مجله تاپ‌ناز‌

نوشیدنی های ساده ضد استرس و از بین برنده اضطراب

نوشیدنی های ساده ضد استرس

گاهی استفاده از روش های ساده می تواند استرس شما را از بین ببرد. برای آرامش اعصاب و کاهش استرس می توانید نوشیدنی های ضد اضطراب و استرس را تهیه کنید و هنگام اوج فشار عصبی آنها را بنوشید.

نوشیدنی های ساده ضد استرس

دنیای اطراف ما پر از اضطراب و استرس است و هر کسی را درگیر خود می کند و این می تواند باعث ایجاد حال نا آرام روانی می شود و به همین دلیل باید راه های کاهش استرس را بدانید.

یکی از روش های موثر برای از بین بردن استرس، نوشیدنی های ضد اضطراب است که باعث کاهش استرس و ایجاد آرامش می شود و باید شیر گرم را نیم ساعت قبل از خواب بنوشید تا باعث خواب بهتر شما شود.

استفاده از چای و دیگر افزودنی ها برای آرامش روح و کاهش اصطراب :

چای سبز

یکی از نوشیدنی های موثر برای آرامش اعصاب چای است که بعضی از چای ها به دلیل داشتن تئین تاثیر باورنکردنی دارند و یکی ز این چای های سالم و خوشم طعم که سرشار از آنتی اکسیدان است و برای هضم غذا مفید است و همچنین تاثیر ضد استرسی دارد، چای سبز است. تیایین که در چای سبز به صورت مستقیم در ترشح سروتونین و دوپامین مداخله می کند، مواد موجود در این چای ها هر دو فشارهای روحی و جسمی را کاهش می دهند.

چای مورینگا

این چای هم ضد استرسی قوی است و به صورت عمده در آمریکای لاتین و آفریقا برای کنترل استرس و آرامش استفاده می شوند.

همچنین بخوانید : خواص گیاه مورینگا با خاصیت چربی سوزی و لاغر کننده

استفاده از شیرگرم روش قدیمی برای کاهش استرس:

سال ها است که شیر گرم قبل از خواب استفاده می شود چون دارای آمینو اسید و پروتئین آب پنیر است که آرامش بخش است هر دو این مود باعث ترشح سرتونین می شوند. به منظور سیدن به بهترین نتیجه بهتر است 15 تا 20 دقیقه قبل از خواب یک فنجان شیر گرم بنوشید البته برای افرادی که به لبنیات و لاکتوز حساسیت دارند شیر توصیه نمی شود. شیر و چای نوشیدنی های عالی ضد استرس هستند اما چای طبیعی میوه منظورمان است.

نوشیدنی ضد استرس

کاهش استرس و اضطراب با آبمیوه ترکیبی گیلاس و کیوی

ویتاامین c موجود در میوه ها سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند و باعث می شود که تا بعد از یک روز سخت به ارامش برسید. تمام مرکبات سطح هورمون های کورتیزول را به حد متوسط کاهش می دهد. هورمون کورتیزول در هنگام استرس ترشح می شود به همین دلیل پرتقال، نارنگی، گریپ فروت و لیمو را در برنامه غذایی خود بگنجانید.

کیوی ویتامین c زیادی دارد و آنزیم هایی که انرژی را بالا می برند را فعال می کند. آب آلبالو هم باعث ترشح هورمون ملاتونین می شود این هورمون خواب و استراحت را تنظیم می کند.

همچنین بخوانید : کاهش استرس با نوشتن امکان پذیر است

آب و کاهش استرس :

اگر برای کاهش استرس و اضطراب و آرامش اعصاب به چیز دیگری دسترسی ندارد نوشیدن یک لیوان آب هنگم عصبانیت راه حل خوبی برای کم کردن استرس است زیرا بعضی از استر ها و عصبانیت ها به دلیل کم ابی بدن هستند و وقتی که عصبی شدید یک لیوان آب بنوشید، آب مایع حیاتی بدن است و باید هر روز به مقدار لازم بنوشید.

نوشیدن آب باعث تولید آندروفین می شود و به فرد حس خوبی می دهد پس می توان نتیجه گرفت آب بدون هیچ محدودتی موثر است.

مطالب مشابه را ببینید!