مجله تاپ‌ناز‌

8 ماسک برای جوانی صورت + طرز تهیه ماسک های طبیعی برای زیبایی پوست

وقتی که افراد به سنین بالا می روند، در صورت خود چین و چروک هایی را مشاهده می کنند و یکی از روش های از بین بردن این چین و چروک ها استفاده از ماسک طبیعی است. در ادامه روش تهیه 8 نوع ماسک طبیعی را به شما آموزش می دهیم.

با بالا رفتن سن، جوانی و شاداب بودن پوست تحت تاثیر قرار می گیرد و شاید تصور کنید که فقط روش های شیمایی برای از بین بردن چین و چروک مناسب است ولی ممکن است پوست شما را دچار آسیب هایی کند. ماسک های طبیعی ضد چروک پوست می توانند باعث شادابی و نشاط پوست شما شوند.

 

8 نوع ماسک ضد چروک

ماسک گیاهی حاوی روغن، مواد مغذی و پروتئین های ضروری برای پوست است و با عواملی که باعث پیری پوست می شوند مبارزه می کنند. ماسک های طبیعی روی پوست تمیز شده صورت باید قرار بگیرد.

 

ماسک ضد چروک خیار

از دیگر ماسک های طبیعی و در عین حال بسیار تاثیر گذار جهت از بین بردن چروک صورت، ماسک خیار است.

مواد لازم

خیار : نصف یک عدد

آب لیمو : یک قاشق غذا خوری

طرز تهیه

خیار را رنده کرده سپس به آن آب لیمو بیافزایید و بر روی صورت تان بمالید پس از زمان ده تا بیست دقیقه صورت تان را با آب سرد بشویید.

رفع چروک صورت با ماسک موز

ماسک موز به عنوان یکی از موثرین ماسک های ضد چروک محسوب می شود که بهتر است آن را در منزل امتحان کنید.

مواد لازم

موز : یک عدد

گلاب : یک قاشق چای خوری

نحوه تهیه

موز له شده و گلاب را داخل یک کاسه با هم ترکیب کنید سپس ماسک به دست آمده را بر روی صورت تان اعمال کنید، اجازه دهید به مدت پانزده تا نیم ساعت بماند و و در نهایت با آب سرد بشویید، می توانید از این روش هر روز و به طور متناوب استفاده نمایید.

 

ماسک آب برنج

می توانید با کمک آب برنج صورتی بدون چین و چروک داشته باشید و برای رسیدن به نتیجه مطلوب این ماسک را هر روز تهیه و استفاده کنید.

مواد لازم

آب برنج : یک فنجان

حوله نرم و تمیز : یک عدد

نحوه تهیه

حوله را به آب برنج آغشته کرده سپس بر صورت و گردن تان قرار دهید و به مدت ده دقیقه این روند را ادامه دهید سپس صورت را شسته و خشک کنید.

8 ماسک برای جوانی صورت

ماسک هویج برای از بین بردن چین و چروک

هویج مقدار زیادی ویتامین A دارد و باعث رشد و ترمیم سلول های پوست صورت می شود و ماسکی طبیعی ضد چروک و خیلی قوی است.

طرز تهیه

یک هویج را در ظرفی مناسب رنده کنید. سپس هویج رنده شده را روی پوست صورت خود به مدت نیم ساعت قرار دهید. می توانید آب هویج را بگیرید و روی پوست صورت خود با پنبه قرار دهید و پس از زمن ذکر شده صورت خود را با آب بشویید.

ماسک سفیده تخم مرغ و عسل و روغن رازیانه

عسل موجود در این ماسک پوست صورت شما را مرطوب نگه می دارد و تخم مرغ باعث سفت شدن پوست صورت می شود و استفاده از روغن رازیانه در این ماسک باعث صاف شدن چروک پوست می شود و حالت ارتجاعی پوست صورت را بهبود می بخشد. روغن صندل بافت پوست را تقویت می کند.

مواد لازم

سفیده تخم مرغ : ۱عدد
عسل : ۱ قلشق غذاخوری
روغن رازیانه : ۴ قطره
روغن صندل : ۴ قطره

طرز تهیه

برای تهیه این ماسک ضد چروک در ابتدا سفیده تخم مرغ را از زرده آن جدا کنید و سفیده را هم بزنید تا مقداری سفت شود سپس عسل و روغن رازیانه و روغن صندل را با تخم مرغ مخلوط کنید سپس این ماسک طبیعی را به مدت 20 دقیقه روی پوست صورت بمالید و پس از مدت زمان ذکر شده صورت را با آب ولرم بشویید.

 

ماسک فندق و آلوئه ورا

این ماسک طبیعی مرطوب کننده پوست صورت است و لکه های پوست صورت را محو می کند و استفاده کردن مداوم از این ماسک چین و چروک های ناشی از بالا رفتن سن را کاهش می دهد.

مواد لازم

فندق : ۱ فنجان
ژل آلوئه ورا : ۱ قاشق غذاخوری
روغن اسطوخودوس : ۴ قطره
جوش شیرین : ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه

یک فنجان فندق آسیاب شده را در ظرفی بریزید سپس آن را با ژل آلوده ورا مخلوط کنید و کمی جوش شیرین و روغن اسطوخودوس را به فندق و ژل آلوئه ورا اضافه کنید و این مواد را خوب با هم مخلوط کنید سپس مخلوط این مواد را روی پوست صورت خود بمالید. باقی مانده این نوع ماسک را می توانید در یخچال قرار دهید.

 

ماسک آووکادو

استفاده کردن از ماسک روشی عالی برای از بین بردن چین و چروک صورت است پس بهتر است این ماسک را تهیه کنید و از فواید آن بهره مند شوید.

مواد لازم

آووکادو : نصف یک عدد

جوی دو سر : یک قاشق غذا خوری

نحوه تهیه

آووکادو را له کنید سپس به آن جو دو سر اضافه کنید سپس ماسک به دست آمده را روی صورت و گردن خود بمالید و اجازه دهید که 10 تا 20 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید، برای رسیدن به بهترین نتیجه بهتر است از این روش هفته ای 2 تا 3 بار استفاده کنید.

 

رفع چروک صورت با ماسک زردچوبه

به منظور کاهش چروک های ناشی از افزایش سن می توانید از ماسک زردچوبه کمک بگیرد و به صورت مرتب از آن استفاده کنید تا شاهد تغییرات شگفت انگیزی در پوست تان باشید.

مواد لازم

پودر زردچوبه : یک قاشق غذا خوری

گلاب: سه قاشق چای خوری

نحوه تهیه

گلاب و زردچوبه را داخل یک کاسه با هم مخلوط کرده سپس ماسک حاصل را بر روی صورت و گردن تان اعمال نمایید و اجازه دهید به مدت بیست دقیقه بماند و در نهایت با آب سرد بشویید.

مطالب مشابه را ببینید!