آمریکا: سفر احمدی نژاد به فضا، گزینه ای جذاب است

احمدی نژاد

آمریکا: سفر احمدی نژاد به فضا، گزینه ای جذاب است/ آمریکا هم “خال” میمون فضانورد را بهانه کرد

“جاناتان مک داول” از مرکز فیزیک نجوم دانشگاه هاروارد آزمایش اخیر ایران و پرتاب میمون به فضا را واقعی دانسته، اما با تایید نظر دولت ایران، معتقد است که تصاویر میمون با خال گوشتی مربوط به یک آزمایش دیگر در سال ۲۰۱۱ بوده که در جریان آن این میمون جان خود را از دست داد.

انتخاب  :   آمریکا نسبت به موفقیت ایران در پرتاب کاوشگر حامل یک میمون زنده به فضا ابراز تردید کرد.

ویکتوریا نولند، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: «ایرانی‌ها می‌گویند یک میمون را به فضا فرستاده‌اند، اما میمونی که آن‌ها بعدا نشان دادند، به نظر می‌رسد که چهره‌اش عوض شده است. میمون جدید یک خال کوچک کم دارد.»

خانم نولند پرتاب و بازیابی کاوشگر حامل موجود زنده از سوی ایران را سئوال ‌برانگیز دانسته و نسبت به زنده ماندن میمون ابراز تردید کرد.

او همچنین اضافه کرد که اصولا این‌که آیا این پرواز رخ داده یا خیر، جای تردید وجود دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا همچنین اعلام آمادگی محمود احمدی‌نژاد برای اعزام به فضا را “گزینه‌ای جذاب” توصیف کرد.

دو روز پیش، احمدی‌نژاد اعلام کرده بود که حاضر است برای موفقیت پروژه دانشمندان ایرانی در مورد اعزام انسان به فضا خود را قربانی کند. وی گفت:« من حاضرم فدایی شوم و علیرغم ریسک بالایی که دارد، اولین آدمی باشم که می‌خواهید به فضا بفرستید.»

این در حالی است که به گزارش خبرگزاری فرانسه، “جاناتان مک داول” از مرکز فیزیک نجوم دانشگاه هاروارد آزمایش اخیر ایران و پرتاب میمون به فضا را واقعی دانسته، اما با تایید نظر دولت ایران،  معتقد است که تصاویر میمون با خال گوشتی مربوط به یک آزمایش دیگر در سال ۲۰۱۱ بوده که در جریان آن این میمون جان خود را از دست داد./انتخاب

مطالب مشابه را ببینید!