مجله تاپ‌ناز‌

6 اتفاقی که بعد از آمیزش جنسی در بدن رخ می دهد

6 اتفاقی که بعد از آمیزش جنسی در بدن رخ می دهد

رابطه جنسی یکی از بخش های مهم زندگی زناشویی است که بروز هر گونه مشکل در آن می تواند پیامدهای جسمی و عاطفی به دنبال داشته باشد. در این مطلب 6 اتفاق که پس از آمیزش جنسی در بدن رخ می دهد را به شما می گوییم.

رابطه جنسی و اتفاقات پس از آن در بدن

معمولا پس از پایان رابطه جنسی با نوازش و صحبت کردن می گذرد و پس از آن اگر موقع خواب باشد، زن و مرد می خوابند. اما گاه بدن برنامه های دیگری هم دارد. درد، خارش و ترشحات واژن باعث می شوند که احساس خوبی نداشته باشید. وقتی که ذهن شما به آرامش ناشی از رابطه جنسی رسیده است، ممکن است در بدن اتفاقاتی بیفتد که این ارامش ذهنی را مختل کند و لذت رابطه جنسی را از شما بگیرد.

در این مطلب اتفاقات عجیبی را به شما می گوییم که پس از رابطه جنسی در بدن اتفاق می افتند.

درد رابطه جنسی ممکن است به شما آسیب وارد کند

به همه ما گفته شده است که رابطه جنسی بدون درد است، اما در حقیقت رابطه جنسی دردناک است و گاهی می تواند اتفاقی دردناکی باشد که دلایل مختلفی دارد. اگر در هنگام رابطه جنسی به ارگاسم برسید پس از آن ممکن است دچار گرفتگی هایی در رحم وخود شوید.

دکتر جنیفر آشتون  Jennifer Ashton، مدافع حقوق بشر و حقوق پزشکان در این باره می گوید:

تماس فیزیکی و فعالیت جنسی هورمون اکسی توسین در بدن آزاد می کند که باعث انقباض رحم می شود. استرس، خشکی واژن و بیماری هایی مانند اندومتریوز endometriosis عواملی هستند که می توانند منجر به بروز درد پس از رابطه جنسی شوند.

برای کاهش درد پس از رابطه جنسی چه باید کرد؟

این درد مسئله نگران کننده ای نیست، اما اگر درد بر روی کیفیت رابطه جنسی تاثیر منفی بگذارید باید به پزشک مراجعه کنید. درد مداوم پس از رابطه جنسی می تواند نشانه فیبروم، آندومتریوز و یا حتی سرطان رحم باشد.

6 اتفاقی که بعد از آمیزش جنسی در بدن رخ می دهد

سوزش در ناحیه واژن پس از آمیزش جنسی

احساس سورش در ناحیه واژن بعد از رابطه جنسی نگران کننده نیست. این سوزش شاید ناشی از پارگی سطحی ناحیه واژن باشد و از آنجایی که مجرای ادرار خیلی به واژن نزدیک است، ممکن است پس از سکس در هنگام ادرار کردن در این ناحیه حس سوزش داشته باشید ( که موقتی است). نکته مهم ایسن است که این حس سوزش باید موقت باشد و خیلی کم باشد، اگر جند ساعت یا چند روز پس از رابطه جنسی این حس سوزش را داشتید، لازم است با پزشک مشورت کنید زیرا ممکن است مسئله جدی باشد.

برای پیشگیری از سوزش چه باید کرد؟

سعی کنید به میزان کافی از روان کننده ها استفاده کنید که برای پیشگیری از این مشکل بسیار موثر هستند.

بخوانید : مشکل ترشحات و عفونتهاي دستگاه تناسلي زنان

لکه بینی پس از رابطه جنسی

به مقدار خیلی کم خون که از واژن خارج می شود لکه می گویند. مهمترین دلیل لکه بینی پس از رابطه جنسی التهاب دهانه رحم می باشد که در زمان آمیزش جنی منقبض می شود. واژن هم ممکن است در زمان رابطه جنسی خشن و یا حتی به دلیل تغییر شریک جنسی ( به ویژه اگر تفاوت اندازه در آلت تناسلی آنها باشد) دچار پارگی و زخم شود.

خون ناشی از التهاب دهانه رحم یا پارگی واژن قرمز روشن است. اما اگر خون زیادی می بینید که مقداری تیره تر است، نباید نگران شوید، این خون ممکن است خون قاعدگی باشد که در رحم شما باقی مانده است.

 

در صورت مشاهده لکه بینی بعد از رابطه جنسی چه باید کرد؟ 

واژن را تمیز کنید و نگران نباشید. اگر خونریزی پس از رابطه جنسی بیشتر از یک بار اتفاق نیفتاده است لازم نیست به پزشک مراجعه کنید.

حس خارش واژن پس رابطه جنسی

اگر بعد از تمام شدن رابطه جنسی دچار خارش در ناحیه واژن شدید و این خارش بسیار آزاردهنده بود، بهتر است بدانید احتمالا روان کننده، زل یا حتی کاندوم استفاده شده حساسیت زا بوده است.

خارش واژن پس از رابطه جنسی را چطور از بین ببریم؟

اگر خارش بعد از واژ« به صورت مداوم رخ داد، باید به پزشک مراجعه کنید. احتمالا پزشک تست خساسیت به لاتکس یا حساسیت به تماس جنسی واژن را انجام می دهد.

  بیشتر : چگونه خیلی سریع خارش واژن را درمان کنیم؟

عفونت مجاری ادرار UTI بعد از رابطه جنسی 

از هر 5 خانم یک نفر آنها در طول عمر خود به عفونت ادرار مبتلا می شوند که رابطه جنسی مهم ترین عامل آن محسوب می شود. رابطه جنسی می تواند باکتری ها را از روده به حفره واژن و حتی بالاتر به سمت مجرای ادرار انتقال دهد و این امر منجر به بروز عفونتی می شود که خارش، سوزش و درد را به همراه دارد.

 

پیشگیری از عفونت ادرار بعد از رابطه جنسی 

حداکثر تا 30 دقیقه بعد از رابطه جنسی به حمام بروید. حمام کردن می تواند باکتری های عامل عفونت ادرار را از بین ببرد و خطر بروز عفونت ادرار را کاهش می دهد.

 

اگر درست مراقبت نباشید ممکن است به بیماری های مقاربتی دچار شوید

بیش از 2 میلیون مورد مبتلا به کلامیدیا، گونوریا و سیفلیس در سال 2016 در امریکا تشخیص داده شدند و از هر 6 نفر یک نفر به هرپس واژینال مبتلاست.

 

پیشگیری از بیماری های منتقله جنسی

این مسئله ارتباطی به مراقبت های بعد از رابطه جنسی ندارد و لازم است اقداماتی در زمان رابطه جنسی انجام دهید تا از بروز این بیماری ها پیشگیری شود. هنگام رابطه جنسی از محافظ کاندوم استفاده کنید، در 98 درصد مارود استفاده از کاندوم بهترین روش پیشیگری است.

 

مطالب مشابه را ببینید!