مجله تاپ‌ناز‌

8 کتاب عالی که هر کارآفرینی باید بخواند

کارآفرینان موفق و برجسته تشنه کتاب و کتاب‌خوانی هستند. کسانی که تمایل به موفقیت دارند، باید بدانند که مطالعه یکی از مهم‌ترین ابزارهایی است که آن‌‎ها را به موفقیت و پیروزی نزدیک می‌کنند. البته کارآفرینان باید مراقب کتاب‌هایی که مطالعه می‌کنند هم باشند؛ زیرا همین کتاب‌ها است که ساختار اندیشه آن‌ها را می‌سازد. جمله معرفی وجود دارد که می‌گوید:

افکار شما، سخنان شما را می‌سازد. سخنان، باورهای شما را شکل می‌دهند. باورهای شما باعث می‌شود که اعمالتان شکل بگیرد. در نهایت اعمال شما باعث می‌شود که نتایجتان رقم بخورد.

نقش کتاب در این میان چیست؟ مطالعه کتاب، افکار ما را می‌سازد. پس با مطالعه کتاب‌های ارزشمند می‌توانید نتایج خیلی مثبت و ارزشمندی بگیرید و خودتان را یک گام به موفقیت نزدیک‌تر کنید. در ادامه این مقاله قصد داریم 8 کتاب ارزشمند را معرفی کنیم که برای کارآفرینان و علاقمندان به کارآفرینی بسیار موثر و سازنده است. در صورتی که تمایل دارید با این 8 کتاب پرمغز آشنا شوید تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

image 768a98167e4db2f8184d1ea34636df6a302211ed e1608104269850

معرفی 8 کتاب شگفت‌انگیز برای کارآفرینان

بازار کتاب پر از کتاب‌های ارزشمند است که هر کدام از این کتاب‌ها می‌تواند نقش بسیار موثری در موفقیت شما به عنوان یک کارآفرین داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به 8 مورد از بهترین کتاب‌های موجود در بازار اشاره کنیم که با خواندن آن‌ها می‌توانید در مسیر کارآفرینی خیلی بهتر و هوشمندانه‌تر عمل کنید.

1. کتاب اصل گرایی اثر گرگ مک کیون

اولین کتابی که قصد داریم در این مقاله آن را معرفی کنیم، کتاب اصل گرایی اثر بی‌نظیر گرگ مک کیون است. در این کتاب مجموعه‌ای از درس‌های و نکات در اختیار ما قرار می‌گیرد و به ما یاد می‌دهد که باید در زندگی و کسب و کار خود از تنوع و گستردگی بپرهیزیم و تمرکز خودمان را روی مهم‌ترین مسائلی که به ما مربوط می‌شود، بگذاریم. جمله بسیار مهم و ارزشمندی در کتاب اصل گرایی وجود دارد که می‌گوید:

اگر می‌خواهید به صورت قطعی به موفقیت برسید باید بدون هیچ توقفی در یک مسیر مشخص حرکت کنید.

در صورتی که تمایل دارید خلاصه‌ای از این کتاب را بخوانید و با مهم‌ترین درس‌های آن آشنا شوید، کافی است به مقاله کتاب اصل گرایی مراجعه کنید. این مقاله می‌تواند نگرشی جدید به شما بدهد و به شما کمک کند که در حوزه فعالیت خودتان به موفقیت دست پیدا کنید.

2. کتاب نگرش یعنی همه چیز اثر جف کلر

کتاب نگرش یعنی همه چیز یکی از بهترین کتاب‌های انگیزشی و موفقیت است که تاکنون به بازار عرضه شده است. جف کلر، نویسنده این کتاب به هیچ عنوان قصد ندارد از مسائلی که تجربه نکرده صحبت کند، او کسی است که کلمه به کلمه کتابش را تجربه کرده و یاد گرفته است. در این کتاب یاد می‌گیریم که نگرش چیست و چگونه می‌توانیم یک نگرش مثبت در زندگی خود داشته باشیم و با کمک گرفتن از این نوع نگرش به موفقیت برسیم. جف کلر بر این باور است که نگرش انسان بر تمام ابعاد زندگی او تأثیر می‌گذارد و کسی که دنبال موفقیت است باید ابتدا نگرش خود را اصلاح کند. او در کتاب نگرش یعنی همه چیز می‌گوید:

نگرشتان را عوض کنید، زندگی‌تان عوض می‌شود.

