مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی امیر تتلو + ماجرای مسدود شدن اینستاگرام و تمام حواشی این خواننده جنجالی

امیر تتلو در حال حاضر جنجالی ترین خواننده ایرانی سبک هیپ هاپ است. او یکی از مشهورترین خواننده های ایران است و پس از انتشار آلبوم تتلیتی و جهنم به شهرت زیادی دست پیدا کرد. در سال 99 پیج اینستاگرام او مسدود شد و قبل از مسدود شدن او به رکورد بیشترین تعداد تماشا کننده لایو دست پیدا کرد. در ادامه بیوگرافی امیر تتلو، حواشی این خواننده و عکس های او را قرار داده ایم.

امیر تتلو

بیوگرافی امیر تتلو

امیرحسین مقصودلو با نام هنری تتلو Tataloo متولد شهریور سال 1366 در شهر تهران است و اصالتا آذری است. از سال 1382 فعالیت موسیقی را شروع کرد و خیلی زود توانست به شهرت زیادی دست پیدا کند.

تتلو در سال 1390 نخستین آلبوم و در سال 1392 آلبوم تتلیتی را منتشر کرد. او در سال 1397 آلبوم جهنم را منتشر کرد که با استقبال روبرو شد.

امیر تتلو

دستگیری امیر تتلو

امیر تتلو در سال 1392 و سال 1393 توسط پلیس ایران و نهادهای امنیتی و اخلاقی بازداشت شد. جرم او ترویج فساد و فحشا بود. گفته می شود که او به قاضی و بازپرس پرونده اش توهین کرده است و باعث شده بود که جرایم او سنگین تر شود.

در سال 1398 او در کشور ترکیه بازداشت شد و زمزمه دیپورت او به کشور شنیده می شد. طرفداران در استانبول تظاهرات کردند و البته کمپین هایی برای آزادی او به راه انداختند. او پس از مدتی آزاد شد و جرم او نقض مقررات ویزا بود.

tataloo 1 e1587911136596

فوتبالیست شدن

امیر تتلو پس از انتشار آهنگ مردمان بی عشق از دنیای موسیقی خداحافظی کرد و اعلام کرد که می خواهد فوتبالیست شود. او با بازیکنان تیم پرسپولیس رابطه دوستانه داشت و توانست در چند تمرین تیم پرسپولیس حضور پیدا کند ولی توسط حمید درخشان اخراج شد. پس از این او گفت که می خواهد به تیم راه آهن برود ولی این باشگاه اعلام کرد که از ورود افراد متفرقه جلوگیری خواهد کرد.

امیر تتلو

خالکوبی های بیش از حد

او از زمانهای گذشته روی بدنش خالکوبی داشت و بسیار مورد توجه کاربران در فضای مجازی قرار گرفته بود. حالا پس از چند سال که معروف شده است، می توان گفت تمام نقاط بدن او، حتی روی صورت و بینی اش، خالکوبی انجام داده است که گاهی مورد تمسخر قرار گرفته است.

امیر تتلو

ماجرای امیر تتلو، شجریان و محسن چاوشی

او در بعضی از مواقع اظهار نظرهای عجیبی می کند که باعث رنجش بسیاری شده است. در سال 1396 او از محمدرضا شجریان انتقاد کرد و گفت که ربنای محمدرضا شجریان تکراری است و منت بر سر مردم می گذارد و منم هم می توانم بخوانم که با واکنش منفی کاربران اینترنت و رسانه های اصلاح طلب مواجه شد.

امیر تتلو

در اظهار نظر دیگری او مقداری از یکی از ترانه های محسن چاوشی را خواند و صدای او را به تمسخر گرفت و ادعا کرد که صدای محسن چاوشی دستگاهی است که پس از این اتفاق محسن چاوشی برای نخستین بار، یک کلیپ از اجرای زنده اش را منتشر کرد.

امیر تتلو

امیر تتلو در ناو جنگی

امیر تتلو در موزیک ویدیو با موضوع انرژی هستی بر روی یک ناو جنگی حضور پیدا کرد که بسیار سر و صدا به پا کرد. انتشار این ترانه باعث انتقاداتی از وی شد و همه او را با محمدرضا شجریان که در سال 1388 آهنگ تفنگت را زمین بگذار، مقایسه کردند. تتلو در پاسخ به این اظهارات از طرفدارانش خواست بغبو کنند!

امیر تتلو

جنجال های اینستاگرامی امیر تتلو و اظهار نظرهای غیر تخصصی

او به دلیل صحبتهایش در اینستاگرام همیشه جنجالب به پا می کرد. یک بار در مورد حجاب و دین صحبت می کرد و گاهی در مورد اخلاق و رفتار اظهار نظر می کرد و گاهی هم به دیگر چهره ها توهین می کرد.

امیر تتلو

رکورد شکنی در اینستاگرام

تتلو در سال 99 در لایو اینستاگرامی با ندا یاسی توانست رکورد جهانی به نام خودش ثبت کند تعداد بازیدکنندگان از لایو او و ندا یاسی به بیش از 600 هزار نفر رسید. در سال 1397 حساب کاربری امیر تتلو مسدود شد که دلیل مسدود شدن حسابش، تمسخر و پست های زن ستیزانه بود. در سال 1399 به دلیل استوری مستهجن، اینستاگرام برای همیشه حساب او را بلاک کرد.

امیر تتلو

برگزاری کنسرت

تتلو یک بار قصد برگزاری کنسرت در ترکیه را داشت که بنا به دلایلی هیچ استقبالی از کنسرت او صورت نگرفت و کنسرت را کنسل کرد. او بار دیگر در گرجستان کنسرت گذاشت که با استقبال زیادی روبرو شد. در این کنسرت او الفاظ ریکی زیادی به کار برد و جلوی تماشاگران مواد مخدر مصرف کرد.

روابط عاشقانه امیر تتلو

او در لایو اینستاگرام اعلام کرد که با یکی از بازیگران معروف ایرانی رابطه عاشقانه داشته است و حتی برای این بازیگر زن آهنگی هم خوانده است. او در صحبت هایی جنجالی گفت که مایل است با سحر قریشی هم رابطه داشته باشد.

رابطه امیر تتلو با سحر قریشی

در بهمن سال 1400 تصاویری از سحر قریشی منتشر شد که نشان دهنده رابطه او با امیر تتلو بود. پس از این تصاویر، امیر تتلو هم کلیپی از سحر قریشی در ویلای شخصی خود در ترکیه منتشر کرد و معلوم شد که این دو رابطه عاشقانه ای را شروع کرده اند!

دستگیر امیر تتلو

امیر تتلو بعد از اینکه در آذرماه سال 1402 توسط پلیه ترکیه دستگیر شد، به دستگاه قضایی ایران تحویل داده شد. او در 15 آذر در مرز بازرگان تحویل پلیس ایران شد. گفته می شود که به دلیل فساد و فحشا در ترکیه دستگیر شده است.

مطالب مشابه را ببینید!