مجله تاپ‌ناز‌

امیر غفارمنش | بیوگرافی امیر غفارمنش و در مورد ازدواج و طلاق و زندگی شخصی اش

امیر غفارمنش بازیگر و کمدین دوست داشتنی ایرانی است که با بازی در فیلم و سریال های بسیاری، برای ما مخاطبین خاطرات زیادی به یادگار گذاشت. در ادامه با تاپ ناز همرها شوید تا نگاهی بر زندگی این هنرمند دوست داشتنی کشورمان داشته باشیم.

photo 2024 03 30 22 08 19

بیوگرافی امیر غفارمنش

امیر غفارمنش بازیگر متولد 6 اردیبهشت سال 1347 در شهر تهران است او بازیگر سینما و تلویزیون است. او در حال حاضر متاهل است و با همسر دومش ازدواج کرده است و یک فرزند پسر دارد. او همسر سابق پوپک گلدره است.

امیر غفارمنش فعالیت بازیگری را با بازی در تئاتر آغاز کرده است. پس از آن توسط محمدرحمانیان و حسن فتحی به تلویزیون راه پیدا کرد و در سریال های مختلف تلویزیونی هم ایفای نقش کرده است. امیر غفارمنش نخستین بار در فیلم روی اب ساخته بهمن فرمان آرا بازیگری را شروع کرد.

بازی از کودکی

اولین بار سال ۱۳۵۳ وقتی ۶ ساله بود در فیلم ویدیویی «فردوس» به کارگردانی پدرش «احمد غفارمنش» که از کارگردان های سینمای آزاد بود برای تلویزیون بازی کرد.

حرفه ای اما سال ۱۳۶۶ وقتی ۱۹ ساله بود بازیگری را از تئاتر و زیر نظر دکتر محمود عزیزی شروع کرد و چندین سال در تئاتر بازی های درخشای از خود نشان داد

دلیل کار نکردن با مهران مدیری

او در یک مصاحبه دلیل کار نکردن با مهران مدیری را گفت. او در این مورد گفت :

بعد از سریال ساعت خوش با مهران مدیری کار نکرده ام و دلیلش رو نمی دونم از ایشان باید بپرسید. ترجیح می دادم با سبک و سیاق رضا عطاران و سعید آقا خانی کار کنم زیرا سبک این دو را بیشتر می پسندم.

کارهای مدیری کلاسوری است کارهایش قشنگ است و من دوست دارم اما سبک این دو نفر را بیشتر دوست دارم.

امیر غفارمنش

بازی در سریال دنگ و فنگ روزگار

سریال دنگ و فنگ روزگار سریال 70 قسمتی به کارگردانی جواد مزدآبادی و تهیه کنندگی امیر طالبی کاشانی است که در تهران فیلمبرداری شده است. امیر غفارمنش در این سریال در کنار بازیگرانی همچون محمد نادری، سیروس گرجستانی، نیما شاهرخ شاهی، محمد فیلی، غلامرضا نیکخواه، ساعد هدایتی، شیرین آقارضا کاشی، پانته آ مهدی نیا، سینا رازانی، زهرا داوود نژاد، مهری آل آقا، مریم شاه ولی، مینا نوروزی، ساقی زینتی، بیتا خردمند، عباس محبوب، طاهر علایی، فریده دریامج، ژیار محمدزاده، ساره صحرایی، ستاره صحرایی و … ایفای نقش کرده است.

امیر غفارمنش

بیوگرافی پوپک گلدره همسر سابق امیر غفارمنش

امیر غفارمنش در سال ۱۳۸۰ بعد از ۵ سال دوستی با پوپک گلدره ازدواج کرد اما این زندگی بعد از ۴ سال زندگی مشترک در نهایت به طلاق و جدایی ختم شد

پوپک گلدره متولد 8 مرداد سال 1350 در تهران است. او فعالیت هنری را بازی در نمایش پل شروع کرد و در سال 1375 در نماهنگ رویای زمین ظاهر شد. او در سریال ساعت خوش که سال 73 پخش شد بازی کرد. پوپک گلدره با بازی در سریال ساعت خوش فعالیت بازیگر را اغاز کرد و خیلی زود توانست شایستگی هایش را در عرصه بازیگری نشان دهد که منجر به دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول برای فیلم سینمایی موج مرده ابراهیم حاتمی کیا شد.

امیر غفارمنش

حادثه رانندگی و درگذشت پوپک گلدره

پوپک در شهریور سال 1384 در جریان یک حادثه رانندگی به حالت کما رفت و در تاریخ 27 فروردین سال 1385 پس از 8 ماه در کما بودن، درگذشت. او در قطعه 88 بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

ازدواج دوم

امیر غفارمنش بعد از چند سال دوباره ازدواج کرد و حالا یک پسر بنام راستین دارد که در عرصه موسیقی و آهنگسازی فعالیت می کند.

فعالیت ورزشی

من مدتی در باشگاه «دیهیم» تمرین دروازه بانی می کردم اما ناصر خان حجازی من را در گروه درواه بان ها انتخاب نکرد ولی جدا از بحث فوتبالی مرا دوست داشت

گاهی مرا به گوشه ای می کشید و با هم درد و دل می کردیم، خدا رحمتشان کند دیدن او از فاصله یک متری برای من افتخار بود و کلی کنارش عشق می کردم.

من در هر شرایطی و با حضور هر شخصی بعنوان سرمربی از تیم محبوبم حمایت می کنم، چون عاشق استقلال هستم و این تیم ایده آل من است.

کوری چشم

چشم چپ من به شکل مادرزادی بینایی ندارد و پدرم به این دلیل من را از ورود به این عرصه منع کرده بود تا اینکه فهمید می توانم با وجود این مشکل ، موفق باشم.

آموزش بازیگری

آقا غفارمنش سالهاس تدریس می کند و الان هم مدرس فن و بیان آموزشگاه بازیگری «نیمکت» می باشد می گوید مرحوم پوپک گلدره اولین شاگرد خصوصی من در بازیگری بود و باید بگویم استعداد بزرگی بود که متاسفانه مجال بیشتری برای شکوفایی پیدا نکرد.

اگر یک سوم دستمزد سینما را در تئاتر بدهند و بگویند تا آخر عمر فقط باید تئاتر کار کنید ، من تا آخر عمرم تئاتر بازی می کنم ، تئاتر را بخاطر مقدار اثرگذاری فوق العاده دوست دارم چون از تمام توانایی شما روی صحنه استفاده می شود.

«آل پاچینو» را خیلی دوست دارم ، «نیک نولته» و «رابرت دنیرو» را هم دوست دارم و از کارگردان هم از کارهای «اسکورسیزی» و «هانکه» خوشم می آید.

مطالب مشابه را ببینید!