مرگ مشهورترین گوسفند و بلندترین گربه جان! +عکس

مشهورترین گوسفند جهان مُرد

“شرک” گوسفند نیوزلندی و مشهورترین گوسفند دنیا که ۶ سال از قیچی پشم چینی به دور بوده و وزن پشم های آن به ۲۷ کیلوگرم رسیده بود جان داد.

رسانه های نیوزلندی با ابراز تاسف از مرگ این گوسفند افزودند: شرک در سن ۱۶ سالگی و به مرگ طبیعی جان داد. این گوسفند در سال ۲۰۰۴ و زمانی که در غار “اوتاگو” واقع در نیوزلند کشف شد به شهرت جهانی رسید، در آن زمان شرک در حدود ۶ سال از قیچی پشم چینی به دور بوده و وزن پشم های آن به ۲۷ کیلوگرم رسیده بود.

جالب توجه این که “شرک” با “هلن کلارک” نخست وزیر سابق نیوزلند نیز دیدار داشت و عکس های گرفته شده از او وزیر به قیمت ۱۰۰ میلیون دلار در رسانه های جهانی به کار گرفته شد که این مبلغ در راستای صادرات دام به کار رفت و همچنین مدرسه روبه نابودی “اوتاگو” را از ورشکستگی نجات داد، به همین دلیل دانش آموزان مدرسه ضمن ابراز تاسف از مرگ شرک برای این گوسفند بزرگداشت نیز برپا کردند.

گوسفند معروف

گفتنی است مدرسه اوتاگو با نوشتن کتابی در مورد این گوسفند و فروش ۵۰۰ هزار نسخه ای آن به یکی از ثروتمندترین مدارس نیوزلند تبدیل شد.

بلندترین گربه دنیا مرد + عکس

کسی از خانوم هندریکسن و گربه اش در خارج از خانه که در سال ۲۰۰۹ گرفته شده است این گربه طولانی ترین گربه دنیا بود.

بلندترین گربه جهان

این گربه که رکورد کتاب گینس را به اسم طولانی ترین گربه دنیا را به اسم خودش ثبت کرده بود مرد.

طبق گفته ی دامپزشکان این گربه ی ۷ ساله در کریسمش امسال دچار بیماری سزطان شده بود و در روز های گذشته بیماری او اوت کرده بود و باعث مرگ این گربه ی طولانی و زیبا شده بود.

این گربه در سال ۲۰۱۰ به عنوان طولانی ترین گربه اهلی دنیا اسمش در کتاب رکورد های جهانی (گینس) به ثبت رسید که مین راگون و صاحبش در ایالت رنو نوادای امریکا می زیستند.

مطالب مشابه را ببینید!