مجله تاپ‌ناز‌

هشدار در مورد دانلود تلگرام بدون فیلتر با فیلترشکن جت فیلتر

هشدار در مورد دانلود تلگرام بدون فیلتر با فیلترشکن جت فیلتر

کاربران به دنبال دانلود نصب فیلترشکن تلگرام هستند که مرکز ماهر در مورد فیلترشکن تلگرام و جت فیلتر به کاربران هشدار دارد و خواست که این دو بد افزار را اصلا نصب نکنند.

فیلترشکن جت فیلتر نصب نکنید

مسدود شدن تلگرام در ایران باعث شده که کاربران بدافزارهای مختلفی را در فضای مجازی با عناوین مختلف و تحت عنوان تلگرام بدون فیلتر، فیلترشکن تلگرام و … دانلود نند و این بدافزارها گسترش پیدا کنند.

مرکز مدیریت امداد هماهنگی عملیات دخدادهای رایانه ای این برنامه ها را بررسی کرد و هشدار داد که این نرم افزارها مخرب هستند و می توانند اطلاعات کاربر را سرقت کنند و حتی ارز دیجیتال استخراج کنند.

دو بد افزار فیلترشکن تلگرام و جت فیلتر از برنامه هایی هستند که با توجه به کد آنها در مقاطع مختلف زمانی و با عناوین مختلف به دلیل سوء استفاده منتشر می شوند. این برنامه توسط 12 آنتی ویروس به عنوان Maleware یا بدافزار شناخته شده است. این برنامه با تبلیغات گسترده ای منتشر شده است و بیش از 150 هزار نصب داشته است.

این برنامه مخرب بعد از نصب کاربر مخفی می شود و دستوران مخرب را از طریق پوش نوتیفکشن دریافت می کند.

این نرم افزار مخرب می تواند سرویس هایش را با پوش نوتیفکشن انجام دهد و حتی بدافزارهای دیگر را نیز بر روی دستگاه نصب کند.

این بدافزار که به سرعت در کانالهای تلگرامی در حال منتشر شدن است نام آن در واقع Android System Web View که بعد از نصب شدن نام آن MainActivity دیده می شود.

این برنامه بدون اینکه کاربر اطلاع داشته باشد در پس زمینه شروع به استخراج ارز دیجیتال مونرو می کند و از منابع دستگاه استفاده می کند. کاربران زیاد متوجه کند شدن دستگاه موبایل نمی شوند و این باعث سوء استفاده بیشتر می شود.

جزئیات بررسی فنی این دو ویروس مخرب در سایت مرکز ماهر وجود دارد.

مطالب مشابه را ببینید!