مجله تاپ‌ناز‌

غاری زیبا و شگفت انگیز که به وسیله یک قلم و چکش ایجاد شده است

غاری زیبا و شگفت انگیز که به وسیله یک قلم و چکش ایجاد شده است

غار لوون؛ غار عظیمی که فقط یک انسان آن را ساخته است

امروز یکی از جاذبه های دست ساز در کشور ارمنستان را به شما معرفی می کنیم که فقط به دلیل یک درخواست ساده بوجود آمده است.غار لوون، غاری زیبا است که فقط به دلیل درخواست ساده از همسر این مرد ارمنی برای یک هدف ساده که از او خواسته شده بود، ساخته شده است. این غار در زیرزمین خانه مرد ارمنی با وسایلی ساده و در زمانی طولانی کنده شده است.

این غار را مرد میانسال ارمنی ساخته است و آن هم فقط به وسیله یک قلم و چکش. این مرد و خانواده اش هیچ گاه فکر نمی کردند که این غار را که لوون با زحمت و در سال های طولانی کنده بود، تبدیل به یک جاذبه عجیب و گردشگری در دنیا شود و عکس های آن در شبکه های اجتماعی دست به دست شود.

 

غاری زیبا و شگفت انگیز که به وسیله یک قلم و چکش ایجاد شده است

این غار دست کنده و خاص را می توان گفت که حاصل موهبت طبیعت به انسان است. ولی این بار برعکس است و به دست انسان به طبیعت تقدیم شده است. او در 23 سال آخر عمر خود بسیار بر روی این غار زحمت کشید و با ظرافت کنده کاری کرد. غار دستکند لوون آراکلیان 23 سال از عمر او را در برگرفت و او مرتب برای کندن غار تلاش می کرد. این غار که در زیرزمین این خانه بنا شده است هم اکنون به یک موزه جالب تبدیل شده است.

این غار در 23 سال به وسیله فلم و چکش به دست آقای لوون تا زمان مرگش ادامه یافت و او بر روی حفر این غار بسیار کار کرد.

» همچنین ببینید : سفر به ارمنستان جاهای دیدنی و گردشگری ارمنستان

غاری زیبا و شگفت انگیز که به وسیله یک قلم و چکش ایجاد شده است

اما در مورد انگیزه کندن این غار گفته می شود که لوون آراکلیان زمانی که همسرش از او درخواست کرد یک فضای خنک برای قرار دادن مواد خوراکی و سبزیجات به خصوص سیب زمینی در خانه داشته باشند او شروع کرد به کندن زیر زمین، زیرا زیر زمین بسیار خنک است.

او کار ساخت غار را آغاز کرد و روزی 18 ساعت روی آن کار می کرد و در حالی که 23 سال ساخت این غار طول کشید او هیچ وقت خسته نشد. او فقط چند ساعت برای خوابیدن و استراحت و برای انجا بعضی از کارهای شخصی خودش به بالا می رفت و بعد از اینکه کارش تمام می شد، دوباره به پایین بر میگشت و کار کندن را ادامه می داد.

اما خیلی ها که ایت غار را دیده اند پیش خود سوال می کنند که خرده سهنگ ها و خاک ها را پس از کندن چه می کیرد و به کجا می برد؟

او تمام خاک ها را در طول انجام این پروژه را از زمین خارج میک رد و به دست سازندگان و تامین کنندگان محلی می رساند تا در پروژه های ساختمانی از آن استفاده کنند. دیوارهای غار از جسن سنگ های سخت و سفت آتشفشانی است.

نکته جالب در مورد این غار این است که دمای این غار در تمام طول سال 10 درجه سانتی گراد است. با توجه به این که این غار به دست انسان ها ساخته شده است، از این غار دست ‌ساز که در روستای آرینج (Arinj) و در ارمنستان واقع شده است، در حال حاضر به عنوان یک موزه استفاده می شود.

افراد زیادی هستند که با شناختن این جاذبه به ارمنستان و این روستا می روند تا این غار را ببینند و از جمله ی این افراد یک عکاس مشهور به نام چپل است. چپل هم در واقع پس از خواندن مقاله ‌ای درباره ‌ی این زیرزمین تصمیم گرفت تا حتما به این مکان جالب و عجیب برود و از آن بازدید کند تا از تکنیک هایی که در ساخت این غار به کار گرفته شده است، تصاویری تهیه کند.

در عکس هایی که از این غار گرفته شده است می توان به وضوح دید که این غار با استفاده از ساده ترین وسایل موجود کنده و حفر شده است. همسر لوون، توسیا همه ابزار حفاری را به این عکاس نشان داده است اما این زن می گوید که هیچ گاه جرات نکرده است که وارد این زیرزمین شود.

» همچنین ببینید : 

زیباترین و جالب ترین خانه های صخره ای در دنیا

5 غار شگفت انگیز و دیدنی که هر مسافری باید ببیند

 

مطالب مشابه را ببینید!