اهدای اسکار افتخاری به آنجلینا جولی

چهار چهره‌ سینمای آمریکا شب گذشته (شنبه) طی مراسمی که در لس‌آنجلس برگزار شد‌، جوایز افتخاری آکادمی اسکار را به پاس یک عمر دستاورد هنری دریافت کردند. «آنجلینا جولی»، بازیگر معروف هالیوود و همسر «براد پیت» به پاس هنرنمایی در 30 فیلم سینمایی‌، حضور در بیش از 40 ماموریت از سوی اتحادیه پناهندگان سازمان ملل و بنیانگذاری تعداد زیادی موسسه خیریه شایسته‌ی دریافت جایزه‌ی انساندوستی “ژان هرشولت” شناخته شد. وی به این دلیل که با انرژی و از خودگذشتگی ‌به بسیاری یاری رسانده و الهام بخش‌شان شده، این جایزه‌ی افتخاری را به دست آورد. «آنجلینا جولی» در سال 1999 موفق به دریافت جایز اسکار نقش مکمل شد.

به گزارش لس‌آنجلس تایمز‌، «پیرو توسی»، طراح لباس و صحنه‌ سینمای ایتالیا هم با آثار ماندگار سینمایی‌اش موفق شد جایزه‌ی افتخاری اسکار را دریافت کند. در کارنامه افتخارات این سینماگر معروف پنج نامزدی جایزه اسکار، کسب دو جایزه بافتا،دیگر چهره‌ سرشناس که در مراسم دیشب تقدیر شد، «استیو مارتین»، کمدین مشهور بود که نبوغ کمدی‌اش طی سال‌های طولانی عمر حرفه‌ای و خلاقیتش در نقش‌های متفاوت مورد تقدیر آکادمی اسکار قرار گرفت.

«آنجلا لنزبری» دیگر برنده‌ جایزه‌ افتخاری اسکار از مارس 1945 کار خود را در عرصه‌ سینما و تئاتر آغاز کرد. این اسطوره‌ی 88 ساله طی هفت دهه فعالیت هنری‌اش سه بار نامزد دریافت اسکار شد، اما اکنون به دلیل نمایش توانمندی‌هایش روی صحنه تئاتر «برادوی» تلویزیون و سینما هالیوود،‌ جایزه‌ی افتخاری اسکار را به دست گرفت.
لنزبری اولین نقش سینمایی خود را سال 1944 در فیلم «شعله گاز» برعهده گرفت. «تصویر دوربین گری» و «کاندیدای منچوری» از دیگر فیلم‌های معروف لنزبری هستند. در این مراسم از او که در فیلم‌هایش نقش‌هایی چون شاهزاده و دزد دریایی را بازی کرده، به عنوان زیبای صحنه‌ «برادوی» و ملکه‌ی سریال‌های تلویزیونی یاد شد.

اهدای اسکار افتخاری به آنجلینا جولی

نوشته های مشابه