مجله تاپ‌ناز‌

7 فلسفه شخصی که برای موفقیت در زندگی به آنها نیاز دارید

7 فلسفه شخصی که برای موفقیت در زندگی به آنها نیاز دارید

موفقیت مسیر همواری ندارد؛ بر عکس آنقدر فراز و نشیب دارد که تنها آدم‌های سرسخت می‌توانند از پسش بربیایند؛ آدم‌هایی که هر کدام برای موفقیتشان فلسفه‌ شخصی دارند و تحت هیچ شرایطی دست از این فلسفه‌ها برنمی‌دارند. در این مقاله شما را با هفت فلسفه شخصی برای موفقیت در زندگی آشنا می‌کنیم.

  1. تلاش می‌کنم؛ پس هستم

اغلب مردم وقتی فرد موفقی را می‌بینند، به این فکر نمی‌کنند که پشت این موفقیت فعلی چه روزها و شب‌هایی از تلاش و سخت کوشی وجود داشته. اخیرا ویدئویی در جهان وایرال شد که باعث تعجب همه شد. ویدئو زنی را نشان می‌داد که در یک ایستگاه مترو به دعوت یک خبرنگار سبک زندگی، بخشی از آهنگ فیلم «ستاره‌ای متولد شده» را خواند. بعد از این اتفاق او را به برنامه‌های مختلفی از جمله شوی معروف الن دعوت کردند و او به اعتقاد خیلی‌ها یک شبه راه صد ساله رفت و معروف شد؛ در حالی که این خانم در شرح حالش می‌گوید که سال‌هاست آواز می‌خواند. درست است که یک اتفاق او را به شهرت رسانده؛ اما اگر تلاش‌هایش نبود، این موفقیت هرگز اتفاق نمی‌افتاد. بنابراین هرگز دست از تلاش برندارید. برای انسان چیزی نیست، جز آنچه که برایش سعی ‌کند.

  1. نا امید نشدن قانون من است

شکست برای همه وجود دارد؛ موفق‌ترین آدم‌ها هم قبل از رسیدنشان به موفقیت بارها شکست خورده‌اند. نکته مهم این است که شکست نباید مانع از دست دادن درس‌هایی شود که در خودش دارد. هر کدام از درس‌هایی که از شکست‌ها به دست می‌آیند؛ علی رغم دردهایی که ممکن است هیچ وقت فراموش نشوند؛ آنقدر مهم هستند که هر کدام نوعی پیروزی به حساب می‌آیند. بنابراین به جای اینکه بعد از شکست نا امید شوید؛ به درسی که گرفته‌اید فکر کنید و برای رسیدن به هدف دوباره تلاش کنید؛ اما این بار در مسیری بهتر و درست‌تر. در این زمینه پیشنهاد می‌دهیم فایل صوتی کتاب هدف از برایان تریسی را گوش دهید تا متوجه شوید چگونه سریع‌تر از آنچه تصور می‌کردید به خواسته‌هایتان برسید!

  1. برای رسیدن برنامه ریزی می‌کنم

7 فلسفه شخصی که برای موفقیت در زندگی به آنها نیاز دارید

حرکت بی هدف و بدون برنامه ریزی به موفقیت منجر نخواهد شد. درست است که همیشه طی مسیر اتفاقاتی می‌افتد که از کنترل و برنامه ریزی ما خارج است؛ اما این دلیل نمی‌شود که کلا دور برنامه ریزی را خط بکشیم. برنامه ریزی به ما سمت و سو می‌دهد. یک مثال ساده را در نظر بگیرید؛ فرض کنید برای خرید ماشینی که به آن نیاز دارید، باید طی یک سال مقدار معینی پس انداز داشته باشید. وقتی به ذهنتان این پیام را می‌دهید که یکی از اهداف کوتاه مدت من طی این یک سال پس انداز است؛ ناخودآگاه از خرج‌های اضافی که قبلا به نظر خیلی معمولی می‌آمد، می‌زنید و سعی می‌کنید پولتان را پس انداز یا حتی سرمایه گذاری کنید. طی این مدت ممکن است به هر دلیلی اتفاقی بیفتد و مجبور شوید بخشی از پس اندازتان را خرج کنید؛ اما خرج کردن برای اتفاقی که در کنترل شما نبوده به مراتب منطقی‌تر از خرج کردن برای چیزهایی است که ضروری نبوده‌اند؛ ضمن اینکه پس انداز شما هم نسبت به زمانی که بی هدف خرج می‌کردید، بیشتر خواهد بود.