3. کتاب شیب اثر ست گودین

در این کتاب یاد می‌گیریم که کارآفرینانی در کسب و کار خودشان موفق می‌شوند که بتوانند مشکلات و سختی‌ها را تحمل کنند و تاب‌آوری خود را بالا ببرند. حرف حساب ست گودین که یکی از بزرگان بازاریابی جهان به حساب می‌آید این است که:

اگر در کاری یا چیزی بهترین نیستید، آن کار را رها کنید.

ست گودین در این کتاب از مخاطب خود می‌خواهد اگر در کار خودتان بهترین باشد، ممکن است گاهی در سراشیبی (شیب) قرار بگیرید ولی پس از مدتی این دوره را پشت سر می‌گذارید ولی اگر در کار خودتان بهترین نباشید، ممکن است به بن‌بست برسید و در این صورت چاره‌ای جز رها کردن نمی‌ماند. در دنیای امروز، بهترین بودن خیلی مهم است. شما تنها زمانی می‌توانید شیب را با موفقیت پشت سر بگذارید که بهترین باشید. همیار آکادمی خلاصه‌ای از این کتاب دارد که می‌تواند کمک زیادی به شما بکند و دید خیلی خوبی به شما بدهد. در صورتی تمایل به مطالعه این مقاله کافی است به کتاب شیب مراجعه کنید.

4. کتاب هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی

کتاب هنر شفاف اندیشیدن یکی از آثار عالی و تأثیرگذار رولف دوبلی، نویسنده و کارآفرین سوئدی است. این کتاب پرطرفدار به کارآفرینان یاد می‌دهد که تله‌های ذهنی خودشان را بشناسند و در هنگام تفکر و تصمیم‌گیری در این تله‌ها گرفتار نشوند. در این کتاب به 100 تله ذهنی که در هنگام تفکر و تصمیم‌گیری ممکن است انسان را گرفتار کند، اشاره می‌شود. چند مورد از این تله‌های ذهنی عبارت است از:

  1. تأیید اجتماعی
  2. خطای بقا
  3. خطای هزینه هدررفته
  4. خطای بازنگری
  5. دانش شوفر
  6. توهم کنترل
  7. جنون نوگرایی
  8. اهمال
  9. حسادت

5. کتاب سرسختی اثر آنجلا داکورث

کتاب سرسختی یکی از بهترین آثار آنجلا داکورث است که در آن از قدرت اشتیاق و پشتکار صحبت شده است. در تمامی صفحات این کتاب، امید، عشق و استقامت موج می‌زند. اگر بخواهیم کل این کتاب را در چند جمله توصیف کنیم، می‌توانیم به جملات زیر اشاره کنیم:

راز دستیابی به دستاوردها و موفقیت‌های ارزشمند و چشمگیر، استعداد و توانایی‌های ذاتی و درونی نیست بلکه سرسختی است و سرسختی آمیزه‌ای خاص و شگفت‌انگیز از اشتیاق و پشتکار است. در واقع سرسختی این است که حاضر باشیم برای اهداف بلندمدت خودمان اشتیاق و پشتکار به خرج دهیم و از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.

انسان‌های سرسخت افراد خاصی نیستند؛ تنها قابلیتی که دارند این است که می‌تواند امید و اشتیاق خود را در تمام مسیر حفظ کنند و در نهایت به موفقیت برسند. کارآفرینان و افرادی که می‌خواهند در این مسیر قدم بگذارند، باید سرسخت باشند و بتوانند در برابر سختی‌ها و مشکلات مقاومت کنند و در برابر شکست و ترس، سر تعظیم فرود نیاورند.

این کتاب بسیار خواندنی و پرکشش است. همیار آکادمی خلاصه‌ای از این کتاب ارزشمند را فراهم کرده است. برای خواندن خلاصه این کتاب می‌توانید به کتاب سرسختی مراجعه کنید.

