مجله تاپ‌ناز‌

بهترین درمان‌های ضد پیری با نتایج اثبات‌شده برای جوان‌سازی پوست

جوان سازی پوست

بسیاری از درمان‌ها و روش‌های ضد پیری موجود در بازار چندان حقیقی و کارآمد نیستند اما بسیاری از آن‌ها هم بسیار خوب و موثر هستند. ما برای جلوگیری از سردرگمی و هدر رفتن درآمد مشتریان، 4 درمان ضد پیری و بدون نیاز به جراحی که نتایج اثبات‌شده‌ای داشته‌اند را به شما معرفی خواهیم کرد.

1- بوتاکس

تزریق بوتاکس بهترین روش زیبایی برای زنان و مردان در جهان است و سال‌هاست که این‌گونه است. البته تعجبی هم ندارد زیرا این درمان، سریع و آسان است، دوره نقاهت ندارد و بسیار کارآمد است. این درمان ضد پیری موجب می‌شود که عضلات صورت سست شوند و درنتیجه چین‌وچروک‌ها، خطوط و حتی شیارهای عمیق مانند خطوط کنار چشم و اخم از بین بروند. تحقیقات اخیر نشان می‌دهند که بوتاکس بر وضعیت روحی بیماران نیز تأثیر داشته و موجب افزایش شادی در آن‌ها می‌شود.

جوان سازی پوست

2- فیلرهای پوستی

فیلرهای پوستی هم مانند بوتاکس، غیرتهاجمی هستند، نتایج فوری دارند و دوره نقاهت ندارند. تزریق فیلر، خطوط و چین‌وچروک‌های روی صورت را پر می‌کند تا صورت دوباره جوان شود. برندهای رایج این فیلرها عبارت‌اند از جودرم، رستیلان و بلافیل. اکثر فیلرهای پوستی از هیالورونیک اسید ساخته می‌شوند، ماده‌ای که به‌طور طبیعی در پوست یافت می‌شود و همه چین‌وچروک‌ها را اعم از سطحی و عمیق از بین می‌برد. این فیلرها درون نواحی بدون کلاژن تزریق می‌شوند. فیلرهای پوستی به ناحیه میانی پوست هم حجم می‌دهند. رایج‌ترین گزینه برای حجم دادن به پوست، جودرم ولوما است. این فیلر تزریقی تا 2 سال دوام می‌آورد و می‌توان از آن برای برجسته‌تر کردن گونه‌ها هم استفاده کرد. بسیاری از بیماران از ترکیب فیلرهای پوستی و بوتاکس برای کشیدن پوست صورت استفاده می‌کنند. استفاده از فیلرها و بوتاکس با اینکه موقتی است اما نتایج قابل‌توجهی دارد که هم فوری است و هم با یک‌بار مراجعه به مطب پزشک انجام می‌گیرد. اشکال این روش این است که نتایج آن دائمی نیست و جایگزین روش‌های جراحی مانند جراحی کشیدن پوست نمی‌شود.

3- جوان‌سازی پوست با لیزر

روش جوان‌سازی پوست با لیزر اگر با بوتاکس و فیلرهای پوستی ترکیب شود، بهترین نتیجه را خواهد داشت. بوتاکس، عضلات را ضعیف می‌کند و فیلرهای پوستی، چین‌وچروک‌های زیر پوست را پر می‌کنند. هیچ‌کدام از این دو گزینه بر پوست سطحی صورت تأثیر نمی‌گذارند اما جوان‌سازی پوست با لیزر فرکشنال دی‌اکسید کربن بر خطوط، رنگ‌دانه‌ها، آثار آکنه و پوست مات و کدر تأثیر می‌گذارد. این درمان ضد پیری محرک تولید کلاژن هم هست و پوست صورت را لطیف‌تر و روشن‌تر می‌کند.

باید به یاد داشته باشید که موفقیت‌آمیز بودن نتایج این درمان‌های ضد پیری رایج تا حد بسیار زیادی به پزشکی بستگی دارد که این درمان(ها) را انجام می‌دهد. قبل از سپردن پوست صورتتان به دست پزشک، اعتبارنامه او را بررسی کنید، عکس‌های قبل و بعد بیماران دیگر او را مشاهده کنید و نظرات بیماران قبلی او را جویا شوید.

4- لیفت صورت با نخ سیلوئت

سیلوئت سافت، به شکل مخروط‌های به بند کشیده شده جاذب دوسویه است. این محصول در ایالات‌متحده ساخته می‌شود و دانش آن بر اساس شش سال تجربه در زمینه بخیه‌های آویزان با مخروط‌هایی به‌دست‌آمده که در جراحی زیبایی و جراحی ترمیمی به‌کاربرده می‌شوند.

سیلوئت سافت، با اثرات پیر شدن مقابله می‌کند و موجب لطیف‌تر شدن، یکنواخت‌تر شدن و مهم‌تر از همه شکل دادن به پوست می‌شود. در این روش برای دستیابی به این نتایج، هم لیفتینگ و هم بازسازی پوست مدنظر قرار می‌گیرد.

اثر لیفتینگ، فوری و دقیق است زیرا نتیجه فشرده کردن و بالا کشیدن بافت در زمان تنظیم بخیه است. پس از قرار دادن بخیه، پزشک فشار کمی روی آن ناحیه می‌آورد. پزشک با این کار سطح پوست را دوباره شکل می‌دهد و آن ناحیه به‌طور محسوسی لطیف‌تر می‌شود.

جوان سازی پوست

مطالب مشابه را ببینید!