  1. از موفق‌ها الگو برداری می‌کنم

اگر می‌خواهید در کاری موفق شوید، به توصیه‌های کسانی گوش کنید که در آن کار موفق بوده‌اند؛ نه کسانی که به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌اند. این کار می‌تواند موفقیت در زندگی خانوادگی‌تان باشد یا موفقیت در راه اندازی یک کسب و کار جدید. به همین دلیل لازم است انسان‌های موفق در آن زمینه را بشناسید و از آن‌ها چند عادت کوچک اما مهم که به شما امکان زندگی بهتر را خواهد داد، در این مطلب یاد بگیرید و سپس این عادت‌ها را در زندگی روزمره‌تان پیاده کنید. عادت‌ها به طرز فکر شما تبدیل می‌شوند و این طرز فکر و نوع دیدگاه شماست که می‌تواند شما را در مسیر رسیدن به موفقیت پیش ببرد.

  1. من مسئول هستم

اگر یکی از افرادی هستید که عاشق ایفای نقش قربانی‌اند و همیشه عادت دارند همه تقصیرها را بر گردن دیگران بیندازند، همین حالا به خودتان بیایید و نسبت به این طرز فکر اشتباه آگاه شوید. اگر می‌خواهید در کاری موفق شوید، باید مسئولیت پذیر باشید و وقتی اشتباهی می‌کنید، عواقب آن را بپذیرید و بر عهده بگیرید. افرادی که موفق عمل نمی‌کنند، بعد از هر شکست انگشت اتهام را به سمت سایرین می‌گیرند؛ به جای آنکه به خودشان و اگر لازم بود دیگران اعتراف کنند که کجای مسیر را اشتباه رفته‌اند و دیگر نباید آن اشتباه را تکرار کنند.

  1. دست از یادگیری برنمی‌دارم

7 فلسفه شخصی که برای موفقیت در زندگی به آنها نیاز دارید

اگر به دنبال چند دلیل برای زندگی کردن با یک هدف مشخص باشید، احتمالا می‌دانید رسیدن به اهداف مشخص نیازمند یادگیری در زمینه‌های مشخص است. اگر دلتان را به مدرک دانشگاهی‌تان خوش کرده‌اید و سال‌هاست نه کتابی درباره کسب و کارتان خوانده‌اید و نه در کلاسی برای کسب مهارت شرکت کرده‌اید، خودتان را برای لرزش‌هایی که ممکن است منجر به از دست رفتن کسب و کارتان شود، آماده کنید. به جای اینکه از این جمله احساس بدی پیدا کنید و بترسید، به خاطر داشته باشید دانستن و آگاهی شما نسبت به کسب و کارتان برگ برنده شماست و کسانی که بتوانند آگاهی بیشتری داشته باشند و آن را به کار بگیرند، به مراتب نسبت به بقیه بهتر عمل خواهند کرد.

  1. به موقع تصمیم می‌گیرم

اهمیت زمان را در فلسفه شخصی موفقیت‌تان به خاطر داشته باشید. در هر زمینه‌ای چه روابط عاطفی و چه مسائل کاری و روابط اجتماعی باید زمان سنج باشید و بتوانید به موقع تصمیم بگیرید. قدیمی‌ها ضرب المثلی داشتند و می‌گفتند تا تنور داغ است، نان را به آن بچسبان! تصمیم درست هم مثل نان است و زمان مثل تنور، اگر تصمیم را به موقع نگیرید و منتظر معجزه بمانید، ممکن است دچار ضرر و زیانی شوید که به راحتی یا هرگز جبران نشود. بنابراین همه جوانب را به موقع بسنجید، خوب فکر کنید، با افراد مطمئن و مورد اعتماد مشورت کنید، به احساستان اعتماد کنید و در لحظه لازم تصمیم قاطع‌تان را بگیرید و پای عواقبش هم بایستید. اما در عین حال بر اساس فلسفه برنامه ریزی برای عدم موفقیت تصمیم هم برنامه ریزی داشته باشید. یک استراتژی جایگزین می‌تواند تبعات ناشی از اشتباه بودن تصمیم را تا حد زیادی کاهش دهد.

پایان رپورتاژ آگهی /

مطالب مشابه را ببینید!