6. کتاب پیگیر اخبار نباشید اثر رولف دوبلی

کتاب بعدی که به شدت به کارآفرینان توصیه می‌شود، کتاب پیگیر نباشید است که به تازگی در ایران ترجمه شده است. معمولاً کارآفرینان به خاطر دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی که از وضعیت ارز، نقدینگی و غیره دارند، اخبار را زیاد دنبال می‌‎کنند. کتاب پیگیر اخبار نباشید به ما می‌گوید که پیگیر اخبار بودن نه تنها هیچ مزیتی برای شما محسوب نمی‌شود و هیچ فایده‌ای برای شما ندارد بلکه سراسر ضرر و آسیب است. اخبار نه تنها به ذهن و روان بلکه به جسم شما هم آسیب می‌زند. مطالعه این کتاب را به کارآفرینانِ پیگیر اخبار توصیه می‌کنیم.

7. کتاب اثر مرکب اثر دارن هاردی

کتاب اثر مرکب یکی از بهترین کتاب‌هایی است که هر کارآفرین باید مطالعه کند. با مطالعه این کتاب می‌توانیم بفهمیم که کوچک‌ترین تصمیم‌هایی که در طول روز می‌گیریم می‌تواند روی موفقیت یا شکست ما تأثیرگذار باشد. دارن هاردی در این کتاب از مخاطب خود می‌خواهد که حساسیت زیادی روی اعمال و افکار خودش داشته باشد. اعمال کوچک خوب مانند نخوردن یک شکلات یا چند دقیقه ورزش، اگر هر روز تمرین و تکرار شود، در بلند مدت آثار بی‌نظیری از خودش به جای می‌گذارد و اعمال بد هم از همین قاعده پیروی می‌کنند. کارآفرینانی که دنبال رمز پیروزی هستند، با مطالعه این کتاب می‌توانند این رمز را پیدا کنند.

8. کتاب گستره اثر دیوید اپستین

دیوید اپستین در کتاب گستره توجه مخاطب را به یک موضوع مهم جلب می‌کند. وی می‌گوید قرار نیست که افراد فقط از طریق تمرکز و اصل گرایی به موفقیت برسند. او بعضی از افراد موفق و معروف جهان را مثال می‌زند و می‌گوید این افراد اصلاً اصل‌گرا نبوده‌اند ولی توانسته‌اند به موفقیت دست پیدا کنند. این کتاب به شما خواهد گفت که از این شاخه به ان شاخه پریدن زیاد هم عیب نیست. او از مخاطب خودش می‌خواهد که با آغوش باز به اسقبال آزمون و خطا برود. این کتاب می‌تواند درس‌های زیادی در مورد تجربه مشاغل و کسب‌ و کارهای مختلف به کارآفرینان بدهد.

image 9ab6623eb6522a0240bd0a4f495f8d4197ee93d3

خلاصه بهترین کتاب‌های موفقیت را در همیار آکادمی بخوانید

درست است که مطالعه خلاصه کتاب‌های موفقیت و کارآفرینی به اندازه مطالعه کل این کتاب‌ها موثر و کارآمد نیست ولی می‌تواند تأثیر عمیقی در وجود شما به جای بگذارد. بنابراین حتی اگر فرصت ندارید که هر هفته یک کتاب کامل در مورد کارآفرینی و موفقیت مطالعه کنید، سعی کنید یک مقاله در مورد خلاصه کتاب‌های موفقیت بخوانید. همیار آکادمی یکی از موسسات بی‌نظیری است که در زمینه آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی فعالیت می‌کند. این موسسه هر هفته خلاصه یکی از بهترین کتاب‌های موفقیت، انگیزشی یا کارآفرینی را منتشر می‌کند و به صورت کاملاً رایگان در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد. در صورتی که تمایل دارید به صورت هفتگی خلاصه کتاب‌های موفقیت، انگیزشی و کارآفرینی را مطالعه کنید، کافی است وارد وب‌سایت همیار آکادمی شوید. سپس از منوی بالایی این وب‌سایت، بخش مجله را انتخاب کنید و سپس وارد بخش «معرفی» شوید تا بتوانید خلاصه بهترین کتاب‌های موفقیت را مطالعه کنید. رپورتاژ آگهی /

مطالب مشابه را ببینید!