مجله تاپ‌ناز‌

“724 چاپ” ماشین حساب آنلاین محاسبه هزینه چاپ کتاب

یکی از دلایلی که سبب می شود مخاطب به سمت کتاب جذب شود، نوع چاپ و طراحی آن است. چاپ و طراحی کتاب باید به گونه ای باشد که برای مخاطبان حالتی یکنواخت و خسته کننده نداشته باشد. این امر سبب افزایش تمرکز مخاطب و تمایل بیش تر وی برای خواندن کتاب شده در نتیجه انتقال اطلاعات و یادگیری نیز، با سرعت ییش تری اتفاق می افتد. امروز در این مقاله قصد داریم شما را با سایتی معتبر و فعال در زمینه چاپ و طراحی انواع کتاب آشنا کنیم.

"724 چاپ" ماشین حساب آنلاین محاسبه هزینه چاپ کتاب

انواع چاپ کتاب

با توجه به تعداد تیراژ چاپ و نوع روش چاپ، سه روش اصلی برای چاپ انواع کتاب ها وجود دارد از جمله:

چاپ دیجیتال

یکی از انواع روش های چاپ کتاب، چاپ دیجیتال است. از این روش در مواقعی که تعداد تیراژ کتاب از ۲۰۰ عدد بیش تر نباشد، می توان استفاده کرد. این روش چاپ، برای تیراژهای بالا توصیه نمی شود. قیمت چاپ دیجیتال در مقایسه با دیگر روش های چاپ بالاتر است.

چاپ افست

از روش های معمول چاپ کتاب 724 چاپ ، چاپ افست است که از آن برای تیراژهای بالا استفاده می شود. این نوع چاپ، کیفیت خوبی دارد و قیمت آن از لحاظ اقتصادی نیز، مقرون به صرفه است.

چاپ ریسو گراف

ریسوگراف نیز یکی دیگر از روش های چاپ کتاب بوده که برای تیراژهای بالا استفاده می شود؛ اما کیفیت آن در مقایسه با چاپ افست، پایین تر است. سایت ۷۲۴ چاپ، معتبرترین سایتی است که می تواند سفارشات شما را در بهترین کیفیت و کوتاه ترین مدت انجام دهد. برای چاپ کردن انواع کتاب، می توانید به این سایت مراجعه کنید.

"724 چاپ" ماشین حساب آنلاین محاسبه هزینه چاپ کتاب

مناسب ترین سایز برای چاپ کتاب

حتما تا به حال با ورود به کتاب فروشی و بازدید از سایر کتاب ها، متوجه تغییر سایز آن ها با هم شده اید. تنوع اندازه کتاب ها، از ریز تا درشت بوده و به این تنوع، قطع کتاب یا سایز کتاب می گویند. برای اندازه های متنوع چاپ کتاب ، اصطلاحاتی از جمله قطع وزیری، رحلی، جیبی، رقعی، خشتی، پالتویی و … به کار می رود. به عنوان مثال کتاب هایی که در دانشگاه تدریس داده می شوند، قطع وزیری هستند و اندازه آن ها ۲۴×۱۷ است. کوچک ترین سایز کتاب مربوط به کتب فانتزی است که سایز به کار رفته در آن ها، قطع خشتی است.

سایز کتاب یا قطع کتاب یکی از فاکتورهای موثر در هزینه چاپ کتاب است. برای هر کدام از سایزهای کتاب، قیمت های متنوعی وجود دارد. مراکز چاپ کتاب قبل از انجام سفارشات، از مشتریان سایز چاپ را می پرسند. توجه کنید که قطع کتاب در صفحه آرایی کتاب نیز تاثیر زیاری دارد.

