مجله تاپ‌ناز‌

7 باور غلط در خانمها که باعث ریزش مو می شود؛ تصورات اشتباه مراقبت از مو

باورهای اشتباه در مورد ریزش مو

می توان گفت که نصف زنان روی کره زمین دچار کم پشتی مو هستند. اما قبل از اینکه زیاد نگران باشید بهتر است باورهای غلطی که در مورد ریزش و کم پشتی مو هستند را بدانید. در ادامه تصورات اشتباه در مورد مراقبت از مو را بیشتر توضیح داده ایم.

زیاد شستن موها می‌تواند باعث نازکی آن‌ها شود!

زیاد شستن مو نمی تواند باعث نازکی مو شود! موها باید بطور مرتب شسته شوند تا سالم و تمیز باشند. معلوم شده که شستن مرتب موها هم باعث سلامت پوست سر می شود و هم بر قدرت و ضخامت موها تاثیر مثبت دارد. استفاده از نرم کننده ها می تواند برای موها مفید باشد و از گره خوردن و شکستگی موها جلوگیری کند. اما مراقب باشید که موهای سرتان را با نرم کننده بشویید و نه پوست سر را.

تمامی ریزش موها، دائمی هستند!

اگر ریزش موهای شما به دلیل رژیم غذایی، زیاد ور رفتن با موها و استرس است می توانید با اصلاح سبک زندگی خود این ریزش مو را متوقف کنید. ولی اگر یک بیماری باعث ریزش مو شده باشد، باید ببیماری را با کمک پزشک پوست و مو درمان کنید و موها را تقویت کنید. تنها حالتی که می تواند باعث ریزش دائمی مو شود، ریزش موی ژنتیکی است که متاسفانه درمانی به جز کاشت مو ندارد.

مطلب مشابه: روش فوری و سریع برای افزایش رشد موهای ابرو و جلوگیری از ریزش ابروی زنان

7 باور غلط در خانمها که باعث ریزش مو می شود؛ تصورات اشتباه مراقبت از مو

ریزش مو فقط در زنانی که موهای نازک دارند رخ می‌دهد!

مشکلات پزشکی مانند عدم تعادل هورمونی، ژنتیک، استرس، کم خونی، کمبود ویتامین، کم کاری و پرکاری تیروئید، سندرم تخمدان پلی کیستیک، رژیم غذایی و کاهش وزن زیاد می توانند باعث تحریک ریزش مو شوند. هر کدام از این مواردی که ذکر کردیم می توانند باعث نازک شدن مو و یا ریزش مو شوند. پس ریزش مو فقط مختص به خانمهای کم مو نیست.

مهم‌ترین عامل ریزش مو در زنان ژنتیک است!

ژنتیک همانطور که در آقایان باعث ریزش مو می شود، در خانمها نیز می تواند باعث ریزش مو شود. بر خلاف طاسی موی مردان، ریزش موی زنان به دلیل بیماری زمینه ای رخ می دهد. برای درمان ریزش مو باید علت آن را بدانید.

بستن مو به صورت دم اسبی، ربطی به نازک شدن مو ندارد!

خیلی سفت بستن مو کار درستی نیست. هر چه بیشتر موها تحت کشش و فشار باشند، نازک و ضعیف تر می شوند و در نهایت ریزش پیدا می کنند. اکستنشن مو هم می تواند به دلیل فشار زیادی که بر ریشه مو وارد می کند، باعق آلوپسی کششی شود.

7 باور غلط در خانمها که باعث ریزش مو می شود؛ تصورات اشتباه مراقبت از مو

قرص‌های ضد بارداری می‌توانند باعث ریزش مو شوند!

این باور اشتباه است. مضرف قر باردای تا حدی باعث نازک شدن مو می شود و در مواردی باعث ریزش مو هم می شود. ولی این نوع نازکی یا ریزش مو، موقتی است و قابل بازگشت است. نمی توان گفت که مصرف قرص ضذ بارداری در تمام خانمها باعث ریزش مو می شود، زیرا درجه این ریش مو در هر شخصی متفاوت است. قرص های ضد بارداری می توانند باعث شوند که موها از فاز رشد به فاز استراحت بروند.

تغییر در رژیم غذایی تغییری در رشد موها ایجاد نمی‌کند!

موهای ما از کراتین که نوعی پروتئین طبیعی است ساخته می شوند. رژیم غذایی حاوی پروتئین می تواند باعث خفط استحکام و درخشندگی موها شود. ماهی، گوشت و تخم مرغ را حتما مصرف کنید. اگر فردی گیاهخواهر هستید از سویا، کینوآ، لوبیا و عدس بهره ببیرید. ویتامین هایی مانند ویتامین A, ویتامین D، بیوتین، منیزیم، آهن، نیاسین، روی با مصرف غلات، میوه و سبزیجات و مواد معدنی می توانند باعث استحکام و درخشندگی مو شوند.

همچنین بخوانید : چرا در فصل گرم تابستان ریزش مو بیشتر می شود؟

مطالب مشابه را ببینید!