مجله تاپ‌ناز‌

چند ترفند سایه چشم برای ماندگاری و زیبایی بیشتر

برای داشتن سایه چشمی زیبا با ماندگاری بالا باید تفرندهایی را رعایت کنید تا ارایش چشم شما بسیار تاثیرگذار باشد.

نکات مهم درباره سایه چشم

ابزاری که برای سایه کشیدن استفاده می کنید به اندازه ابزار مو با اهمیت است. برای خرید برس سایه بهتر است برس ساده نخرید و ست کامل آن را تهیه کنید. درون ست برس، برس های ترکیب کننده و زاویه داری است که برش های ساده سایه این ویژگیها را ندارند.

اگر بخواهید ک سایه چشم زمان زیادی بر روی چشم شما باقی بماند باید قبل از سایه زندن روی بلک زیرسازی کنید. اما باید بدانید که زیرسازی پلک اگر شما پلک های چربی دارید و در گرمای هوا نیز می خواهید بروید، آستر و سایه چشم در جای خود نگه می دارد.

چند ترفند سایه چشم برای ماندگاری و زیبایی بیشتر

ترفندهای سایه چشم زدن

با برس جنس ترکی کردن سایه چشم راحت است. خیلی از خانمها با به کار بردن رنگ های بیشتر می خواند که سایه چشمی زیبا داشته باشند اما پیشنهاد می کنیم به جای استفاده از رنگ های بیشتر، بهتر است بدانید که چگونه سایه ها را خوب با هم ترکیب کنید. پس بهتر است برای ترکیب از برس های موی طیعی استفاده کنید و در آخر هم از یک برس تمیز برای پاک کردن لبه های سایه استفاده کنید.

بعضی از خانمها از گوش پاک کن استفاده می کنند تا پول زیادی بابت هزینه های آرایشی نپردازند. گوش پاک کن فقط برای پاک کردن سایه های اضافه مناسب است. از انگشتتان هرگز برای کشیدن سایه استفاده نکنید. این کار غیر بهداشتی است و بیشتر سایه هم روی دست شما می ماند.

فراموش کردن پرایمر
یکی از اشتباهاتی که بیشتر خانم ها مرتکب می شوند این است که قبل از سایه هیچ چیزی به پلک ها نمی زنند. مثل پرایمر. سایه چشم چه پودری باشد چه مایع برای ثابت ماندن روی پلک به پرایمر نیاز دارد. در غیر اینصورت ممکن است سایه پخش یا کاملا پاک شود.
چند ترفند سایه چشم برای ماندگاری و زیبایی بیشتر
استفاده از فونداسیون قبل از سایه
اگر علاقه زیادی به سایه چشم پودری دارید در ابتدا حس خوبی دارید اما بعد از زمان کوتاهی سایه زیر چشم ها می ریزد مثل چشم های راکون و دوباره باید برای مرتب کردن آرایش وقت بگذارید. خوشبختانه راهی برای جلوگیری از این مشکل وجود دارد و آن هم این است که ابتدا پرایمر، سایه، خط چشم و ریمل بزنید و بعد کرم فونداسیون و کانسیلر استفاده کنید.
عدم توجه به لیبل روی سایه
هنگام خرید سایه به مواد تشکیل دهنده روی لیبل آن دقت کنید. متخصصان زیبایی استفاده از سایه هایی که حاوی پودر تالک هستند را منع می کنند چون باعث بیماری های سرطانی می شود. درست است که مقدار کم آن آسیب چندانی به پوست نمی رساند اما این حق شماست که بدانید چه چیزی به پوست تان می زنید.
چگونه یک پالت سایه انتخاب کنیم؟
کلید انتخاب درست پالت سایه، در نظر گرفتن رنگ چشمان می باشد. شما می خواهید که چشمان شما زیباتر به نظر برسد، پس بهترین راه برای انجام این کار استفاده از یک پالت رنگ متضاد است بر روی پلک شماست.
چشمان آبی با سایه ی طلایی و قهوه ای بسیار زیبا به نظر می رسد. چشمان سبز با سایه های صورتی و قهوه ای شگفت انگیز می شوند. چشمان قهوه ای و قهوه ای تیره با رنگ های آبی، سبز، بادنجانی، بنفش تیره و یاقوتی، فوق العاده به نظر می رسند. رنگ های خاکستری و بنفش کمرنگ هم برای همه رنگ چشمی زیبا هستند.

همچنیین بخوانید :
مدل آرایش سایه چشم شیک
آموزش تصویری کشیدن سایه چشم رنگین کمانی
نحوه کشیدن خط چشم زیبا برای مبتدی ها
نحوه کشیدن خط چشم خاص و زیبا

مطالب مشابه را ببینید!