مجله تاپ‌ناز‌

محصولات پلاستیکی مجاز برای استفاده در ماه محرم

طروف یکبار مصرف ماه محرم

اگر در ماه محرم از مواد پلاستکی و طروف یکبار مصرف که اغلب پلاستیکی هستند باید به مواردی دقت کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

محصولات پلاستیکی یکبار مصرف برای محرم

رئیس اتحادیه صنف پلاستیک گفت:بارها به سازمان های استاندارد، بهداشت، حمایت و … درباره این مشکلات و فروش محصولات غیربهداشتی در فروشگاه های بزرگ هشدار داده شده اما متاسفانه هیچ ترتیب اثری داده نمی شود.

سید رحیم مقیمی، رئیس اتحادیه صنف پلاستیک درخصوص فروش محصولات پلاستیکی در ایام محرم اظهار کرد:در ایام محرم، خریدمحصولات پلاستیکی نسبت به دیگر ایام سال با افزایش تقاضا مواجه می شود اما خریداران مواد پلاستیکی نیز باید به این موضوع توجه داشته باشند که تنها محصولات پلاستیکی شفاف را خریداری کنند.

وی همچنین درباره خرید محصولات یکبار مصرف گیاهی افزود:تکنولوژی تولیدی ظروف گیاهی تنها در اختیار دو کشور بوده و این تکنولوژی حتی در اروپا نیز وجود ندارد حال چگونه ما از آن بهره می بریم ؛ واقعیت آن است که بیش از 70درصد محصولات یکبار مصرف از پلیمر تشکیل شده زیرا در غیراین صورت این کالاها اصلا حالت نمی گیرند.

مقیمی خطاب به خریداران مواد یکبار مصرف پلاستیکی گفت:شفافیت و هک شدن برند و مشخصات تولیدکننده در انتهای ظروف یکبار مصرف جزو استانداردهای این نوع مواد است بنابراین از خرید محصولات غیرشفاف و بدون نام، جدا خودداری کنید ؛ از طرف دیگر سفره های یکبار مصرف پلاستیکی بخاطر استفاده از رنگ های چاپی که جزو استاندارد صنعت غذایی نیستند توصیه نمی شود زیرا این مواد کاملا برخلاف استانداردهای سلامت تهیه شده است.

طروف یکبار مصرف ماه محرم

کدام ظروف پلاستیکی بهتر است؟

رئیس اتحادیه صنف پلاستیک تاکید کرد:ظروف یکبار مصرف و حتی سفره ای که در وزن های نیم کیلویی یا 250 گرمی در فروشگاه های معتبر نیز با قیمت 4 یا 5هزارتومان ارائه می شوند نیز بهداشتی نیستند چراکه تنها مواد اولیه یک جنس بهداشتی در این رنج قیمتی هزینه بردار است.

وی با اشاره به نبود نظارت دقیق بر این بازار گفت:بارها به سازمان های استاندارد، بهداشت، حمایت و … درباره این مشکلات و فروش محصولات غیربهداشتی در فروشگاه های بزرگ هشدار شده اما متاسفانه هیچ ترتیب اثری داده نمی شود. وی اضافه کرد:اصول بهداشتی در سفره های پلاستیکی به پایین ترین شرایط خود رسیده زیرا کربنات مصرفی در آن، تمامی اصول بهداشتی را زیر پا می گذارد.

مقیمی همچنین با انتقاد از شرایط افزایش قیمت مواد اولیه در زمان افزایش تقاضا از سوی پتروشیمی ها نیز گفت:متاسفانه در شرایطی مانند محرم، شرکت های پتروشیمی با افزایش سطح قیمت محصولات خود، باعث تحرک بیشتر سوداگران این بازار می شوند تا با افزایش ناخالصی به محصولات، این مواد پلاستیکی غیربهداشتی را با قیمت کمتری به بازار عرضه کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد:امروز بیان می شود که صنعت مواد پلاستیکی مضر طبیعت است، اما اینگونه نیست؛ هر کیلو از بازیافت این محصولات دارای ارزش فراوانی است اگر شهرداری و دولت با همکاری مقابل شرایط بازیافت این محصولات را فراهم کنند.

مطالب مشابه را ببینید!