آشنایی با 10 حیوان مرگبار

دنیای وحش با همه زیبایی‌هایش مملو از موجوداتی است که هر کدام برای بقای خود روش‌های تهاجمی خاصی دارند؛ در زیر 10 حیوان کشنده را با هم مرور می‌کنیم:

1- قورباغه سمی دارت

این قورباغه برای اینکه شکارچیان را از خود دور نگه دارد از خود موادی را ترشح می‌کند که بسیار سمی است؛ سم تولید شده توسط هر قورباغه برای کشتن 10 انسان کافی است.

قورباغه
2- بوفالو Cape Buffalo

این بوفالو هنگامی که با دشمن خود مواجه می‌شود با سر او را هدف قرار داده و یک هزار و 500 پوند با دو شاخ قوی و نوک تیز به بدن دشمن فرو می‌رود که شانسی برای زنده ماندن باقی نخواهد گذاشت.

3- خرس قطبی

مطمئن شوید که این حیوان را تنها در باغ وحش می‌بینید؛ چراکه در طبیعت این حیوان شیرهای دریایی را برای صبحانه می‌خورد؛ اگر شما بین این خرس قطبی و توله‌اش قرار بگیرید او بایک ضربه سرشما را از تنتان جدا خواهد کرد.

4- فیل

همه فیل‌ها همانند شخصیت نشان داده شده از آنها در فیلم‌ها و کارتون‌ها دوست داشتنی نیستند؛ هر سال بیش از 500 انسان توسط فیل‌ها کشته می‌شوند؛ یک فیل آفریقایی حدود 7 تن وزن دارد؛ فقط تصور کنید که زیر پای یکی از این فیل‌ها لگد مال شوید!

5- کروکودیل

کروکودیل‌ها می‌توانند در آب، دراز بکشند و همانطور که تنها چشم‌هایشان بیرون از آب است در انتظار رهگذری باقی بمانند و وقتی طعمه خود را یافتند در یک چشم بهم زدن به او حمله و تکه تکه‌اش کنند.

6- شیر آفریقایی

دندان‌های نیش غول پیکر و سرعت عملی مانند رعد و برق این گربه بزرگ را به یک شکارچی تمام عیار تبدیل کرده است.

7- کوسه سفید

خون در آب، این کوسه را دیوانه وار برای شکار تحریک می‌کند تا 3 هزار دندان تیز خود را برای تکه تکه کردن طعمه آماده کند.

8- عروس دریایی جعبه‌ای استرالیا

به این نوع عروس دریایی زنبور دریا هم گفته می‌شود؛ کاسه سر این حیوان می‌تواند تا 60 شاخک داشته باشد که هر کدام 5 هزار سلول سمی را دارند؛ سمی که برای کشتن 60 انسان کافی است.

9- مار کبری آسیایی

سالانه 50 هزار مرگ براثر نیش این مار گزارش می‌شود.

10- پشه

گزش اغلب پشه‌ها تنها باعث خارش می‌شود، اما مالاریا و چند بیماری انگلی دیگر توسط برخی از پشه‌ها منتقل می‌شود به طوریکه این حیوان کوچک مسئول مرگ بیش از 2 میلیون نفر در سال است.

باشگاه خبرنگاران

 

مطالب مشابه را ببینید!