مجله تاپ‌ناز‌

5 دریاچه بسیار زیبا در ایران که باید حتما ببینید

ایران دارای مناطق زیبا و چشم اندازهای فراوانی است که بخشی از این زیبایی ها را دریاچه ها تشکیل می دهند. این دریاچه های بقدری زیبا هستند که خستگی شما را از بین می برند و به شما انرژی می دهند.

زیباترین دریاچه ایران

زیباترین دریاچه های ایران به شما معرفی می کنیم، دریاچه هایی که هر کسی قبل از مرگ باید ببیند!

دریاچه کوه گل

در استان کهگیلویه و بویر احمد و در ۳۲ کیلومتری شهر یاسوج، یکی از زیباترین دریاچه های ایران نهفته است، دریاچه ای به نام کوه گل که در تنگه کوه گل در سی سخت واقع شده است. دریاچه ای که آب فیروزه ای رنگ و تمیزش در میان کوهستان چشم نوازی می کند. اطراف این دریاچه دشتی پر از لاله های واژگون است و پوشش گیاهی و جانوری آن مخصوصا در فصل تابستان دل بی ذوق ترین افراد را هم می برد. برای رفتن به این دریاچه باید اول به استان کهگیلویه و بویر احمد بروید. این دریاچه در ۳۲ کیلومتری شهر یاسوج و در تنگه ای به نام گل کوه قرار دارد.

دریاچه کوه گل

دریاچه شورمست

یکی  از بهترین منطقه های ایران برای سفر و تفریح، دریاچه ی شورمست است. شورمست در شهر سوادکوه قرار گرفته است و طبیعت بکر آن از آن دست طبیعت هایی است که باید برای یکبار هم که شده امتحان کنید. درختان توسکای اطراف این دریاچه آن را به اندازه ی  یک تابلوی نقاشی زیبا و رویایی کرده اند. برای دیدن این دریاچه کافیست از شهر فیروز کوه عبور کنید، ۶۵ کیلومتر بعد از گذر از شهر به پلی به نام پل سفید می رسید و بعد از آن با عبور از جاده ی آسفالتی می توانید این دریاچه ی شگفت را ببینید.

دریاچه شورمست

دریاچه ی  گهر

یکی از زیباترین دریاچه های ایران به نام دریاچه ی گهر در میان رشته کوه اشترانکوه در استان لرستان واقع شده است دریاچه ای بی نهایت زیبا که هر سال ۷۰۰۰۰ گردشگر دارد و به نگین اشترانکوه مشهور است. از آنجا که این دریاچه راه دسترسی سختی دارد، خوشبختانه از آسیب های انسانی در امان مانده است و بکر بودنش را همچنان حفظ کرده است. برای رسیدن به دریاچه گهر مسیر سخت و به نسبت طولانی ای در پیش است، در قسمت های از مسیر باید پیاده روی های طولانی مدت در شیب انجام داد، قسمت هایی را هم می توان با حیواناتی مثل الاغ گذراند، اما زیبایی های آن به اندازه ای است که خستگی تمام مسیر را از یادتان می برد.

برای بازدید از دریاچه گهر باید اول به استان لرستان و بعد به شهرستان درود بروید، امامزاده ی مشهوری در این شهر به نام امامزاده پیر والی وجود دارد که باید به سمت آن بروید و بعد از آن خودتان را به چشمه خیوه برسانید. بعد از طی این مسافت دیگر ماشینی در کار نیست و باید مسیری ۱۸ کیلومتری را با پای پیاده و یا قاطر بروید.

دریاچه ی  گهر

دریاچه چورت

دریاچه چورت یا میانشه در دل جنگل های کیاسر در کنار انبوهی از درختان و هوای مه آلود قرار گرفته است. دریاچه ای که سکوتش را فقط صدای حیوانات می شکنند و واقعا تجسم یک بهشت کوچک است. برای رفتن به چورت باید اول به جاده ی ساری بروید و روستای چورت را پیدا کنید. ۱۰ کیلومتر بعد از این روستا، چورت زیبا در جلوی رویتان قرار می گیرد. قبلا در مجله گردشگری الی گشت مطلب کامل تری راجع به چورت نوشته شده است، برای خواندن آن لینک روبرو را باز کنید.

دریاچه چورت

دریاچه مارمیشو

یکی از زیباترین دریاچه های ایران که در نزدیکی شهر ارومیه و در نزدکی مرز ایران و ترکیه قرار دارد. دریاچه ای نیلی رنگ که زیبایی اش با طبیعت دوست داشتنی و سبز درختان صنوبر، بلوط و گردویش کامل می شود. یکی از بهترین تفریحات مارمیشو، ماهیگیری است. برای رفتن به مارمیشو باید از روستا های پسان، بانی و هلانی در ۴۵ کیلومتری شهر ارومیه رد شوید.

دریاچه مارمیشو

مطالب مشابه را ببینید!