wrinkles ) :

شکل چروک های کشیدگی به شکل چروک های ریز است که بر روی گونه، لب و گردن ظاهر می شوند. بهترین راه جلوگیری از تشکیل چروک های کشیدگی، دوری از نور آفتاب و استفاده از ضد آفتاب می باشد.

چروک های کشیدگی به دلیل ماندن مدت زیاد در زیر آفتاب ایجاد می شود. آسیب های ناشی از پرتوهای فرابنفش پوست را لاغر می کند و باعث می شود که چین و چروکهای ریز کشیدگی ایجاد شود.

اما این نوع چروک را می توان با لیزر لایه برداری کرد.

 

چروک صورت

چروک های فشاری ( Compression wrinkles )

چین های فشاری اخرین نوع چین و چروک کشف شده است که بر روی صورت، گردن و سینه از صبح تا هنگام خواب ظاهر می شوند. بعضی از آنها در طول روز پنهان می شوند، در حالی که بعضی دیگر تا مدت ها از بین نمی روند.

ماش صورت به بالش در هنگام خواب می تواند باعث پیداش این چروک ها شود. چروک های فشاری با توجه به دلیل ظاهر شدنشان، چروک های خواب یا فشاری می گویند و با خوابیدن به پشت یا استفاده از بالش های خاص می توان از آن جلوگیری کرد.

درمان چروک های فشاری ابتدا با اجتناب از دلایل پیداش انها آغاز می شود و سپس می توان خطرور چین و چروک را پر کرد.

چروک صورت

چروک های گرانشی ( Gravitation wrinkles ) :

شکل این نوع چروک پوست شل له همراه چین و چروک است که این چروک ها می تواند در هر جای ورت ایجاد شوند.

دلیل پیدایش این نوع چروک از دست دادن کلاژن و الستین است که هر دو به دلیل فرآیند طبیعی پیری و آسیب های ناشی از آفتاب ایجاد می شوند.

برای درمان این چروک ها کاری نکنید. بهترین راه برای درمان چین و چروک های گرانشی، جراحی کشیدن صورت است. کسانی که نمی خواهند زیر تیغ جراحی بروند، یک دستگاه فرکانس رادیویی، و یا درمان فراصوتی متمرکز شوند می تواند کمک کننده باشد.

چروک صورت

چروک های آتروفی ( Atrophy ) :

شک چروک اتروفی به شکل خطوط موازی عمیف روی پیشانی است که هنگام در هم کشیدن ابروها ایجاد می شود.

دلیل پیدایش این نوع چروک مانند دیگر انوع چروک، چروک های آتروفی هم به دلیل از دست رفتن کلاژن و الاستین پوست ایجاد می شود.هیدراسیون و مراقبت از کیفیت پوست می تواند فرایند شکل گیری چروک های آتروفی را کند کند. از دست رفتن چربی هم می تواند این نوع چروک را ایجاد کند.

روش درمان این نوع چروک ها به این صورت است که بازگرداندن حجم و استفاده از پدهای چربی که با استفاده از فیلرها انجام می شود می تواند تا حدی کمک کند.

 

چروک صورت

در این مطلب با انواع چین و چروک هایی که ممکن است برای پوست صورت و بدن ایجاد شود آشنا شدید.

مطالب مشابه را ببینید!