مجله تاپ‌ناز‌

یک همسفر خوب باید این نکات را رعایت کند (ویژگیهای همسفر خوب)

یک همسفر خوب باید این نکات را رعایت کند

برای اینکه یک همسفر خوب باشید کارهای زیاد و مشخصی وجود دارند که با انجام این کارها شما در چشم دوست خود به یک انسان خوش سفر تبدیل می شوید.

در مسافرت اتفاقات عجیب زیاد و دور ذهنی اتفاق می افتد که بعدها وقتی به یاد این اتفاقات بیفتید هیجان زده می شوید. گم شدن کیف پول و بعضی از وسایل، گم شدن در طبیعت، آب ریختن روی پاسپورت و … که مهم این است این اتفاقات غیرقابل پیش بینی باعث نشوند که سفر خراب شود. بعضی از نکات و ویژگیهایی را که باید در سفر به یاد داشته باشید به شما می گوییم.

سازگاری با دوستان

افراد در سفر پر جنب و جوش و پر هیجان هستند، اما بعضی ها دوست دارند یک جا آرام بنشینند. سفر هنگامی خوش می گذرد که با همسفران خود به تعادل برسید و نگذارید تفاوت های شما با آنها آزاردهنده شوند. این تفاوت ها نه تنها تفاوت های فردی و شخصیتی بلکه به فضای سفر هم بستگی دارد و باید سازگار باشیم.

تنهایی در سفر

خیلی از افراد دلشان می خواهد لحظاتی را در سفر تنها باشند. فرقی نمی کند آن شخصی مادر باشد، همسر یا دوستمان باشد فقط باید به او اجازه بدهید لحظاتی را در تنهایی خود سپری کند. خودتان هم در این لحظات می توانید به تماشای یک جاذه دیدنی و یا به کافه بروید. بهتر است هنگامی که خسته هستید و یا پیاده روی های طولانی داشته اید زیاد بحصت نکنید و بگذارید اطرافیان به موسقی مورد علاقه خود گوش بدهند.

یک همسفر خوب باید این نکات را رعایت کند

اگرتواناییی انجام بعضی از کارها را دارید پس انجامشان بدهید

بهتر است از توانایی های خاص خود در سفر استفاده کنید. شاید شما در نقشه خوانی مهارت داشته باشید پس مسئولیت آن را قبول کنید. عکس های خوبی میگیرید یا عکاس هستید؟ زودتر از دیگران از خواب بیدار می شوید؟ دستپخت شما خوب است؟ خیلی شوخ طبع هستید؟ پس بهتر است اگر این توانایی ها را دارید از آنها استفاده کنید.

نظر بدهیم

شاید بارها شده است که از کسی سوالی پرسیده اید و او در جواب به شما گفته است که هر کار دوست داری انجام بده و در تصمیم گیری شما را تنها گذاشته است. این رفتار حس بد بی تفاوتی ایجاد می کند. توصیه می کنیم در هنگام سفر اگر ددرخواستی دارد با شفافیت نظر خود را با بقیه بیان کنید.بی تفاوت بودن باعث می شود نتوانید از ایده های دیگران در سفر استفاده کنید.

به وسایل دیگران بدون اجازه دست نزنیم

چیزهای کوچک و بعضی از وسایل در سفر بسیار اهمیت پیدا می کنند. افراد دلشان نمی خواهد که بدون اجازه به وسالشان دست بزنید زیرا اگر گم بشوند تبدیل به یک ناراحتی بزرگ می شود.

سهم خود را بپردازیم و در مورد پول بحث نکنیم

یکی از نکاتی که در سفر باید خیلی شفاف با آن روبرو شوید و در مورد آن بحث کنید مسائل مالی است. در سفرهای باید کسی را به عنوان مادر خرج انتخاب کنید و مسئولیت خرج سفر را بر عهده بگیرد و در اخر سفر هزینه هر شخص را اعلام کند. در این شرایط مانند یک مجرم برخورد نکنید. به همدیگر باید اعتماد کنید و بپذیریم به پول احتیاج دارد و با صرف کردن هزینه سفر به خوشی می گذرد. لازم نیست هر هزینه ای را هم بطور دقیق تقسیم بر اعضا کنیم زیرا همه چیز پول نیست.

یک همسفر خوب باید این نکات را رعایت کند

انعطاف پذیر باشیم

برنامه ریزی زیاد و حساسیت زیاد می تواند مفهوم سفر را زیر سوال ببرد. همسفر خوب باید در سفر انعطاف به خرج دهد. شاید بعضی از اوقات برنامه ریزی مطابق میل ما نیست. گاهی شاید برنامه ها باب میل ما نباشد. شاید یک جاذبه ای را بخواهیم ببینیم که مورد پسند ما نیست. اما اگر با همسفران برویم باعث ایجاد حس خوبی در آنها می شویم. تمام لذت سفر به تجربه‌ی فضاهای جدید و متفاوت، محدود می‌شود.

قضاوت نکنیم

شاید سلیقه شما مانند دوستانتان باشد و یا زیرا سلیقه شما یکی نباشد. آن چیزی که شما را در کنار هم قرار می دهد انعطاف و احترام است. این که دوست شما به فست فود علاقه دارد نباید او را قضاوت کنید. اگر شما به پریدن از ارتفاع و یا خوردن غذایی خاص علاقه دارید نباید دوست شما هم همین طور باشد و اگر نبود او را مورد قضاوت قرار دهید.

مطالب مشابه را ببینید!