چاپ کتب درسی

کتاب های درسی نقش بسیار زیادی در یادگیری دارند. هر ساله بیش از ۱۲۵ میلیون کتاب درسی در پایه های مختلف چاپ و در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد. آموزش و پرورش هر سال مبلغ کلانی را برای چاپ کتب درسی پرداخت می کند. کتاب های درسی منابع علمی هستند که در مدارس دولتی و غیرانتفاعی توسط معلمان  تدریس داده می شوند. به جرات می توان گفت بیش از ۹۵ درصد یادگیری دانش آموزان از طریق خواندن کتاب های درسی حاصل می شود. یکی از نکات مهم برای چاپ و طراحی جلد کتاب درسی، در نظر گرفتن روحیات دانش آموزان در سنین مختلف است چرا که توجه به این امر، تاثیر مثبتی در میزان یادگیری دانش آموزان دارد.

مراحل چاپ کتب درسی

قبل از چاپ کتب درسی، باید جهت جمع آوری محتوای مناسب اقدام کرد. محتوای هر کتاب درسی، ممکن است توسط چند مولف جمع آوری و بازنویسی شده باشد. در برخی موارد ممکن است قصد اضافه کردن و با حذف کردن مواردی را به کتاب درسی داشته باشیم؛ در این حالت، کارشناسان و معلمان زیادی با هم مشورت و گفت و گو کرده و بهترین نتیجه را جهت چاپ، ارائه می دهند.

"724 چاپ" ماشین حساب آنلاین محاسبه هزینه چاپ کتاب

بعد از جمع آوری، بازنگری و تصحیح کتاب، نویت به تصویر گری کتاب درسی می رسد. این مرحله اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا انتخاب عکس ها باید با توجه به متون درسی و متناسب با روحیه مخاطبان آن، صورت گیرد. هر چقدر در انتخاب عکس های درج شده در کتاب، دقت بیش تری به خرج داده شود، نتیجه آن در افزایش یادگیری وجلب توجه مخاطب نمایان می شود. مرحله نهایی مربوط به چاپ کتب درسی است. به طور کلی چاپ کتب درسی در سه مرحله پیش از چاپ، چاپ و پس از چاپ تقسیم می شود که به صورت زیر است:

مرحله پیش از چاپ

در این مرحله به منظور فرایند آماده سازی چاپ، کتب درسی به صورت سی دی به چاپ خانه داده می شود.

مرحله چاپ

در این مرحله کتاب درسی در تیراژ مورد نظر به چاپ می رسد. مناسب ترین روش چاپ برای چاپ کتب درسی، چاپ افست است.

مرحله پس از چاپ

بعد از چاپ کتب درسی، نوبت به صحافی کتاب یا همان طراحی جلد کتب درسی می رسد. طراحی جلد کتاب، باید متناسب با محتوای درون کتاب و هماهنگ با روحیه کودکان و نوجوانان صورت گیرد. در ادامه مقاله با این موضوع در خدمت شما عزیزان خواهیم بود.

صحافی کتاب درسی

این که برای روی جلد کتاب از چه طرح ها و رنگ هایی استفاده شده باشد، در جذب مخاطبان به سمت آن کتاب، تاثیر زیادی دارد. کتاب های درسی نیز از این قاعده مستثنی نیستند بنابراین طراحانی که وظیفه صحافی جلد کتب درسی را به عهده دارند باید نکات زیر را مورد توجه قرار دهند:

  • برای طراحی جلد کتب درسی، از عکس های مرتبط با محتوای کتاب استفاده شود.
  • از رنگ های مناسب برای صحافی انتخاب شود.
  • روحیات مخاطب کتاب حتما باید در نظر گرفته شود. طراح باید بداند که صحافی کتاب را برای چه گروه سنی انجام می دهد و با توجه به روحیات افراد این رده سنی، از مناسب ترین و بهترین تصاویر استفاده شود.

724 چاپ مرکز تخصصی چاپ انواع کتب درسی

یکی از سایت های مجاز و معتبر که تجربه موفقی در زمینه چاپ کتاب، چاپ و طراحی کتب درسی دارد، سایت ۷۲۴ چاپ است. اگر قصد چاپ کردن هر گونه کتاب را دارید و کیفیت چاپ برای شما بسیار مهم است، حتما از سایت ۷۲۴ چاپ ، بازدید کنید. برای دریافت اطلاعات بیش تر و ثبت سفارشات، با تیم پشتیبانی این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

مطالب مشابه را ببینید!